Lennukikaaperdaja Seif Eldin MustafaFoto: AFP / Scanpix
Maailm
31. märts 2016 16:07

Lennukikaaperdaja eksnaine: see oli põrguelu täis ähvardamist, peksu ja hirmu (9)

"Ta oli julm abikaasa,“ põhjendas kaks päeva tagasi EgyptAiri reisilennuki kaaperdanud mehe endine naine, kelle pärast mees teo toime pani.

Seif Eldin Mustafa (58) oli naisepeksja, töötu ja uimastisõltlane, kirjeldas Küprosel Larnaka lennuvälja lähedal elav Marina Paraschou (51) oma kunagist abikaasat. Naine ütles, et nende seitse aastat kestnud suhe oli "põrguelu“, mis oli täis ähvardusi, peksu, piinamist ja hirmu, kirjutas The Sun.

Mustafa kaaperdas lennuki ähvardades pilooti pommivööga, mis tegelikult oli võltsing, ning sundis lendama Küprosele. Lennuväljal jättis ta 62 reisijat lennukisse pantvangi ning heitis välja neljaleheküljelise armastuskirja Marinale.

Naine selle sisu ei uskunud ning välistas mehe romantilise pöördumise. "Ta oli mees, kes teadis, kuidas tekitada hirmu ja luua enda ümber häda ja piina. Ta oli tasakaalutu ja õudne inimene.

Marina rääkis, et kohtus Mustafaga 1983. aastal, mil ta oli 18aastane. Kaks aastat hiljem nad abiellusid. Neile sündis kolm tütart ja poeg. Naine kinnitas, et see aeg oli tema elu "pimedaim peatükk“. Paar lahutas 1990. aastal.

1994. aastal läks Mustafa Küproselt Egiptusse, kus vangistati võltsimise ja pettuse pärast. 2011. aastal Egiptuse presidendi Muhammad Hosni Mubaraki vastu puhkenud ülestõusu ajal sai ta vanglast vabaks. Mees oli aga mustas nimekirjas ning välismaale teda reisida ei lubatud.

Marina meenutas, kuidas ta helistas Mustafale ja ütles, et nende tütar sai õnnetuses surma. Mees vastanud: „Ja mis minul sellest!“

Naine kinnitas, et mees polnud iial hoolinud ei temast ega oma lastest – ei Küprosel ega ka pärast sealt lahkumist. „Ainus asi, mida ta andis, oli valu, õnnetus ja hirm.“

Lennukikaaperdaja Mustafa alistus politseile pärast kuuetunnist vastasseisu lennuvälja maandumisrajal ning ootab praegu trellide taga kohut.