Maailm

Erinevalt Eestist andis Leedu oma afgaani tõlgile viisa (20)

Delfi, 5. aprill 2016 13:52
Afgaani tõlk Basiri pöördumine Leedu võimude poole sooviga lubada tal Leetu tulla.Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Afganistanis tõlgina Leedu sõjaväelasi abistanud Basir, kes viibib praegu põgenikuna Kreekas, pöördus YouTube’i vahendusel Leedu president Dalia Grybauskaitė poole, et Leetu sõita, ning Leedu võimud andsid Basirile viisa.

Basiri YouTube’i avaldusest teatasid Leedu Delfi ja inimesed sotsiaalmeedias -afgaani saatuse suhtes ei jäädud ükskõikseks ei riigiametnike ega tavakodanike hulgas ning reageerisid Leedu sise- ja välisministeerium.

Esmaspäeval oli Basiril juba käes Leedu viisa, mille ta enese sõnul sai Leedu suursaadiku Alfonsas Eidintase käest. Basir avaldas lootust, et talle võib järgneda ka perekond.

Samal teemal

Afganistanis muutus Basiri olukord pärast leedulaste lahkumist kardinaalselt: taliibid ähvardasid tal pea maha võtta, kohalik politsei ja armee ütles, et ei saa midagi teha, soovitades talle püstol osta, ning seepeale otsustas Basir koos naisega põgeneda.

Artiklit tervikuna loe Delfist.

Eestlasi Afganistanis tõlkega abistanud noormees Omar on samuti palunud Eesti riigilt abi. Oma elu pärast kartev Omar saab Eestilt varjupaika taotleda vaid Eestis, kuid Eesti on Omarile viisataotlusest juba kaks korda ära öelnud, viimati tänavu 13. jaanuaril. Välisministeerium ei täpsustanud, mis põhjustel Omarile ära öeldi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee