ÜSNA AINULAADNE: Pärast 11. septembri rünnakuid New Yorgis ennustati uue terrorismiajastu sündi. Päris nii see ei läinud, kuigi üksikud rünnakud toimuvad tõesti aeg-ajalt. «Kui sa ennustad pidevalt hädasid ja õnnetust, siis ühel päeval on sul õigus, aga see ei tee sinust prohvetit,» ütleb Balti kaitsekolledži terrorismi­uurija Asta Maskaliunaite. Foto: Vida Press
Mattias Tammet 2. aprill 2016 06:00
Uskumatu, kuid me elame ajaloo kõige turvalisemal ajal. Tegelikult ka!

Uskumatu, kuid me elame ajaloo kõige turvalisemal ajal. Tegelikult ka!

Süüria, Ukraina, ISIS, Brüssel, Pariis, peksmine Tartus, tapmine Paides. Veenda kedagi, et maailm pole kunagi olnud rahumeelsem ja ohutum paik kui praegu, on üsna raske ülesanne. Proovime ikkagi. Sest see on tõsi.

"Kolmeteistkümnema aastasaja hakatuses sattus Eestlane isewärki naabrite wahele. Ööldakse, et naabritega üleüldse raske peab olema, rahus ja armastuses elada. Aga Eestlase selleaegsed naabrid oliwad koguni hullud, üks hullem kui teine. N’ad tühendasiwad ta waese patuse pagana wiimse hilbuni paljaks, et päike Rooma poolt seda keelmata tema peale wõiks paista, peksiwad ta armetumaks, et ta kristlikku armu saaks maitsta, tegiwad ta teuloomaks, ristiusu õnne ja õnnistust kandma ja saatsiwad ta oma põldudesse, see on, Issanda wiinamäele, tööle, kus kubjase piits teda keelas, oma ebajumalate wilu hiiede warju pelguda."

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad