Eesti uudised

Tartu ülikool ootab oma 70 000 vilistlast ikka ja jälle tagasi  (1)

Kristjan Roos, 31. märts 2016, 17:31
Tartu ülikooli vilistlased saavad mais võimaluste nautida sarnast melu nagu oma tudengipäevadel.Foto: ALDO LUUD
Kui Tartu ülikooli vilistlane ei ole üliõpilaspõlves just mõne elukestva tudengiorganisatsiooniga liitunud, on tema side jäänud alma mater'iga ülikooli lõpetamise järel pinnapealseks, kui mitte olematuks.

Muidugi jäävad ülikoolis samal ajal õppinud tudengid ka stuudiumi lõppedes omavahel suhtlema, muidugi võivad vilistlased läbi astuda ülikooli peahoonest, et võtta lugemiseks näiteks Universitas Tartuensise värske number. Aga sisuliselt pole suuremal jaol vilistlastel ülikooli lõpetamise järel enam ülikooliga palju kokkupuuteid.


Nüüd näikse olukord põhjalikult muutuvat, sest laupäeval, 21. mail korraldab Tartu ülikool Eesti kõigi aegade suurima vilistlaste kokkutuleku „Möödaläinud ajad”. Kokkutuleku üks korraldajatest, ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak ütleb, et kuigi Tartu ülikool on oma vilistlaskonda alati väga tähtsaks pidanud, ei ole sellise ulatusega vilistlaskokkutulekut ülikoolis seni korraldatud.

Teele, kuidas tekkis idee korraldada vilistlaste kokkutulek?
Vilistlaskokkutuleku korraldamist just sel aastal soodustasid mitmed asjaolud. Tartu ülikool avas aasta alguses nii Eestis kui ka Euroopas uudse vilistlasi ühendava interaktiivse veebikeskkonna www.utalumni.ee, millega on praeguseks liitunud juba 1800 inimest. Ülikooli kevadine värbamiskampaania rõhutab Tartu ülikooli lõpudiplomi väärtust tööturul ja meie vilistlaste potentsiaali ja võimekust muuta maailma. Me täheldame üha enam tendentsi, et vilistlased tahavad olla kaasatud ja soovivad ülikooli tegemistesse panustada. Meie eesmärk on luua selleks võimalikult soodsad tingimused.

Seetõttu lõime oma vilistlastele ka vilistlasvõrgustiku ning korraldame 21. mail esindusliku programmiga kokkutuleku, mis võimaldab tuhandetel vilistlastel meenutada oma möödaläinud aegu ülikoolis ja arendada suhteid nii omavahel kui ka oma alma mater'iga.

Kas olete vilistlastelt juba saanud ka esimese tagasiside?
Esmane tagasiside on suur ootusärevus ja põnevus. Paljud vilistlased ei ole oma kursusekaaslasi näinud aastakümneid ja on kaotanud vanad kontaktid. Me pakume ülikooli poolt programmi ja vilistlastel tasub ainult kohale tulla, taaskohtuda ning nautida meeleolukat päeva. Vilistlasportaaliga liitunute arv on kiiresti kasvanud, sest selle kaudu on võimalik soetada soodsam pilet kokkutulekule. Ka see on meie jaoks tähtis näitaja, et huvilisi kevadisel kokkutulekul osaleda on piisavalt.

Ülikoolil on 70 000 vilistlast. Kui paljusid neist kokkutulekule ootate? Kas seda ohtu ei teki, et kuidas kõik ära mahutada?
Me loodame kokkutulekul näha vähemalt paari tuhandet vilistlast. Kuna selline hulk inimesi aga mugavalt ühte ruumi ei mahuks ja usume, et ka meie ülikooli lõpetanute huvid võivad olla veidi erinevad, siis oleme kokku pannud kogu päeva vältava programmi. Vilistlastel on võimalik osaleda kas üksi või terve kursusega erinevatel üritustel, mis varieeruvad ühiselamute külastustest ja õppejõudude loengutest kuni sporditurniiride ja meeleoluka muusikalise programmini. Selline hulk vilistlasi mahub kenasti Tartu linna peale ära.

Miks peaksid Tartu ülikooli vilistlased kokkutulekust osa võtma?
Tegemist on kõigi aegade suurima Tartu ülikooli vilistlaste kokkutulekuga, mille raames on kõigil vilistlastel võimalik lihtsa vaevaga ka oma kursuse kokkutulek korraldada. Me oleme loonud programmi, mis on mitmekesine ja pakub meeleolukat tegevust igale maitsele. Ürituse tipphetked on kindlasti legendaarse ansambli Vennaskond hommikune kontsert Eesti Üliõpilaste Seltsis, võimalus osaleda veel üks kord oma kunagiste õppejõudude loengutes, kolmetunnine sporditurniir Tartu ülikooli staadionil ja õhtune ühislaulmine, kus on repertuaaris kõige tuntumad üliõpilaslaulud ja loomulikult üliõpilashümn Gaudeamus.


Tundub, et vilistlaste kokkutulek on üks osa ülikooli soovist oma vilistlastega rohkem suhelda. Kuidas on käima läinud teine projekt, vilistlasvõrgustiku utalumni.ee käivitamine?
Vilistlasvõrgustik loodi suurema eesmärgiga tihendada ülikooli vilistlaste kogukonda, siduda neid enam ülikooliga, arendada omavahelist suhtlust ja erialast koostööd. Tartu ülikooli soov on, et vilistlane ei sulgeks pärast lõpetamist ülikooliust, vaid jätkaks igapäevast või erialast suhtlemist oma kursuse- ja ülikoolikaaslastega, tunneks, et ta on vilistlasena ülikooli väga oodatud, olgu siis mentori, praktika pakkuja või näiteks loengupidajana. Vilistlasvõrgustik loob selleks tegevuseks võimalikult mugava platvormi. Võrgustikuga on praeguse seisuga liitunud 1800 vilistlast, mis on üle poole meie esimese aasta eesmärgist. Selle põhjal võib öelda, et vilistlased soovivad olla kaasatud ülikooli tegemistesse ning rääkida kaasa ülikoolile olulistel teemadel.

-------------------------------------
Päev, mis tugevdab vilistlaste sidet ülikooliga

Tartu ülikooli rektori Volli Kalmu sõnul on ülikooliaegne võrgustik tavaliselt üks tugevamaid, mis jääb kestma ka pärast ülikooli, vilistlaspõlves. „Loodan, et see päev tugevdab veel enam vilistlaste omavahelist sidet ja sidet ülikooliga ning tuletab meelde, et ootame neid ikka ja jälle tagasi,” rääkis Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm.

Rohkem infot ürituse ja esinejate kohta leiab leheküljelt utalumni.ee/kokkutulek.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee