Eesti uudised

Haridus- ja Teadusministeerium lükkab ümber algatuse Avalikult Haridusest süüdistused ning selgitab tausta (8)

LISA KOMMENTAAR

Meta 5. aprill 2016 01:13
Ausate kavatsustega väikeste kogukonnakoolide tegijad on sattunud "Avalikult haridusest" demagoogide pantvangi. Saab jälle tõeks see vanasõna, et hoidku jumal mind sõprade eest, vaenlastega saan ise hakkama.
kurb 4. aprill 2016 23:15
Toimub meeletu kokkuhoid laste arvelt. Niisamuti tahetakse sulgeda erivajadustega laste koolid, kaotada lihtsustatud õppekava üldse ära, aga see seltskond ei suuda kahjuks enda eest seista. Raha raisatakse rajaleidjate ja innovede peale, mis võiks vahelt täiesti olemata olla. Meeletu bürokraatide armee, kelle ülalpidamine toimub laste arvelt.
Ao 4. aprill 2016 21:51
Valdav enamus lapsevanemaid, keda mina tunnen ja oma lapsed erakoolidesse panevad, kirtsutavad ikka täiesti kohutavalt munitsipaalkoolide peale nina. Tase kehv, suhtumine lapsesse olematu, teate küll! Mul tekib juba sellet pinnalt lühis, et miks peaks riik nii suures mahus aitama nende "ideaalkoole" üleval pidada, tehku ise head paremaks, samal ajal võiks riik vabanenud raha tavakoolidesse suunata, et neid n-ö "järele aidata". Pealekauba enamikes väikelinnades/maakohtades ongi tavakoolid ja miks nemad peavad (peamiselt) suurlinnade niigi rikkalikemate võimaluste pärast veelgi rohkem kiratsema.
Katrin 4. aprill 2016 21:26
ma ei leia vajadust, miks peaks laps käima erakoolis, kui õppekava ja õpetamise tase sama. Muidugi, kui ta üldkoolis hakkama ei saa, siis selleks on erikoolid ja nende tegevust ka kõik omavalitsused toetavad. Kui vanemad tahavad eputada, siis maksku ka ise see luksus kinni ja kui laps vajab erikooli ehk on erivajadustega, siis selle toetamise vastu pole midagi ja tulebki toetada ja toetatakse ka. Luksuse maksab ikka igaüks ise kinni.
Alar1 4. aprill 2016 21:25
See on sihilikult üles puhutud probleem. Mina saan aru, et erakool on eraettevõte. Praegu tahab eraettevõtja ehk omanik, et riik maksaks kõik ettevõtte(kooli) tegevuskulud maksumaksja rahaga kinni ja omanik pistab kogu lapsevanematelt võetud õpperaha jultunult oma tasku.
Mina tahan ka eraettevõtte teha, kui riik maksab minu tootmiskulud maksumaksja rahaga kinni ja kogu toodangu eest saadud raha võin oma tasku pista.Jultunud väljapressimine erakooli omanike poolt!
JAH:::::REFORMI ERAKONNAL OLI ALATI ÕIGUS :::? ERITI VALETAJAL LIGIL:: 4. aprill 2016 20:35
1::::EGA EURU TULEK HINDA EI TÕSTNUD ::___SM,LIGI A, ANSIP:?????
EI LÄINUD 6.KUUD MÖÖDA --NO JUBE HINNA LISAMINE RÖÖVLITE MAAL ALGAS::
4. aprill 2016 21:54
Ole ometi juba ükskord vait, sa ei saa enam seda ka aru, millest jutt, muudkui topid oma jura igale poole.
lakei 4. aprill 2016 19:50
Jürgen Ligil on tuline õigus. Kultuuritegelased on rumalad ja üles õhutatud vaenulike jõudude poolt.