Maailm

TERROR SIIN, SÕDA SEAL! Uskumatu, kuid me elame ajaloo kõige turvalisemal ajal. Tegelikult ka! (63)

Mattias Tammet, 2. aprill 2016 06:00
ÜSNA AINULAADNE: Pärast 11. septembri rünnakuid New Yorgis ennustati uue terrorismiajastu sündi. Päris nii see ei läinud, kuigi üksikud rünnakud toimuvad tõesti aeg-ajalt. «Kui sa ennustad pidevalt hädasid ja õnnetust, siis ühel päeval on sul õigus, aga see ei tee sinust prohvetit,» ütleb Balti kaitsekolledži terrorismi­uurija Asta Maskaliunaite. Foto: Vida Press

Uskumatu, kuid me elame ajaloo kõige turvalisemal ajal. Tegelikult ka!

Süüria, Ukraina, ISIS, Brüssel, Pariis, peksmine Tartus, tapmine Paides. Veenda kedagi, et maailm pole kunagi olnud rahumeelsem ja ohutum paik kui praegu, on üsna raske ülesanne. Proovime ikkagi. Sest see on tõsi.

"Kolmeteistkümnema aastasaja hakatuses sattus Eestlane isewärki naabrite wahele. Ööldakse, et naabritega üleüldse raske peab olema, rahus ja armastuses elada. Aga Eestlase selleaegsed naabrid oliwad koguni hullud, üks hullem kui teine. N’ad tühendasiwad ta waese patuse pagana wiimse hilbuni paljaks, et päike Rooma poolt seda keelmata tema peale wõiks paista, peksiwad ta armetumaks, et ta kristlikku armu saaks maitsta, tegiwad ta teuloomaks, ristiusu õnne ja õnnistust kandma ja saatsiwad ta oma põldudesse, see on, Issanda wiinamäele, tööle, kus kubjase piits teda keelas, oma ebajumalate wilu hiiede warju pelguda."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.04.2016
HOIATUS: Islamiriik võtab suvel sihikule Vahemere ääres puhkajad
08.04.2016
Münchenis vahistatud terroriplaanides kahtlustatavad mehed lasti vabaks
03.04.2016
FOTOD | Brüsseli Zaventemi lennuväljalt saadeti teele esimene terrorijärgne lend

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee