Eesti uudised

Kodanikuliikumine Avalikult Haridusest: ministri väide erakoolide eelisrahastamisest ei vasta tõele! (12)

LISA KOMMENTAAR

Erakool 5. aprill 2016 10:18
on eralõbu mitte maksumaksja ülal pidada. Teiseks oleks aeg lõpp teha nendele venekeelsetele riiklikul ülalpidamisel vene keele õppel koolidel. Eesti riigis on riigikeel eesti keel mitte vene, tatari, soome või muu keel. Kui tahavad õppida vene keeles siis palun, ainult erakooli sildi all.
mikk 5. aprill 2016 07:11
See pole ju enam erakool, mis toimib riigi ja valla rahade peal.
TOM 5. aprill 2016 06:42
kumb nüüd siis on,,,kas ERI,- VÖI ERAKOOL?erakool peab ise hakkama saama,,erikooliga on iseasi
kodanik 4. aprill 2016 23:12
Lp. kodanikuliikujad! Kahjuks ministri väide vastab tõele.
Loomulikult 4. aprill 2016 22:10
...peaks erakoolid jääma. Ma ise lõpetasin Puiatu erikooli ja tütar on Kaagveres esimeses klassis...
4. aprill 2016 20:36
Ma ei tea mis kuradi eelise annab see kui laps õpid erakoolis. Õppeprogramm on üks ja see sama. Leian et see on on prissidi küsimus kuidas veidi paremal järjel võsukesi kasvatavad ja ikka näidata ennast paremas eliidis. Võibolla tõesti uus trend millest mina aru ei saa
5. aprill 2016 06:43
see annab selle eelise, et kui sul on väheke juhmim laps, siis saad sa öelda, et minu laps käib ka selles tarkade koolis.
võrdne kohtlemine 4. aprill 2016 17:15
Maksumaksja laps peaks kohustuslikku haridust saama maksumaksja valikul sealt koolist, millest ta peab otstarbekaks! Ja võrdsuse põhimõttel tuleb riigil panustada RAHAGA võrdselt kõigi laste õpetamisse. Siis saab sealt eraharidusest oma raha eest ka nõuda seda, mida riigikoolid ei paku. Muidu käib üks niutsumine, et raha ei jätku.
Igal vanemal on oma põhjus, miks just laps tasulisse kooli pannakse. Ja ärge mulle rääkige neist eliitkoolidest! Ei ole tänane teema.
no ja mis tuleb järgmisena 4. aprill 2016 17:12
Kas hakatakse nõudma et suurte eramajade ülalpidamiskulud peab ka riik kinni maksma? Või autoga töölesõiduamise kulu?
Töölesõitmise 4. aprill 2016 18:20
kulud võiks küll riik kinni maksta, sest praegu on nii, et linnas ei jätku töökäsi, aga maapiirkondades jälle palju töötuid, kes muidu käiks linnas tööl, aga sõidukulud peaaegu sama suured, kui palk. Nii jääb riigil maksuraha saamata ja hoopis toetusi vaja maksta.

marek 4. aprill 2016 16:50
Erakool siiski ON nende inimeste eralõbu, seda enam, et meie koolisüsteem pakub kõigi näitajate järgi kogu maailma arvestuses väga konkurentsivõimelist haridust.
5. aprill 2016 06:45
mis ta nii eralõbu on. panin ka oma lapse erakooli. lootuses, et on valitud seltskond ja tase ühtlasem. tühjagi. ikka samasugused lapsed koos nagu mujalgi. õpetajate kõrgemat taset ma ka ei märka. õppekava, millest räägitakse, et on midagi paremat, kui riigikoolis... ma pole ka märganud.
aga lapsevanemad on valitud seltskond. koosolekul vaatan, et üks uhkem kui teine. samas kui tean lapsi ja nende probleeme, ning siis vaatan tühjast tähtusest lõhki minevaid vanemaid. no võtab muigama küll.