Eesti uudised

Igor Gräzin: elame kontrollist kontrollini ja trahvist trahvini! (16)

Juhan Haravee, 4. aprill 2016 06:00
TRAHV TÄIE RAUAGA: Korduvate liiklusrikkumiste ja joobes juhtimise eest maksimaalseid trahve määrata on õigustatud, sest need teod on meile kõigile ohuks ja lähevad ka maksumaksjale kalliks maksma, usub riigikogulane Yoko Alender. Foto: Stanislav Moškov

Rahvas nuriseb, et riik muutub aasta aastalt ikka kurjemaks ja karistavamaks. Lihtsa inimese õlule pannakse üha rohkem kohustusi, mille täitmises on seni just riigilt abi oodatud.

Kui veenvalt mõjuvad suitsuandureid puudutavad ranged nõuded ja nende rikkumiste eest terendavad trahvid ajal, kui aastast aastasse kärbitakse päästeameti võimekust? Mitu lakke kinnitatud suitsuandurit suudab kompenseerida ühe koondatud päästja panust inimeste turvatunde tekitamisel? Ilmselt pole selline võrdlus kuigi kohane, kuid tõsiasjaks jääb seegi, et hiljutise üleriigilise suitsuandurite kontrollreidi ajal kooskõlastati või olid oma heakskiidu juba saanud järjekordsed koondamiskavad.

Palusime riigi kui siseturvalise peamise tagaja rolli teisenemist kommenteerida riigikogu saadikutel. Kahekümnest kaheksa leidiski need minutid, et riigi ja kodaniku suhetesse omapoolne sissevaade teha.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee