Eesti uudised

KAS SAAB SEADUSLIKUKS? Valitsus toetas sõidujagamisteenustele võimaluse andmist 

Õhtuleht.ee, 31. märts 2016 11:58
Foto: MATTIAS TAMMET
Valitsus andis täna Riigikogu majanduskomisjonile toetuse sõidujagamise regulatsiooni väljatöötamiseks.

„Tehnoloogia kiire areng muudab inimeste tarbimisharjumusi. Mitmes valdkonnas on jagamismajandus toomas põhimõttelisi muutusi – majutusest kuni teenuste pakkumiseni. Eesti valik on innovatsiooni toetada ja nii teeme juba eelmisest aastast koostööd Taxify, Uberi ja teiste sõidujagamisteenust pakkuvate ettevõtetega. Kahtlemata oleme sellel teel üsna alguses, kuid põhimõtteline suund on mitte keelata vaid lubada ning luua keskkond, mis on tarbijate kasu ja ettevõtlike inimeste huvides,“ sõnas majandusminister Kristen Michal. 

„Kindlasti ei tohi sõidujagamist üle reguleerida, et säiliks teenuste pakkumine atraktiivse täiendava sissetulekuallikana ka teenust pakkuvatele juhtidele. Praktika näitab, et igakordne kliendi hinnang juhile on toimiv ja püsiv kontroll teenuse kvaliteedi üle. Kui juhi keskmine hinne langeb alla teatud taseme, siis konto blokeeritakse ja teenuse operaator tegeleb juhiga edasi,” tõi Michal näiteks. 

Kuna sõidujagamisteenused mõjutavad traditsioonilist taksoveo sektorit, teevad algatajad ettepaneku paralleelselt ühistranspordiseaduse muudatustega lihtsustada ka taksojuhtidele seatud nõudeid. Valitsuse tänasel arutelul leiti, et kõik ettepanekud vajavad veel Riigikogu majanduskomisjoni juhtimisel täiendavat arutelu huvigruppide, ministeeriumite ekspertidega ning maksuameti esindajatega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee