Salah Abdeslami advokaadi Sven Mary abi Cedric Moisse Brüsseli kohtumaja juures 31. märtsil 2016. Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 31. märts 2016 14:18
Hiljuti Brüsselis kinni nabitud Pariisi terrorirünnakute kahtlusalune Salah Abdeslam on avaldanud koostöövalmidust Prantsuse võimudega, teatas täna tema advokaat. Viimane kinnitas, et tema klient soovib, et Belgia annaks ta välja Prantsusmaale.

Prokurör oli valmis sõitma Brügge vanglasse, kus Abdeslami kinni peetakse, et arutada tema väljaandmist Euroopa arreteerimisorderi alusel, kirjutas The Local. "Ta tahab Prantsuse võimudega teha koostööd,“ ütles Abdeslami üks advokaat Cedric Moisse.

Alates eelmise nädala teisipäevast, mil olid Brüsseli lennu- ja metroojaamas terrorirünnakud ja mille taga on väidetavalt Islamiriik, ei ole Abdeslam uurijatega kõnelnud.

Mitu kuud Euroopa tagaotsituim isik, 26aastane Abdeslam püüti kinni Brüsseli äärelinnas 18. märtsil. Praegu arvatakse, et ta on viimane ellujääja 10 mehest, kes mullu novembris korraldasid Pariisis mitme rünnakuga veresauna, mille peamised "kangelased“ olid enesetapjad.

Belgias sündinud Prantsuse kodanik Abdeslam ei olnud relvastatud, kui ta Brüsseli politseireidi käigus kinni peeti, kui oli kuuli jalga saanud. Ta rääkis ülekuulamisel, et oli kavatsenud Pariisis Stade de France’i rünnakus end õhkida, kuid oli viimasel minutil oma otsusest taganenud.

Belgia välisministri Didier Reyndersi sõnul oli Abdeslam pidanud plaani ka Brüsseli ründamiseks. Samas ütles Abdeslami teine advokaat Sven Mary eelmisel nädalal, et Abdeslam ei teadnud, et terroristid 22. märtsil Brüsselit ründavad. Samas on Abdeslam olnud sidemetes vähemalt kahe Brüsseli enesetaputerroristiga. End metroorongis õhku lasknud Khalid el Bakraoui üüritud korterist Brüsselis leiti Abdeslami sõrmejälgi. Lennujaama pommimehe Najim Laachraouiga sõitis Abdeslam omal ajal Ungarisse.