Eesti uudised

EELK ei saa Narva kiriku müügis kohtult õiguskaitset paluda

Siim Randla, 2. aprill 2016 06:00

17 KOMMENTAARI

o
Oraakel/ 2. aprill 2016 18:08
Las mädaneb, ongi üks lolluse tempel vähem eestis.
p
paul/ 2. aprill 2016 16:44
Kuna kiriku taastamine toimus president Lennart Meri initsitiivil, siis oleks õige kui valitsus omandaks läbirääkimistega või oksionilt selle kiriku. 1928 sai riik endale sedasi Tallinna Toomkiriku, mis kuulub siiani riigile.
s
Sellised asjad/ 2. aprill 2016 11:49
ei juhtu üleöö. Igal aastal esitab kogudus konsistooriumile aastaaruande, nii et EELK Konsistooriumile ei ole Narva koguduse pankrot üllatusena tulnud. Ei tea, kuidas praegu, aga varem ei saanud kogudus ilma konsistooriumi nõusolekuta väikelaenust suuremat laenu võttagi.
u
Uka-uka maksumaksja prii/ 2. aprill 2016 09:58
EELK jätku selles sahkerduses riik ja maksumaksja mängust välja!Teil on maad ja hooneid.Pange midagi müüki ja lahendage oma probleem.Vastutasuks ei esita tänane maksumaksja,eilne talupoeg ja maaomanik,teile arvet hävitatud hiite ja tekitatud ülekohtu eest.Meil on ruumi,me mahume siia kõik kui majandame arukalt ja küünarnukkidega ei vehi.
a
aga/ 2. aprill 2016 09:48
müüge siis Venemaale, nad teevad kiriku korda nagu naksti ja naabrid kohe sammu võrra lähemal. Mõnel kohe kergem ka , ei pea meid pidevalt üle Narva silla saatma.
t
to aga/ 2. aprill 2016 09:54
Saudi Araabia naftašeigid, kes teatavasti Euroopasse tasuta mošeesid püstitavad maksaksid ilmselt palju rohkem. Kolmveerand tööd juba valmis. Jääb veel vaid kuppel, neli minretti ning sisekujundus.
t
Teeline / 2. aprill 2016 09:24
Eks ta suure Peetri ja väikese Peetri moodi asi ole. Kui kogudused raha sisse toovad kuuluvad nad EELK-sse. Kui s..a kokku keeravad, on iga kogudus omaette üksus. kelle tegevuse eest EELK ei vastuta. Ja siis riik maksku.
t
Teelisele/ 2. aprill 2016 09:44
Huvitav, kui paljude sugulaste või sõprade võlgu oled sina ise vabatahtlikult kinni maksnud? Kui need on laia elu elanud ning end näiteks kiirlaenudesse mässinud.
m
ma ei saa aru/ 2. aprill 2016 08:56
eelk on eesti üks suurimaid kinnisvaraomanikke/arendajaid megatuludega, mis halamine ja väljapressimine see riigilt käib? ühe südalinna uusarenduse luksuskorteri müük peaks kõik kulud katma hoobilt ju!!!!!! kui kaks kiriku hüvanguks müüki panna, saab ka renoveerimistööd lõpetada lihtsa vaevaga
V
???/ 2. aprill 2016 09:42
Vahet ehk nimetad siis meile ka mõne sellise pealinna uusarenduse miljonilise luksuskrteri asukoha, kui sa neis küsimustes niivõrd tark oled. Nagu püüa muljet jätta. Mina küll selliseid ei tea. Enamasti koosneb EELK vara maakohtdes odavatest maatükkidest ning lagunenud, renoveerimist vajavatest hoonetest. Ja kogudused elavad peost suhu.
Narva koguduse ajas pankrotti selle juhatuse süüdimatu laenuvõtmine, miljonilaenud ning koguduse arutu lõhkilaenamine. Mis kõik toimus pastori hr. Jürjo teadmisel ning heakskiidul. Aga kui kogudus oli lõhki laenatud ja pankrott käes, siis pesi too pastor oma käed puhtaks, pani hõlmad vöö vahele ning lahkus. Jättes teised enda keedetud putru helpima. Miks peaksid nüüd teised kokkuhoidlikult elanud ja koonerdanud kogudused oma rahad mängu ning kinnisvarad müüki panema, seda pankrotpesa välja ostma?
Vanasti sai pankrotimeistreid ka isiklikult vastutusele võtta. Praegu seda kahjuks vist enam ei ole. Kuigi nii pastor ise kui ka koguduse juhatus oleks selle auga ära teeninud.
e
Erla/ 2. aprill 2016 10:22
Pastorite töökohustustesse tuleks sisse kirjutada isiklik vastutus koguduse varade ja hoonete suhtes. Siis jääks mõnigi arutu laenamine ära. Oleks ka teisi lahendusi kui väga tahta.
p
paar asukohta/ 2. aprill 2016 13:37
nagu naksti: Tatari ja Kentmanni TLn südalinnas.
http://www.kirikuvarahaldus.ee/pildile.php?iide=2
Tõsi, asju aetakse seal Kiriku Varahalduse OÜ ehk EELK-i vabamüürlastest vendade poolt.
Saite vastuse?
j
ja see/ 2. aprill 2016 08:54
maammona asja ajamine. maise kola müük, kus pidi nagu jumala koda olema. Jumal on päris unustatud, kogudus pankrotis, maine kola müügiks, jant, raha ja kaduv tegemine. Endal küll jumalamehe tiitel aga Jumalat teil ei ole. Jumalast on kirik ja usujuhid alati kaugel olnud ega küüni ka edaspidi Jumalani. Kogudus, mis asi see on? ei piisa annetustest, mis on haisev raha, eks tagasilöök ole terves maailmas usumeeste pilastamistest ja valetamistest.
N
!/ 2. aprill 2016 09:49
Nii see läheb, kui ,mõni jumalamees ühtlasi ka suurt ärimeest üritab mängida. Keegi ei saa olla supertegija mitmes valdkonnas. Iga kingsepp jäägu ikka oma liistude juurde.
n
njah/ 2. aprill 2016 12:37
Jumal on neis kodades ammu viimase piilari varju eest ära surutud, aeg-ajalt küll tuuakse sealt välja lambukeste hirmutamiseks: "Aga tuleb minu vägev issi..."

s
see kõlab juba nagu ülevõtmine/ 2. aprill 2016 08:48
võlausaldaja püüdnud mõjutada EELKd Narva Aleksandri koguduse kohustusi enda peale võtma.
Kas laenu anti rohkem kui see kirik väärt või mis sel veel on peavad teadma asjaosalised.
V
!!!/ 2. aprill 2016 09:52
Võlausaldajad on püüdnud? See neile muidugi meeldiks. Tahtmine on tevariik. Kunagi tundsi üks laenufirma huvi, kas mina ei tahaks kinni maksta oma pillajast ning elupõletajast vennapoja laenud ning selle protsendid. Minul kahjuks ei olnud seda vaga soovi. Mina saatsin nad pikalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee