Maailm

KONFLIKT MÄGI-KARABAHHIS: Aserbaidžaan ähvardab Stepanakerti hävitava rünnakuga (8)

Toimetas Kristin Aasma, 5. aprill 2016 11:16
Mägi-Karabahhi omakaitsevägi tulistas alla mehitamata sõjalennuki Martakerti provintsis 4. aprillil 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Aserbaidžaan ähvardas Mägi-Karabahhi pealinna Stepanakerti suure rünnakuga.

Aserbaidžaani kaitseminister Zakir Hasanov ütles, et vägedele on antud korraldus rünnata Stepanakerti, kui armeenlastest separatistid ei lõpeta nende asunduste tulistamist, vahendas BBC.

Samal teemal

Hasanov hoiatas, et aserite väed võivad hakata pommitama 50 000 elanikuga Stepanakerti juhul, kui Armeenia jõud ei lõpeta asustatud piirkondade tulistamist. Mägi-Karabahh lubas vastata hävitava löögiga.

Aserbaidžaani kaitseministri sõnul jätkasid Armeenia väed nende sõjaliste positsioonide ja külade tulistamist hoolimata relvarahust, mille Aserbaidžaan ühepoolselt pühapäeval välja kuulutas.

Armeenia poolel sai viimase ööpäeva jooksul lahingutes surma 70 sõjaväelast ning kaotati 20 lahingumasinat, vahendas Interfax Aserbaidžaani kaitseministeeriumi pressiteenistuse teadet. Aserbaidžaani sõjajõududes hukkus viimase kahe ööpäeva jooksul Mägi-Karabahhis vaid 16 inimest.

Armeenia kaitseministeerium teatab omalt poolt, et ööl vastu tänast sai nende sõjaväelane aserbaidžaanlaste tulistamise tagajärjel haavata.

Separatiste toetav Armeenia on varem hoiatanud, et võitlus võib esile kutsuda regioonis ulatusliku sõja. Armeenia president Serž Sargsjan ütles, et "uuenenud konflikt võib mõjutada julgeolekut ja stabiilsust mitte üksnes Lõuna-Kaukaasias, vaid ka Euroopas“.

Olukord Mägi-Karabahhis teravnes järsult ööl vastu 2. aprilli, kui algasid õhurünnakud ning kahurituli.

Samal teemal

05.03.2016
Viinis arutatakse Mägi-Karabahhi konflikti
04.03.2016
Mägi-Karabahhis lahvatasid laupäeval taas lahingud
03.03.2016
Aserbaidžaan kehtestas Mägi-Karabahhis ühepoolse vaherahu
03.03.2016
Mägi-Karabahhis jätkusid öösel lahingud