Tallink-Silja GalaxyFoto: Vida Press
Õhtuleht.ee 31. märts 2016 12:13
Rootsi politsei uurib Tallink-Silja Turu ja Stockholmi liini noortereisil toimunud väidetavat grupivägistamist. Vägistamiskahtlusega on kinni peetud neli meest, teatas Rootsi meedia.

Rootsi ajalehe Expressen andmetel leidis väidetav vägistamine aset Silja Line’i alusel Galaxy. Laeval oli 1700 reisijat, vahendas MTV.

Tallink-Silja turvaülem Hans Friberg kinnitas Expressenile, et kruiis oli mõeldud õpilastele, kuid reisijate vanust ta ei olnud nõus kommenteerima. "Kõik olid rohkem kui 18aastased, see on nõue,“ ütles turvaülem Expressenile.

Tallink-Silja Oy pressiesindaja Marika Nöjd ütles Soome MTV uudistele, et kõnealune laev jäi mõningate juhtumite pärast graafikust maha, kuid teemat ta rohkem kommenteerida ei võinud.

Kruiisil osalenud õpilased olid pärit Lõuna- ja Kesk-Rootsist. Stockholmi jõudnuna lubati laevalt naissoost reisijad maale, kuid meessoost reisijad pidi väljumiseks järjekorras ootama, et läbida politsei kontroll. Politsei võttis uurimise käigus mitmelt mehelt DNA-proove ning pidas vägistamises kahtlustatuna kinni neli noormeest.

Mehed võeti kinni pealtnägijate tunnistuste alusel. 

Laevafirma kommunikatsioonijuhi sõnul teatas kuriteost üks tüdruk.