Maailm

Mastaapne andmeleke paljastab maailma vägevate maksupettusi (29)

Aadu Hiietamm, 5. aprill 2016 06:00
OOTAMATU SEOS: Venemaa presidenti Vladimir Putinit (vasakul) ja Ukraina presidenti Petro Porošenkot saab pidada lepitamatuteks vaenlasteks. Värskelt avalikustatud Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca lekkinud dokumendid kinnitavad, et mõlemad on seotud varanduste peitmisega maksuparadiisidesse – Putin oma lähikondlaste kaudu, Porošenko otse. Foto pärineb nende kohtumisest 6. juunil 2014 Prantsusmaal.Foto: Reuters / Scanpix

Mis ühendab Vladimir Putinit, Ilham Älijevit, Bashar al-Assadi, Petro Porošenkot ja Lionel Messit? Kõik nad on kaudselt või otseselt seotud Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca lekkinud dokumentidega, mis tõendavad, et paljud võimukad, rikkad ja kuulsad persoonid peidavad oma varandust maksuparadiisides.  

Panama advokaadibüroo Mossack Fonseca asutas 1977. aastal sakslane Jürgen Mossack. See firma on aidanud oma klientidel hiilida kõrvale sanktsioonidest ja maksudest, sageli on olnud see kõige ehtsam rahapesu. 

Infoleke Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca on erakordselt mastaapne ja jõuab otsaga ka Eestisse. Ajakirjanikeni on jõudnud ligi 11,5 miljonit dokumenti, mille kogumaht on 2,6 terabaiti. Esialgsetel andmetel on nende dokumentide põhjal Eestiga seotud 880 maksuvaba ettevõtet, seitse klienti, 22 kasusaajat ja 80 osanikku. Kes nimelt, ei ole veel avalikustatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.10.2017
Tapeti Malta peaministrit korruptsioonis süüdistanud ajakirjanik
27.09.2016
Saksamaa James Bond käib kohut maksupettuse pärast
18.04.2016
Miks oli Peskovi tulu mullu kolm korda suurem kui Putinil?
13.04.2016
TÄNA | "Pealtnägija" räägib Eestit puudutavatest Panama dokumentidest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee