Foto: AFP PHOTO / KCNA via KNS
Toimetas Gerly Mägi 30. märts 2016 12:01
Põhja-Korea uudistes hoiatatakse elanikke peagi saabuva näljahäda eest ning kästakse olla valmis jälle juurikatest toituma. Viimane suurem näljahäda oli riigis 1990ndatel ja siis hukkus ligikaudu 3,5 miljonit inimest, vahendab Daily Mail.

Kriisi üheks põhjuseks on Hiina uued rangemad sanktsioonid, mis on vastuseks Põhja-Korea hiljutistele tuuma- ja raketikatsetusele.

Pealinna Pyongyangi elanikele on antud korraldus anda iga kuu kilo riisi riigile samal ajal kui üle kogu riigi levib hirm näljahäda ees ning inimesed on hakanud toitu varuma.

Riiklikus ajalehes Rodong Sinmun kirjutatakse muu hulgas, et isegi kui seistakse silmitsi näljasurmaga, siis ei ole selles süüdi riik ega tema suur juht. „Isegi kui meil tuleb oma eludest loobuda, peaksime jätkuvalt näitama üles lojaalsust meie liidrile Kim Jong-un’ile kuni oma elupäevade lõpuni,“ seisab pöördumises.

Kui praegu tunnistab valitsus olukorda, siis 1990ndate näljahäda ajal olid sõnade ’nälg’ ja ’näljahäda’ kasutamine keelatud, sest see tähendas, et Kim Jong-un’i vanaisa Kim Il-Sungi juhitud valitsus on oma rahvast alt vedanud.