Eesti uudised

Noorpoliitik Madison: Donald Trumpilt ma esinemismaneere üle ei võta (83)

Toimetas Geidi Raud, 31. märts 2016, 11:27
Jaak MadisonFoto: Tiina Kõrtsini
Täpselt aasta tagasi andis 24aastane Jaak Madison riigikogu ees ametivande. Terava suuvärgi ja äärmuslike vaadete poolest tuntud noorpoliitik on ühe tööaastaga võitnud ühtaegu palju toetajaid ja vaenlasi. Ekspressi podcast pidas Madisoniga tulise arenguvestluse.

Mida arvab EKRE poliitik Madison USA presidendikandidaadist Donald Trumpist?

"Tegemist on väga karismaatilise isiksusega, kes on suutnud üllatuslikult niivõrd kaua vastu pidada. Möödunud aasta lõpus ei uskunud keegi, et veel aprilli alguses me räägime Trumpist kui tõsiseltvõetavast vabariiklaste presidendikandidaadist," tõdes Madison ja lisas, et see, mida Trump on saavutanud, väärib austust.

Samal teemal

"Tema reljeefne väljendusviis võtab ühest küljest natukene õhku ahmima, aga teisest küljest see, kuidas ta suudab polariseerida oma toetajaskonda, ja seda veel ka stabiilselt hoida.." kiitis Madison.

Ekspressi podcasti saatejuhid Kristjan Pihl ja Dannar Leitmaa tõid välja, et ka Madisoni enda sõnavõtud panevad vahest õhku ahmima. 

"Konservatiivid ütlevad välja asju, mida teised kardavad öelda poliitkorrektsuse pärast. Poliitkorrektsus on siis see, kui ei julgeta tõde välja öelda, kartes kedagi haavata või solvata. Trump ütleb otse asju välja, mida ta arvab. Aga tema sõnakasutus, mis puudutab naisi, mehhiklasi või immigrante, on kordades vängem, kui siin teatud Euroopa parteidel," rääkis Madison.

Noorpoliitik kinnitas, et Trumpilt ta esinemismaneere üle ei võta, vaid õpib enda vigadest ja õnnestumistest. "Vaatan iseenda kõnesid üle, sealt on alati midagi õppida – olgu see sõnakasutus, lauseülesehitus, rõhuasetused. See on asi, kus inimene areneb poliitilisel maastikul olemise lõpuni. Alati saab paremaks minna," märkis ta.

Kui Madisonilt küsiti, kes on riigikogu parim kõnepidaja, tõi ta välja Mihkel Raua. "Sa jääd kuulama vähemalt. Tekib tähelepanu ja mingi sõnum jõuab kohale, mis ta öelda tahab sulle."

Keda kardab Madison debattides? "Mitte kedagi, ausalt," väitis ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee