Eesti uudised

OMAKOHTUGA VARASTE SURMA PÕHJUSTANUD PEREISA: ma ei suuda seda päeva iial unustada

Arvo Uustalu, 30. märts 2016 06:00

126 KOMMENTAARI

n
no jh / 4. aprill 2016 10:45
Inimeste surma kiitvad kommentaarid näitavad meie inimeste taset . vot sellises riigis me elamegi .
v
1. aprill 2016 08:29
vargad on vargad ja peavad saama karistuse nii vöi teisiti, miks nutta kui varas ise valis oma elutee .
a
abc/ 31. märts 2016 22:39
Tollel hetkel tunti teiste piinamisest mõnu. Ning sellised inimesed on ohtlikud, kuna seda mõnutunnet tahavad nad tunda ka hiljem. Kindlasti ei tohiks selliste inimeste kodus olla lapsi.
m
Mis kuradi mõnu?!/ 8. aprill 2016 17:35
Ära varasta - siis ka ei piinata!
l
Lihtne/ 31. märts 2016 21:32
l
leo/ 31. märts 2016 10:55
Meelde tuleb üks ameerika kirjaniku ulmejutt. Jutu tegelane sattus ühele planeedile, kus oli midagi kommunismitaolist. Kommunism oli saavutatud sel teel, et kõik võisid üksteise tagant varastada ja üksteist röövida. Kohalikud teoreetikud väitsid, et see on väga hea, sest vargus ja röövimine on suur võrdsustaja ( siit kindlasti ka mõtlemisainet meie kellegi poolt austatud võrdõigusvolinikule ). Peagi selgus aga, et mõned vargad ja röövlid olid teistest võrdsemad - nemad olid varguse ja röövimisega juba varem peale hakanud ja ei lubanud uustulnukatel ennast enam röövida. Seadus kaitses kah veel neid. Lõpuks jäigi nagu arusaamatuks, kas sellel planeedil ikka oli kommunism või alles liiguti kommunismi suunas
j
Jahh/ 31. märts 2016 06:25
tuleb Voldemar Kuslapi lugu meelde...
1
123/ 31. märts 2016 00:23
Au ja kiitus kuue lapse isale,ta vennale ja külakaaslasele.Aga riik on kõige suurem mõrtsukas,kes nendelt inimestelt röövis osa elust.Seda oleks pidanud natuke teisiti tegema ja vaikima.
d
D-Komando/ 30. märts 2016 23:38
Kui riik kehtestaks karmimad karistused siis jääks kuritegevuse tase liiga väikseks ja poleks ka politseil/kohtul/riigil nii suurt sissetulekut trahvide ja rahaliste karistuste pealt. Ise pooldan omakohust või kui varastad siis varasta varga tagant.
p
pole/ 31. märts 2016 00:28
kuulnud,et ükski varas oleks trahvi või karistust saanud.

a
anti kommunist/ 30. märts 2016 22:36
ja nüüd kujutage ette toompea vargaid-stenbockimaja ja ärmajokki,pankureid ,erastajaid/ärastasjaid
kui neile kuuli pähe lasen siis silm ei pilgu ja käsi ei värise isegi 20 a.hiljem......rääkimata mingitest süüme piinadest .
o
Omakohus/ 31. märts 2016 07:11
on kõige õiglasem kohus.
p
Pole küll kindel, aga/ 30. märts 2016 17:56
kardan, et tuleb aeg, kus minu ja minu kodu röövlid surnuna leitakse. Ise ma seda neile ei soovi. Aga kui juhtub? No siis kirjutan, mis tunne mul on. Praegu arvan, et vähemalt ennast manama ja haletsema ma küll ei hakka.
V
,,,/ 30. märts 2016 17:47
Vihastamisest ei saa hoiduda ja hull on see, kui viha läheb üle mõistuse.
Ma arvan, et omakohus peaks olema, sest pätid muud kõnet ei tunnista.
Pätt tuleb püksata võtta ja anda korralik keretäis korralike vitstega nii et tükk aega ei istu.
Mis siis pättide vastu meil on? Politsei noomimine.
o
Olen/ 30. märts 2016 17:06
Alati olnud selle poolt,et asju ajada ikka nii nagu õigusriigis kombeks. Olen arvanud,et omakohus on sama ,mis pätiga ühele tasemele langeda,aga just eile muutsin meelt. Riik ei aita sind,sest statistika nõuab numbreid,mis näitavad kuritegude arvu vähenemist. Mina pöördusin politseisse sellepärast,et pere jättis ööbimise eest tasumata. Juhtus see peaaegu kaks aastat tagasi. Eile sain teate,et kriminaalasi lõpetatakse. Põhjuseks see,et me ei suuda kohtus tõestada,et ööbija saabus majutuse halbade kavatsustega. Asjaolud lihtsalt läksid nii,et ta ei saanud maksta. Mina tunnen end petetuna riigi poolt,sest kannataja peab tõestama ei tea mida.... Tegu on ju tehtud. Võlg on paar aastat ikka tasumata,aga mina pean olema kuulekas riigikodanik. Just astusin nende ridadesse,kes pooldavad omakohust. Saagu siis vähemalt keretäis,sest äkki siis paneb mõtlema. Ausal teel asju ajades saavad nad ainult kindlust sellest,et teen mis tahan.....nagunii mulle midagi ei tehta. Masendav!
n
NWO/ 30. märts 2016 23:25
vat selle omakohtuga on tiba sedapsi et kui juba lööd - löö surnuks! Sest kui solvatud saab või muul moe moraalset kahju kannatama peab see pätt, varas, omasooihar, või muidu hälbega olevus, jääb tal veel õigust ülegi ja maksad kahjud või saad karistuse hoopis ise!
Omal nahal kogetud kui narkomaanist autoraadiovarga hommikul poole viie ajal nattipidi kinni sain. Esmalt ootasime 2,5 tundi härrade miilitsate saabumist, mille jooksul pätt mulle mesikeeli taevad ja maad kokku lubas,sest tal olla juba register...
Pärast oli uurijal probleem miks vargal riided katki ja kere sinikaid täis ia paar hammast puudu oli... Tunnistasin üles et selle aja jooksul mil ma miilitsaid ootasin ei olnud kaak teps mitte nõus minuga rahulikult koos ootama vaid iga poole tunni tagant korra pissile tahtis joosta, kaugele ära...
Lõpuks peale aastast uurimist-puurimist jäin mina ikka oma katkiste autoustega ja raadioga pika ninaga - hea veel et varas minu peale kaebust ei esitanud et ma ta aega sedasi raiskasin.
i
ilmateadlane/ 30. märts 2016 16:25
t
taat/ 30. märts 2016 15:54
ega varas ei ütlegi,et laena kannelt Vanemuine! vaid: aa pill sia vanamu.....!
s
samuti ohver/ 30. märts 2016 15:34
Iga "kommivaras" pole veel varas, kes väärib äärmuslike abinõude kasutamist. Aga neid on ka küll, kes elavatki üksnes ülekohtust. Mul on kahju sellest mehest, et ta peab süümepiinu tundma kuna asi lõppes plaanitust teistmoodi. Aga pean samas tunnistama, et ma ise kannatan aastaid süümepiinu kuna ei tapnud vaid lasin kurjadel sisuliselt segamatult oma "töö" lõpuni viia. Hävitage raisku ning mõelge sealjuures oma julgeolekule ega kuulutage oma tegudest kõvasti! Tehke koostööd. Kui võimalik siis ärge lootke ainult tehniliste vahenditega tõkestamisele ja hirmutamisele. Kuri tuleb tagasi tunnil, mil te ei valva või vaatab vahepeal uue ohvri, aga niisama ta ei kao.
ü
Ühel.../ 30. märts 2016 15:31
...vene mammil oli aiamaal aiamajakese ukse kõrval sissepoole aknale silt pandud,millele oli kirjutatud: Kes siia lõhkuma ja varastama tuleb,on ära neetud. Ja mitte kunagi sealt midagi ei puudutud. Küll aga käisid vargad kõrval olevates aiamajakestes sees.

s
30. märts 2016 15:28
soomes yks kaupmees sai vihaseks et mittu ööd vargad käysid kauplust röövima , politsei ei reageerinud. siis jäi ta valvama, ja yhel ohtul taas röövlid paigal, kaupmees palus neid ölupakkid tagasi panna, need vaid naertsid, siis kui kaupmees hoijatuse järgi tulistas varga jalga, siis see varas veel andis kaupmehe kohtuse, sai hyvituse ja kaupmeest pandi istuma,vot nii
EUROOPA LIIT KASVATAB ISE VARGAID JA RÖÖVLEID::/ 30. märts 2016 16:46
NAERAVAD POLITSEILE NÄKKU --PUUTUDA EI TOHI::
EUROOPA LIIT KASVATAB ISE VARGAID JA RÖÖVLEID::/ 30. märts 2016 16:46
NAERAVAD POLITSEILE NÄKKU --PUUTUDA EI TOHI::
k
kalle/ 30. märts 2016 18:53
täpselt sama juhtus rootsis
1
13.29/ 30. märts 2016 14:15
m
Mees55+/ 30. märts 2016 14:08
Talumees näeb vargaid oma kuuri sisse murdmas ja helistab politseisse. Politsei soovitab jääda rahulikuks ja mitte sekkuda, kuna neil ei ole ühtegi vaba patrulli.
Mõne aja pärast helistab talumees uuesti ja teatab dispetserile et pole vaja patrulli saata, ta lasi mõlemad vargad juba maha ja katkestab kõne.
Umbes kümne minuti pärast on tal hoovis patrull- kes muuhulgas peab kinni ka vargad. Patrullpolitseinik ütleb: "me arvasime et te lasite nad maha!"
Talumees: "ja mina arvasin, et teil ei ole vaba patrulli :-)))
p
politsei teade.../ 30. märts 2016 13:33
....oli mulle, kui auto ära rüüstati. st et rattad läinud, aknad sisse pekstud jne, et ilmselgelt nemad vargaid ei taba, aga kui endal õnnestub tabada- siis ...no tead küll, mis siis teha. Sain aru väga hästi- saan kätte, tuleb omakohus.
e
eit/ 30. märts 2016 13:01
see, et inimene oli varaste surma põhjustaja , see jääb hinge peale , aga endast väljaminek oli arusaadav . tuleb püüda andestada varastele nende teod ja siis kogu hingest iseendale , et te sedasi reageerisite ja ennast ja lähedasi kahjustasite . siis saate vaimselt vabaks . ise andestasin 30 aastat tagasi poja mõrtsukale ja tean , mida soovitan .
p
paha/ 30. märts 2016 22:34
löön raiped maha ja silm ka ei pilgu,magan ka rahulikult
t
teadlane/ 30. märts 2016 12:43
õõvastav on näha neid sadu positiivseid hinnanguid, et mehed olidki ära teeninud selle ja kõik on normaalne. karistus peab olema proportsionaalne kuriteoga. normaalses ühiskonnas ei ole varguse eest ette nähtud surm. see on ühes teises ühiskonnas, mida ilmselt needsamad positiivselt hindajad teistes kommentaarides kardavad. aga kui nii positiivne häälestatus on sellistele karistustele, siis pigem peaks immigrante tervitama, kes omad kombed siia üle toovad?
t
teadur/ 30. märts 2016 12:55
Õõvastav on lugeda kommentaare, mis ülistavad ja kaitsevad vargaid. Siin on palju kirjutatud noortest varastest, kes oma paarikümne eluaasta jooksul on juba kümneid kordi jäänud varastamisega vahele. Ja mitmele neist on siis nende tegevusele piir pandud? Istub heal juhul oma paar kuud või aasta ära ja kõik (ka kohtunikud) teavad, et ei lähe kaua, kui ta jälle "tööl" on. Ja mis puutuvad siia immigrandid? Ka omal ajal Eestimaal toimis omakohus. Ja väga edukalt. Ja pole kusagilt lugenud, et keegi pärast oleks halanud, et vaesele vargale liiga tehti....
t
teadlane/ 30. märts 2016 13:03
nii et ütleme kui su vend näiteks jääb vargusega vahele ja külamehed otsustavad tal käed maha raiuda nagu kalifaadis kombeks, siis oled sellega rahul ja kiidad takka?
t
teadur/ 30. märts 2016 13:35
Mis puutub siia kalifaat? Üks Ka Euroopas on seda karistust rakendatud. Aga juhul kui vend. Iga mees vastutab ikka ise oma tegude eest! Ja kui tema valis sellise tee... Aga sinu teema on siiski päevakohane.Sest igast kandis käib suurvraste õigustamine ja ülistamine.
k
Kata/ 30. märts 2016 14:08
Kui vend vargile minnes teab, et võib sellega seoses ihuliikmest ilma jääda, ehk jätab minematagi ja sulle häbi tegematagi. Mõni asi araablastelt üle võtta polekski nii paha mõte.
e
30. märts 2016 14:10
Esimese vargusega mõnus klopper anda, teise vahelejäämisega üks käsi maha ja kui veel aru pähe pole tulnud ja varastab edasi, siis läheb teine kämmal ka!
t
teadlane/ 30. märts 2016 14:11
me ei ela keskajas, lp. kolleeg! aga arvatavasti samuti oled sa siis ka ilmselt olukorraga rahul, kui sa ise lihtsalt juhtud varguse toimumise koha juurest õhtul läbi jalutama ja näed veidi kahtlane välja, näiteks baarist tulnud ja vähe vintis. ja kohalikud külamehed otsivad varast taga ja sina juhtud lihtsalt seal olema. võetakse kinni, pannakse käed pakule ja kirvega maha. kõik normaalne, keegi sai vähemalt karistatud teistele hoiatuseks.
m
30. märts 2016 15:11
Mõnel teemal peab keskaega tagasi minema, radikaalsemad meetmed ehk ohjavad kuritegevust! Vanglasse minnakse kui koju, elatakse seal nagu ministrid ja need paadunud kurjategijad, kes on ammu lähedastepoolt mahakantud ning kodutuks jäänud, sooritavad just seepärast järgmise kuritöö, et "hotelli" tagasi saada!
j
ja mis sest siis on ?/ 30. märts 2016 18:53
Meile tulevad EEEESTLASED,kes on elanud selliste ausate islamistlike tavade järgi.
Ei nad ennast teie kiunu pärast muutma hakka. Kui kisate,mängitakse kõriorelit.
e
ei ole/ 30. märts 2016 23:47
Su vend nii kõva mees, et tühise vargasaagi pärast oma ihuliikmega riskima hakkab...
o
Ohver/ 30. märts 2016 13:09
Ilmselgelt pole Te omal nahal tundnud seda kui avastad, et sinu (poolelioleva järelmaksuga) asjad on ära varastatud. Väikemees, kes ootas maa kuivamist, et oma kauaoodatud sünnipäevakingitusega (atv-ga) esimesed tiirud teha, see kurb pilk lapse silmades tekitas küll minus tunde omakohtuks. Politsei poolt tuli vähem kui aasta hiljem kiri, et väärteomenetlus on lõpetatud tõendite puudumisel, mis siis et uurijale sai väga selge info edastatud saamal ööl maja juures passivast autost ja seal viibinud inimestest (autonumber, isikute nimed). Uurija sõnul ei saa süüdistust esitada inimesele, kellel eelnev nn vargusüüdistus puudub. Absurd. Kes mind ja minu peret kaitseb? Need samad isikud (natuke enne vargust vanglast vabanenud) sõidavad rõõmsalt ringi ja viimasel ajal meie kandist asjad kaovad. Väga tahaks ISIKLIKULT nendega arveid öiendada.
t
Teadlasele/ 30. märts 2016 15:03
Nad ei plaaninud neid ju ära tappa. (Ei ole kummagi osapoolte poolt.)
k
kusjuures/ 1. aprill 2016 16:59
Need hukkunud olid ju sealset ümbruskonda aastaid terroriseerinud.
r
Refugee/ 30. märts 2016 12:39
Varaste vastu ei aita miskit muud,kui omakohus.Varnjas laks asi hapuks seetottu,et ooseks puu kulge sidusid.Oleks voinud lasta varganaod koju haavu lakkuma.See oleks olnud justkui esimese hoiatusena.Politseid ei ole motet tulitada.Saad varga kohapeal katte.Kutsud politsei.Politsei kusib,et mis ta siis varastas.Naituseks vastad,et tahtis mu muruniidukiga minema jalutada.Politsei vastab,et muruniiduk on siin ja ta pole ju midagi varastanud.Saad veel vale valjakutse eest.Igal juhul pooldan omakohut.Maha tappa paris ei soovita.
k
Käige kuradile / 30. märts 2016 12:32
nii piinaval viisil teise ilma saata ...julmarid...Vaeseid ei iial tülita vargad.Rikkurid võtku oma vara surres ka kaasa
k
käi ise/ 30. märts 2016 13:29
Sa oled küll vast vaimupuudega ?
p
poleks/ 31. märts 2016 13:29
vaja olnud igatepidi piinata, veega üle kallata ja ööseks kinni siduda. ju siis omakohtunikel päris korras kõik peas ei olnud, oli tarvis oma julmust välja elada. võinuks võtta tõesti, nagu siin keegi mainis, püksid maha ning korralikult kiberaid vitsu, nagu vanasti, häid soolaseid. parajalt õiglane ja häbiväärne kah. vaevalt, et varas oleks enam sinnakanti vargile kippunud.

K
****/ 30. märts 2016 12:32
Keegi siin kasutas sõnu surnuks piinamine. Surnuks piinamine on tõesti teine teema kui kerge keretäie andmine.
v
vanja/ 30. märts 2016 14:34
andsin autovarastele kerge klopperi . kaks aastat käisin uuria juures kaks seepärast, et üks varas oli pooleks aastaks vangimajja pandud . lõpuks võtsin advogadi ja see tegi korraga asjale lõpu . jäeti rahule
k
Kuna Eesti/ 30. märts 2016 12:07
....kohtutes mòistetavad karistused on tihti irvitamine kannatanute ùle,pole muid valikuid....
v
30. märts 2016 13:55
Väga tabavalt öeldud, irvitamine kannatanute üle, seega, omakohus seadustada!!!
e
Ei meeldi omakohtu tüübid / 30. märts 2016 12:06
Aga mis siis oleks saanud, kui need pätid oleks olnud näiteks Steven Seagali oskustega ja need kolm isehakanud kohtumõistjat mõnede võtete abil teise ilma saatnud? Ensekaitse on lubatud ka siis kui oled pisipätt.
e
eit/ 30. märts 2016 13:08
...siis oleks oleks aknast alla kukkund ja poleks poleks persest kinni võtnud . kinumees...
v
varguse ohver/ 30. märts 2016 16:03
Ka minul käisid kunagi vargad.... rohkem pole neist keegi kuulnud,või ehk siis üks vist Brüsselis ja teine Riigikogus, võib-olla.
k
kristjan/ 30. märts 2016 14:40
sa liiga palju ameerika filme vaatanud?
t
tigekala/ 30. märts 2016 11:17
hämmastav, mis tapjate õigustamine siin käib. mina küll ühegi varganäru pärast ei taha veresüüd oma hingele, olgu meelega või kogemata. igasugune omakohus tõmbab võlla palju rohkem süütuid kui kohtusüsteem. mis sa siis pärast ütled, uups, kahju küll, aga tolgendas vales kohas?
r
riigi tulu/ 30. märts 2016 11:27
Kui Eesti karistusregistrit vaadata, siis ega siin vabariigis suurt süütuid enam polegi.
t
30. märts 2016 11:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
tigekala/ 30. märts 2016 11:20
lisaks, lugege, mida mees räägib - tol hetkel kadus nagu mõistus peast, hasart tuli peale. see ongi põhjus, miks omakohut teha ei tohi - piir on kerge kaduma ja oma viha ja asjad ja ! potentsiaalne! kasum tundub püham kui teise tervis ja elu.
m
murueit/ 30. märts 2016 11:03
Huvitav, kas see vaene mees,kes aknast sissetungiva kaabaka maha lasi oma pere kaitseks, on kodus ja terve? Juhtus kuskil uuemas elurajoonis aastakümme tagasi. Sama hale pealkiri oli kohe lehes, et oi-oi-oi,mis tegi ja kust võttis õiguse...
a
Aga kui varas oleks / 30. märts 2016 11:24
pereisa tapnud oleks muidugi kõik okey.
t
teadja/ 30. märts 2016 12:15
täpsustaks - mitte ei lasknud maha, vaid pussitas surnuks.
t
to teadja/ 31. märts 2016 13:37
aga seda ka tead, mis tast saanud on? oli tabasalu äkki see juhtum?
m
murueit/ 30. märts 2016 10:51
Mäletan seda lugu. Vargad olid täiesti p a a d u n u d ,kel polnud au ega häbi varastada oma inimestegi tagant, nende peale ei hakanud ükski hammas, Ja külaelanikud ja kogu riik oli poolt, et omakohus lõpuks m i d a g i g i korraldas.ISEGI SURMA PUHULK LANGETATI LIHTSALT PEAD JA LAIUTATI KÄSI, ET :NOJAH SIIS...E i ole minul nende kroonoliste pättide surmast siiani kahju, veits kole oli, aga :nojah siis...
j
juku/ 30. märts 2016 10:48
Meie riigis on midagi mäda.Mees kes lasi varastada 10 miljonit dollarit pääses ametialasest lohakusest kuriteo aegumise tõttu.Nüüd käib ringi nagu aus mees ja kandideerib presidendiks.

e
Ehh/ 30. märts 2016 10:31
Tublid mehed, vähemalt need mehed ei tee kurja enam kunagi. Kurjategijad, kes vargad ju on, ei tohigi ennast ohutult tunda
e
Ehh-le/ 30. märts 2016 10:51
Ütles ju kohtunik Särgavagi, et "varas jääb vargaks".
t
Trevv/ 30. märts 2016 10:31
Seadus peaks vara kaitse kohapealt olema samasugune nagu usa-s ,et kui öösel varas töllerdab sul õuepeal ja jääb vahele siis enesekaitseks võid ta maha lasta. Sellepärast meil varastatakse kuna isegi kui talle peksa anda siis pärast saad kohtus ise peksmise eest rangema karistuse kui varas selle muruniiduki varguse eest.
v
varas/ 30. märts 2016 10:28
varas mõtleb, et minu ei varasta, minu vötap!
e
EGA/ 30. märts 2016 11:58
EI KARISTAT VARGUSE PÄRAST. IKKA SELLEEEST,ET VAHELE JÄID
m
Murakas/ 30. märts 2016 10:27
Kunagi vist raiuti varastel käed maha, kui taaselustaks selle meetodi! Mis kasti löömisse puutub, no tapad ära ja vargal igavene rahu, aga käed maha, eks ela ja naudi oma "vägitegude" tagajärge! Varastele kaasa ei tunne!!
t
tulevikulootus/ 30. märts 2016 11:26
Sots abi tuleb ju maksumaksja taskust. Õige on varas ikkagi kohapeal kutuks teha ja näidata asi enesekaitsena.
k
Kohtunik/ 30. märts 2016 14:56
Ei laiene varastele õigusabi selles valdkonnas.
j
janku/ 30. märts 2016 10:18
Omal oli lugu,kus varas tassis KÕIK tööriistad minema.Kutsusin siis POLITSEI kes tuli poole päeva pärast ,vaadati üle ukse sisse ja LAKOONILINE vastus,siin on kõik selge.ÜTLESIN et võtku näpujäljed või tehke midagi, meil pole eksperti SEE olla mujal.Tegin avalduse siiamaani ei kippu ega kõppu.MÖÖDAS on juba 14 aastat,SEE on EESTI POLITSEI tase.
M
10:18, 30. märts 2016 -le/ 30. märts 2016 10:53
Mul sama lugu. Aga lõpuks tuli kiri: juhtum lõpetatud koosseisu puudumise/leidmatuse tõttu.
.
30. märts 2016 11:30
...juhtum lõpetatud meie saamatuse tõttu...
v
vanaema/ 30. märts 2016 09:59
Mäletan seda juhtumit väga hästi. Tol ajal olin shokis, et need mehed said nii rangelt karistada. See oli nagu ausate inimeste mõnitamine. Varastest mul ei ole kahju mitte kunagi. Kui politsei ei suuda midagi teha nendega, siis tulebki ise kere peale anda.
k
30. märts 2016 10:14
Kas kere peale andmine on surnuks piinamine?
v
vanaema/ 30. märts 2016 10:47
Sa vist ei ole kunagi kuulnud, kuidas maal lüüakse maha vanureid mingi 50- 100 euro pärast? Kas sul oleks nende varastest kahju? Mul küll mitte.
1
10.14./ 30. märts 2016 15:16
Ära näri tähte. Ega nemad teadnud,et vargad surnuks külmuvad.
k
kodanik/ 30. märts 2016 10:31
kellegil ei ole õigust võta teise inimese elu !!!! ja ma ei usu et teie olete üdini aus ja korralik inimene.Oleks see keegi teie sugulastest või mida iganes mõtleksite teist moodi :)
S
10:31,-lre/ 30. märts 2016 10:55
Sugulane...Ma kuulsin, et Silvi Vraidi peigmees-pätti Silverit ei kannata ka sugulased silma otsaski!
s
30. märts 2016 11:32
Samas, võõra vara järele himustada tohib küll vä?
v
v/ 30. märts 2016 15:51
kui see sugulane su oma tagant varastaks, räägiksid sa teist juttu
o
31. märts 2016 09:31
Omad ongi need kõige seamad, loodavad, et ega nende peale kaebama ei minda....eriti on nende omadega pärandi vaidlustes paras tsirkus, kui nad endid kõrvalt näeks....;)
e
evik/ 30. märts 2016 10:31
inimene on asjade ori. varastamine on väga halb tegu, nagu ka valetamine minu arust. aga ei pane ju paralleeli asja ja inimhinge vahele? kuigi nii inimkond elab. ja kõik me oleme kunagi midagi varastanud, kasvõi kellegi aega.
e
evik/ 30. märts 2016 10:50
lisan veel, et kõik me oleme lugenud "Hüljatud" või näinud filmi...
j
juku/ 30. märts 2016 10:50
Teadmiseks et kohtunik lasi Tartu peksja ennetähtaegselt vanglast välja,kuigi prokuratuur oli selle vastu.
õ
Õige mees !00%.../ 30. märts 2016 09:53
....kui väga valed seadused Eestis!
k
30. märts 2016 09:47
kuna politsei on meil alamõõduline ja mitt eriti motiveeritud oma tööd tegema,siis tulebki inimestel omakohut mõistma hakata,justnagu vanasti metsikus-läänes lintšikohtud töötasid:saadi karjavaras kohapeal kätte,tõmmati ta ilma pikema jututa oksa,mitte ei mämmutatud inimõigustest ja muust jamast.kui ma peaks nii radikaalse sammu astuma,et kurjategija otsad annab kui teda karistan,küll ma siis jälgi segada oskan,nii et vanakurat ka laipa üles enam ei leia.

m
mari/ 30. märts 2016 09:27
Ei ole nagu põhjust kurjategijatele liialt kaasa tunda. Kuivõrd vastik, alandav ja ohtlik võib olla näiteks vargus... Tullakse su koju, viiakse sulle tähtsaid asju, lagastatakse, mida iganes. Ei tunne küll mingit kaastunnet seoses kurjategijatega.
a
Aadu/ 30. märts 2016 08:49
Näide. Puuriidast halud kaovad .Juhtumisi tulen naistest öösel koju. Mingi kuju suundub meie õue peale. Viis minutit ootamist ja väljub vend kartulikott õlal. Võtan mehe pikali ja helistan nn.politsei numbri peale ja palun abi. Asi toimub Tartu kesklinnas. Ootan 15. min . 30.min. 45.min. ja siis tulevad. Jah tööd pidi palju olema. Peale paberite täitmist mulle pole midagi teatatud asjade edasisest käigust. Niipaljukest siis ametlikust asjaajamisest.
l
Loomulikult.../ 30. märts 2016 09:33
Riigil näpud põhjas ja politseil ressursse pole.
k
Kalmer50/ 30. märts 2016 10:01
Mix pole? Sest ressurss läx õppusele"kohalikud v pabulikud"
s
Spa/ 30. märts 2016 09:57
See eest kelgivad politseinikud üle päeva, mitu lõhnadega juhti kinni püüdsid. Tegeletakse populismiga ja lihtsate asjadega, kus süüdlane tabatakse teolt, lahendus on standardne ning konti ei murra. Tähelepanu suunatakse sisuliste probleemide pealt ära. Minu arust kulub auru liiga palju ühe asja peale. Ütleks, et meie liiklus on väga hea, arvestades ajaloolist tausta. Kogu aeg võrreldakse oma mahajäämust liikluses Põhjamaadega, aga kuritegevuse võrdlust ei kiputa kudagi tooma. See vist liiga jõhker.
l
30. märts 2016 10:16
Liiklussurmasid on ikka väga palju, nii et sealt ei peaks küll ressursse välja võtma. Arvan, et keegi meist ei tahaks, et meie lähedane või me ise mõne roolijoodiku pärast liikluses õnnetusse satuksime. Las liikluspolitsei ajagu ikka oma asja.
s
Spa-le/ 30. märts 2016 10:57
"kelgivad politseinikud üle päeva, mitu lõhnadega juhti kinni püüdsid. "
Tead, see on liikluspolitsei,kel varaste ja pättidega miskit õpetust pole...
A
!!!!/ 30. märts 2016 11:23
Aga narkouimas varga käeläbi siis võib mõni sinu lähedastest surma saada jah ?
p
paha/ 30. märts 2016 22:45
roolijoodikute syyl saab surma vaid 20 protsenti..mida siis ylejäänutega teha
m
ma ka ei saa aru/ 30. märts 2016 16:43
miks sind kinni ei pandud - nad varastasid vaid halge - ja sina kohe meestele kallale.
Isikuvastane kuritöö on kõrgem, kui varavastane ... eriti veel paar halgu.
Norm oleks olnud mehed ise kinni pidada, küsinud, miks neid puid vaja on ... ja vajadusel ka 10 eurtsi peale neile andnud.
See, et te maailmast aru ei saa - ei vabasta teid vastusest ... teiste inimeste eest.
Kõik on üks ja üks on kõik.
o
Oli sihuke lugu./ 30. märts 2016 08:35
Lenini sovhoosis tungis varas kontoriruumidesse ja valvur pussitas ta vaeseomaks. Siis kutsus miilitsad ja tubli rahva vara kaitse eest sai medali ning aukirja. Oli surmani tehtud mees-pätt pisteti aga peale haiglat 12 aastaks vanglasse. Pätt ongi parem tappa-teistele hirmuks.
l
lisaks/ 30. märts 2016 22:13
Nõuka ajal oli riigi vara vastased kuriteod oluliselt kõrgema karistusmääraga, kui eravara vastased. Oleks valvur oma koju tunginud pätti pussitanud, poleks vist nii kenasti läinud.
v
Vanasõna/ 30. märts 2016 08:32
Kunagi oli jänkidel kõnekäänd, t ainult surnud indiaanlane on hea indiaanlane. Mulle näib, etkurjategijate kohtaa peaks kehtima sama. Nämmutamine, et nad seal hotellimõõtu ja mugavustega eurovanglas kuidagi ümber kasvavad on jama ruudus. Sellest võivad jahuda vaid vati sees kasvanud eurohumanistid.
b
Bla/ 30. märts 2016 18:30
Mõtle nüüd selle kõnekäänu sisu üle. Kumb oli kannataja ja kumb oli sissetungija.
l
Läbi aegade/ 30. märts 2016 08:24
Paljudele on varastamine rahvuslik omapära. Kui midagi saab näpata, siis seda ka tehakse. Eestlased oma algselt loomuselt sellised pole.
k
Karutapja/ 30. märts 2016 08:19
Veresüüd maha ei pese, see on tõsi. Aga olgem ausad - meie riigis on kurjategijate elu mõnus meelakkumine. Lapsemeelsed kohtunikud määravad retsidele naeruväärseid karistusi. Vanglate asemele ehitame pättidele hotellid, kus saab mõnusalt vedeleda ja trenni teha - et siis vabanedes saaks jälle vana elu edasi elada. Omakohus on mõnikord ainuke võimalus, mis teha.
p
poku/ 30. märts 2016 08:15
Kohtunike pehme suhtumine kurjategijatesse on Euroopast pärit. Mitte et diktatuur parem oleks aga need vati sees kasvanud tibupojad Euroopas (võimuesindajad) ei kujuta üldse ette kurjategijate mõttemaailma. Ei tea, mis peaks juhtuma, et võimuesindajatel läheksid silmad lahti. Loodan vaikselt, et pagulased panevad Euroopa võimuesindajad tegutsema õiges suunas. Vastasel korral on nii nagu ühes vene anektoodis, kus mees õppis araabia keelt kuna tal oli vaja nädala pärast minna komandeeringusse Berliini.
t
to poku/ 30. märts 2016 08:26
Kogemustest õpitakse. Teadsin kunagi ammu ühte naisprokuröri, kes oli tavaliselt üsnagi leebe. Eriti kui kohtu all olid noored pätipoisid. Et raske lapsepõlv, halb kodu ning halvad sõbrad j.n.e. Aga siis panid sarnased pätid tema enese auto pihta. Lahutasid juppideks. Müüsid need maha. Ja põletasid vraki maha. Vaat pärast seda tegi too mutike 180 kraadise kannapöörde. Nõudis taolistel edaspidi ikka täie mõõduga. Sest et oli ise oma nahal kogenud, mida kuritegevuse ohvriks langemin tähendab.
S
!/ 30. märts 2016 08:55
Seega kuluks sarnane isiklik kogemus ning šokk ära ka lääne humanistidele isiklikult. Ja ega näiteks Merkeli ning Junckerigi puhul seeisiklik kogemus paha teeks. Vahest tullakse siis isikliku kogemuse läbi roosa pilve pealt kahe jalaga patuse maa peale tagasi.
M
:)/ 30. märts 2016 09:17
Merkel on idasakslane ja teab vägagi hästi. Võibolla just need, kes on kannatanud ei soovi seda enam teistele. Artiklis ju mees tunnistab, et omakohus oli suur viga. Äkki usaldaks seda, kes on tegelikult asja kogenud? Mida te siin targutate, et oleks ja tuleks. Hallo, tüübid varastasid kalavõrgud! Kas see on tõesti kahte noort elu väärt!?
h
halloo/ 30. märts 2016 09:36
Halloo, halloo, alguses kalavõrgud, pärast juba suuremad asjad. Misasja sa siin targutad, et AINULTkalavõrgud.
h
Halloo/ 30. märts 2016 09:39
t
to 09:17/ 30. märts 2016 09:51
Merkel teab täpselt mida ta teeb. Nooruses Ida-Saksamaal oli ta ju aktiivne kommunistlik noor, tollases kommunistlikus noorsooühingus (FDJ) tähtis tegija. Leipzigi ülikooli õpingute päevil oli ta sealse FDJ organisatsiooni propaganda ning organisatoorne seketär. Seega professionaalne ideloogiatöötaja. Selle postini ei jõudnud mitte igaüks.
Seega aitab Merkel neetud rahvusvahelise imperialsmi poolt rõhutud rahvaid ning samas hävitab ta seda neetud imperialismi ning kapitalismi. Õõnestab seda seestpoolt. Noorelt õpitud!
k
Kalmer50/ 30. märts 2016 09:54
Merkel oli FDI aktiivne tegelane, vene keele konkursi 2 kordne võitja, preemia reisil Donetskis(2x), aktiivne nudist ja tõmmude meeste lemb. Huvipärast otsi netist, märksõna: Merkel v Donbassi
k
Kalmer50 / 30. märts 2016 08:15
Paar aastat tagasi tehti tööriistakuuris puhas töö, jaanide ajal jälle seisis mingi tüüp sara ees. Lasin traumaatikust 2lasku kannikasse ja senini keegi vargil pole käinud.

q
qr/ 30. märts 2016 08:13
Ometi on midagi, mida vanglakaristusega maha ei pese - uhkust külale tehtud heateo eest!
METSAVEND / 30. märts 2016 08:11
Omakohus pole just parim lahendus aga siiski millestki pidi saama asi alguse ja selleks alguseks vöis olla saamatu tolleaegne konstaabel .Teine variant on ,et selliseid kasutab politsei informaatoritena ja polegi vöimalik sellist tegelast karistada .Meil vallas oli samasugune tegelane varastas mida sai ja köik ajas elukaaslase süüks ,seni kuni elukaaslane vangi läks .Täpsemalt seletama ,ei hakka aga siis sai tegelasega suheldud ja öeldud ,et lihtsalt lahkud .Läks järgmine hommik bussiga minema aga alati sellistele suhtlemine ei aita kahjuks .Kuna seadused on jätkuvalt leebed ja politsei hoolitseb statistika korrasoleku eest siis jätkuvalt sellised varastavad ja teevad muid sigadusi .Praeguste seaduste järgi selgub ,et kui saad varga kasvöi kohapealt kätte ütleb politsei ,et tunnistajaid pole ja laseb lahti vöi kui kutsud politsei kohale peale vargust öeldakse ,et ega ei leita ja avaldust pole mötet kirjutada .Lisaks köigele ei taheta vargustega tegelda ja kui pole vargusi ja avastamata asju on statistika korras ja tulemuspalk hea töö eest käes .Olen siiski nende poolt kes olid sunnitud tegutsema omakohtu korras ,kuigi jah antud asja löpp oli ränk .
m
Mäletan/ 30. märts 2016 07:47
Seda lugu. Pidevalt vargustega tegelenud tüüpidele ei tehtud midagi selle nn politsei poolt.. Millest siis rääkida? Respekt mehele!
k
Kas ka seda lugu mäletad?/ 30. märts 2016 08:16
Käisid kaks meest Rannapungerja all kalameeste võrke tühjendamas. Hoiatati mehi, ei jätnud võrguvargust. Kui ühel hommikul leiti mehed surnult, kuklalaskudega jääl lamamas. Uuriti, puuriti, et kellel on külas "Makarovi" püstol. Mitte keegi ei teadnud. Midagi ei teatud, poldud kuuldudki. Selline on ühe küla ühtekuuluvus tunne. Siiani pole sellest midagi teada. Vajus susinal ära.
k
../ 30. märts 2016 10:34
kas tapjal on hea iga õhtu uinuda, teades, et räimelaadungi eest tapsid inimese? kardan, et piinab täiega kuni surmani. nb! ei poolda vargust.
v
Vanasõna/ 30. märts 2016 10:51
Vanarahval oli selline ütlemine: Et kes mürkmao maha lööb, see saab seitse pattu andeks!
P.S. Aga kui sinu enda autost, suvilast või koreterist varastatakse? Kui sa kaebad politseisse, varas kogunisti leitakse ning isegi kinni pannakse? Kas sind siis piinab mingi südametunnistus et näe, inimene kannatab, et tema parimad nooruseaastad kaovad trellide taha! Et elamata elu. Kindlasti mitte. Sest sa tead, et too varas mõnda aega enam ei varasta ja tunned end turvalisemana. Ja et musta töö tegid sinu asemel ära hoopiski uurija, prokurör, kohtunik ning vangivalvur, nii et sina võid puhta südametunnistusega tududa. Aga omakohtu mõistjale näitad näpuga. Kas see pole pisut silmakirjalik?
r
rahu!/ 30. märts 2016 11:00
On küll hea---varast pole enam!
b
Bla/ 30. märts 2016 18:34
Kas omokohtu mõistja on objektiivne või teeb otsuse lähtudes emotsioonidest? Kohus peab olema erapooletu, selles kohtu mõte ongi.
t
to Bla./ 31. märts 2016 07:27
Miks sa küsid? Tee ise proovi, mine vargile. Saad teada, mis tunne on.
t
To Bla:/ 8. aprill 2016 17:34
Kuule mis siin erapooletu on olla: kui aga järjest varastab ja järele ei jäta - mis siis teha taga?
j
jah. aga mida sa vargaga teed?/ 30. märts 2016 07:44
kui ikka varastab, on selline VEIDER, inimene, et kohe peab varastama. siis ongi nii, et omakohus aitab.
varas jääb vargaks. ja kohus ei teeks sellistele midagi.
v
Vikatimees/ 30. märts 2016 07:38
igati austusväärne ja asjalik mees,loomulikult omakohus miks oodata mingi pätiriigi korrumpeerund politsei ja kohtute otsuseid,mingu nadpikalt p...e oma idiootlike ja kuritegevust pooldavate seadustega,,tõesti RESPECT mehele.
l
30. märts 2016 07:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
30. märts 2016 08:10
sa oled haige.............