Radioaktiivsus Laadoga saarel.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 31. märts 2016 06:00
Laadoga järve põhjaosas Kurkisaaril avastati radioaktiivsus, mis ületab normi 130kordselt.

Greenpeace’i aktivistide teatel saab sellel turistide seas populaarsel alal inimese aastas maksimaalselt lubatud radiatsiooninormi kätte kolme tunniga. Läinud sajandi 50. aastatel katsetas saarel sõjavägi uusi relvaliike.

30 aastat hiljem toonane polügon küll puhastati, kuid hooletult ja seetõttu on saarel endiselt saastunud alasid. Karjala võimud teatasid, et ei usu Greenpeace’i mõõtmistesse.

Kolm aastat tagasi näitasid looduskaitsjate mõõtmised, et radiatsioon on looduslikes piirides. Greenpeace osutas vastuses, et tollal tehti mõõtmisi vaid saare randadel.

Kommentaarid  (5)

Greenpeace'i (või Õhtulehte) 31. märts 2016 15:24
saaks tõsisemalt võtta, kui nad natukenegi muretseks arvude pärast, millega nad manipuleerivad. Kui aastase "normi" saaks kätte kolme tunniga, peaks kiirgustase ületama normaalset mitte 130 korda, vaid 2922 korda (tundide arv aastas 8766 jagatud 3-ga).
Horros 31. märts 2016 07:20
Greenpeace ei saa võtta kunagi tõsiselt.
.
Püüavad pingutatult ja pidevalt oma olemasolu õigustada.
.
Mingi kamp kes süüdimatult matkavad võõra raha eest.
.
Isegi mingid usuhullud tunduvad nende kõrval veenvamad.
! 31. märts 2016 14:30
Muidugi ei saa neil õigus olla. Sest vastasel juhul tuleks nentida, et Venemaa käitub vastutustundetult oma inimese elu ning tervisega, lubades neil minna pahaaimamatult eluohtlikele aladele. Ja kuimidagi sellist nentida, kuidas saab siis väita, et Putin on nii heaaaa! Selge, Greenpeace valetab!
@! 31. märts 2016 19:58
Eks see Greenpeace on äärmuslaste kamp.
Kunagi nad tungisid Soomes naaritsafarmi ja lasksid kõik naaritsad lahti.Tulemuseks oli taludes tuhanded mahamurtud kodulinnud ja talupidajatele ränk kahju.
Ka õilsate eesmärkidega ei maksa ogaraks minna.
Horros puhub p...a jälle siin: 8. aprill 2016 18:31
päris nii need asjad ka ei ole. On sul äkki etem globaalne looduskaitsja välja käia?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS