Eesti uudised

Kas arstid võinuks haigele halastada ja kirjutada kanepiravimi retsepti välja? (46)

LISA KOMMENTAAR

31. märts 2016 01:21
eesti arstid on targemad. pesuvalgendi vms mürgi propagandaga läks vaid 1 loll liimile arstidest, pealtnägija väitel. kanep on hulluks ja lolliks tegev aju hävitav, augustav narko. see ei ravi mitte sittagi, haigel veel ajude sandistamist lisaks aga tekitada on kuritegelik idiotism. see lollide äbarriik on niigi prses oma idiootide võimu ja massidega. vanglad ja hullarid pungil, sante hakati tööle sundima, terveteks määrates islami metslasi, idiootidest narkarite terroristide siia nuumale toomine on tõestus valitsevale idiotismile.
31. märts 2016 01:21
eesti arstid on targemad. pesuvalgendi vms mürgi propagandaga läks vaid 1 loll liimile arstidest, pealtnägija väitel. kanep on hulluks ja lolliks tegev aju hävitav, augustav narko. see ei ravi mitte sittagi, haigel veel ajude sandistamist lisaks aga tekitada on kuritegelik idiotism. see lollide äbarriik on niigi prses oma idiootide võimu ja massidega. vanglad ja hullarid pungil, sante hakati tööle sundima, terveteks määrates islami metslasi, idiootidest narkarite terroristide siia nuumale toomine on tõestus valitsevale idiotismile.
31. märts 2016 00:09
eesti arstid on arad ja ravimifirmade keti otsas.need maksavad arstidele regulaarselt pistist ja korraldavad neile soojamaa reise.
villi 30. märts 2016 19:57
ma arvan et üle öö see haigus ei tulnud aga meie meditsiinil on po.. kama et alternatiivselt on olemas teisi teid .AGA NENDE EEST RAVIMIFIRMAD EI MAKSA.nii et doktorid muigavad selle vande peale mis nad kunagi andsid
Pede 30. märts 2016 21:25
Ega arstid ei saa midagi teha. Seda kraami ei oleks Eestis kätte saada, isegi kui retsept kirjutataks. Veits nuss on sellega hetkel.
küsimus 30. märts 2016 15:45
ei tea kui palju vähem inimesi läheb rindele tänu riigivõimuesindajate (arst-ment-prokurör-kogud) käitumisele, kui vajadus peaks tekkima. mina läheks ainult selleks, et relv kätte saada ja siis läheksin neid ametnikke ja ''eliiti'' jahtima, surema ma selliste värdjate pärast ei lähe.
Doris 30. märts 2016 14:42
Kuulake kõik, kes te peavoolumeditsiini keti otsas olete! Kanep ravib kõike.
Irene 30. märts 2016 13:27
Eestis käib kõik maaniate kaupa.Praegu on käsil puuderaiumise,muruniitmise ja rahustite-ravimite vastane nõiajaht.Kasvõi näit.trankvillisaatorid(bensodiasepiinid.Võetakse ärevuse,stressi ja lõõgastumivõimetuse tõttu.)).Jah,neil on sõltuvust tekitav toime juhul kui võtta suurtes kogustes üle 3 päeva .Suur kogus oleks siis alates 30 mg päev.Samuti tekitavad nad sel juhul depressiooni.Samuti olevat neil maksavähki soodustav toime.(ka sisaldavad nad talki nagu paljud käsimüügiravimid)Nende sõltuvust tekitav toime on palju väiksem kui alkoholil,isiksusemuutusi esile ei kutsu,kuritegelikuks ei muuda.Nad LÕÕGASTAVAD LIHASEID,SOONI ja ANNAVAD NÄRVISÜSTEEMILE KOGUNENUD STRESSIDEST PUHKUST,et ei kaeva koguaeg mõtete-tunnetega sama vagu,mis võib hulluks ajada.Nad teevad ka uniseks(mis autojuhtimise keelab,kuid siis ei tohi rooli lubada nagu joodikut ei tohi rooli lubada)Paraku leitakse ka needolevat psühhotroopsed ained.Koguni selleni välja,et kui sul on vererõhk tõusnud ja sul pole rõhurohtu ja sa lähed kiirabisse paluma tabletti,siis TEAVAD SEADUSI ANDNUD AMETNIKUD,et KINDLASTI OLED SA NARKAR,KES KERJAB TABLETTE,mitte küsimus pole selles,et sa rõhu alla saaksid ja insulti ei tuleks.
Ma ei ütle,et need peavad olema just bensodiasepiinid,mis apteegis vabamüügil olema peavad TÕHUSATE RAHUSTITENA,kuid MIDAGI PEAB OLEMA.Palderjan jms.siin ei aita.Kõik need psühhiaatrite poolt kirjutatud rohud XANAX jne.on jubedate kõrvalmõjudega ja tekitavad ka veel suuremaid sõltuvusi.Samuti antidepressandid,mis on ju hormoonide peal.Ka need tekitavad sõltuvuse.Müügilt on võetud aga taimne antidepressant ,vabamüügist oli saadav,Cesradiston,millel polnud pea mingeid kõrvalmõjusid ega sõltuvusttekitavat.
Ma ei suuda mõista-KUI INIMENE ON SURMAHAIGE,VÕI VANA,MIS SIIS SELLEST KUI TARVITAB PSÜHHOTROONIKUMI NAGU SEDA ON KANEP???MILLEKS SIIN BÜROKRAATIA.???Võimalik,et selle mehe haigused said alguse stressist ja võimetusest NÄRVILÕÕGASTUST,MAANDUST LEIDA.
Keegi ei taha ju minna Psühhoneur.konksu otsa.On hullarites söödetud liitiumi ja muudki zombistavat,tehtud elektrisokke jne.Seal käinut ei tarvitse enam tõsiselt võttagi,katsu siis veel poliitikaga tegelda,artiklit kirjutada või ametnikule vastu seista...
Minu kaastunne.Palun hoolitsege selle armsa kutsa eest-tema HOOLITSES teie abikaasa eest nii palju kui võimalik,andes rahu ja jõudu.
AMETNIKE LOLLUSELE TULEB TEHA LÕPP.
Eve 30. märts 2016 19:57
Jutt õige. Millegipärast promotakse antidepressante ja väidetakse, et need pole sõltuvust tekitavad. RÄME IRW!!! Võtan teisi juba aastaid - nii kui üritan võtmise lõpetada, on kohutav pearinglus, tasakaaluhäired ja iiveldus + taastuvad depressioon kui ka ärevushäired (mis pole nagunii päriselt taandunud). Samas , xanax on ainuke, mis mõjub positiivselt . Kui vahele jätan, ei juhtu ka midagi hullu. Aga xanaxi jaoks pead retsepti 1-le karbile nuiama nagu mingit ilmaimet. Räägin isiklike ja väga pikaajaliste kogemuste põhjal - niiet ärge tulge mulle mingit kohustuslikku pläma ajama, et AD-d ei ,tekita sõltuvust, aga xanax (jt bensodiasepiinid) tekitavad. Tarvitan aastaid bensokaid ja tulen välja max 1tbl 0,5mg päevas, tihti ei võta üldse - ei mingit sõltuvust.
55 31. märts 2016 11:19
jutu alguspoolt lugedes jääb küll mulje, et tugev sõltuvus: võtan teisi juba aastaid?????
Eve 31. märts 2016 14:08
Ma võtan andtidepressante juba aastaid - seda ma räägingim, et neist tekiib sõltuvus.
Kessu 30. märts 2016 11:21
Kui teil omal oleks selline diagnoos ja meie arstid saadavad koju surema või soovitavad valu vastu ibumetini süüa siis arvan et võtaksite ka selle riski...mis seal siis enam kaotada on. Kaastunne kõigile lähedastele...
Kessule 30. märts 2016 12:30
Arstid ju ei saatnud koju surema - artiklis kirjas, et tegid mehele dialüüsi. Kanep isegi mitte ei leevenda sellisel puhul mitte ühtegi vaevust.

meesteasjad 30. märts 2016 11:11
Aga vaat,kui Merle poleks olnud e k s abikaasa, oleks mees k a võib-olla elus.
l*ll 30. märts 2016 14:43
Kui sa sellest aru ei saa siis "eks" on ta selle pärast, sest ei Andrest ei ole enam!
peaks 30. märts 2016 18:07
olema vast lesk, siis oleks selgem ja arusaadavam. Eksabikaasa vöib olla ka lahutatud, mis siis, et surm lahutas, aga see ei ole seaduslik lahutus otseselt.
Ta hing ei surnud, see elab rõõmsalt edasi! 30. märts 2016 11:02
Kaastunne lähedastele ja sügav mõistmine läbielamiste suhtes: siis, kui minu laps pikalt ja raskelt haige oli, sain tunda arstide julmust ja ükskõiksust - ma varem ei teadnud, et nad niisugused on. Ja kanged nagu kalju oma rumaluses ja võimukuses...
Dr. Küllike... 30. märts 2016 11:15
Arst,mitte arstid! Minagi olen lugenud vingarite poolt oma perearstist kirjutatud negatiivset ega mõista seda! Kui hakkasin ääri-veeri oma hädadest vigisema, et kui kaua ja kannatlikult vigisen, siis ehk saadab l õ p u k s eraarstile. Nad ju ei tahtvat saata!?Aga tema muudkui pakkus: mine sinna,mine tänna, tahad, ma annan kohe saatekirja,oot-oot, aga siis peaksid minema selle juurde jne. EHMATASIN NII ÄRA, ET SIIAMAANI POLE SAATEKIRJA VÕTNUD!
Lauri 30. märts 2016 18:13
khkhmm.. siiski arstid, sest selliseid pole üksainus! See on fakt.
rolf 30. märts 2016 10:14
haige Inimene on ju ravimitööstusele ja arstidele kasulik lüpsilehm. kanepiõli ravib terveks ja leevendab surmaagooniat.
leevendaja-usk 30. märts 2016 11:16
t e r v e k s küll ei ravi, ära mitte unistagi tühja.
Lauri 30. märts 2016 18:15
Kui sa ei usu, ei saa sa terveks isegi mitte Paratsetamooliga..
Sellisel juhul 30. märts 2016 10:10
"Praktikas on seda vähe kasutatud," nendib Kiisk, sellisel juhul on kasutatud patsiendi surma.
NAINE 30. märts 2016 09:44
Meie nö. arstidel on patsientidest täiesti savi kas need kannatavad või mitte. Nendel on oluline ,et kõrge palk tasku jookseb , aga oma senise töö asemel on sobilik neile luuad pihku anda ja tänavaid pühkima panna ( muidugi kas nad sellegi tööga hakkama saavad).
Vaat 30. märts 2016 13:10
kirjutab selle rohu välja ja saadetaksegi tänavaid pühkima, sest pole lubatud. Mees oleks ikka surnud ja jälle arst süüdi, miks kirjutas sellise rohu välja.
JUSS 30. märts 2016 09:09
Mitte ainult kanepit ja muud piinu kergendavat. Tegelikult tuleks lubada k eutanaasiat. Eriti meie ravi taseme juures. Kus plaanilist operatsiooni tuleb vahel aastaid oodata. Kusei jagu haiglakohti. Ja kus haigekassa ei hüvita uute, mõjusate ravimite maksumust. kuid nendega ravikuur maksab kümneid või vahel ka sadu tuhandeid. Kus inimene jäetakse lihtsalt kannatama.
Aga ei. kanepit ei luba välja kirjutada meie arstide kõrge moraal ja eetika.
Eutanaasiat ei saa lubada aga meie poliitikute vaga ning kristlik meel ning südametunnistus. Et see on suur patt! Pigem las kannatavad. Ja kui ei suuda, eks siis palvetagu.
Juku 30. märts 2016 11:45
Kõigega nõus väljaarvatud sellega, et meie valitsus on kristliku meelega ja südametunnistusega. Pigem on see argus võtta vastu otsuseid. Eesti passib ja jääbki passima ringi nagu ajudeta kariloom ja jookseb alati karjale järele, sest nii peab.
tto juku 30. märts 2016 13:56
Seda on nad siis, kui nad suurtel tähtpäevadel koos presidendiga kirikus käivad. Näiliselt, demonstratsioonesinemine. Tegelikult aga haigutavad, vahivad kella ning mõni toksib salamis nutis mingit mängu.
naaskel 30. märts 2016 09:09
On haigusi ja seisundeid mida ei saa ravida, küll aga leevendada. Ma ei saa aru kas tõesti saab olla nii arg, et jäetakse väljakirjutamata kanep hirmust teiste arvamuse ees? Aga seda ei mõistetagi enne kui endal selline asi kätte tuleb. Ka tohtrid on haiged:)
kanep on imeravim… 30. märts 2016 09:03
isegi neeruhädade korral aitab??? wtf…
.... 30. märts 2016 10:30
kui neerud ei toimi, siis on vaid kaks võimalust - siirdamine või dialüüs. Mõlemad vist sellele mehele tuttavad, siinset tasulist teksti ei loe, kuid meeles varasemast samast teemast. Mingi kanep ei pane neerusid tööle, pole seda iial teinud ega hakka ka tegema. Ei leevenda see ka nii oluliselt mingeid vaevusi, et selle järgi peaks justnimelt Saksamaale sõitma ja dialüüsi(d) vahele jätma. Mees teadis täpselt, millega riskib. Lähedastel muidugi hing haige kaotuse tõttu. Kuid kas peab sama asja korduvalt meediasse tooma, seda siis ka mõnedele teistele valelootusi pähe määrides?
nii ongi 30. märts 2016 11:17
Nyo 30. märts 2016 12:08
Räägid oma kogemusest või pole endal kunagi nii halb olnud, et siin hea parastada? Küll sul endal ka kunagi pee mullas, siis räägime uuesti.
Ei 30. märts 2016 13:04
ole minu arvates parastus, vaid oma arvamuse avaldamine. No ei ole see kanep mingi imeravim. Kui mõnda rohtu vahetada, ka siis on esiti tunne vahel, et näe - uus aitab. Seega poleks ka kanepist kaua kasu. Ennemini ehk tõesti hoopis naise hoolitsusest, mitte et ise pidi teistest hoolima. Olgugi, et eks, aga naisena oleks võinud mehel ikka kõrval olla
Nyo 30. märts 2016 20:04
Kui sul ükskord tuleb aeg, mil pead seda ise kogema, mida tema läbi elas, siis räägime edasi.. enne seda sa ei saa kuidagi võita, et see pole imeravim. Kanep on teinud rohkem imesid kui see jama, mida arstid julgevad (loe: on väga lahked) välja kirjutama.
hmm 31. märts 2016 12:31
Olen neerupuudulikkusega olnud üle 12 aasta. Ja ka hemodialüüsis on käidud aastaid ja aastaid. Ei olnud küll selliseid vaevuseid. Selge see, et peale dialüüsi kui sinust on eemaldatud 4-5 liitrit vett on veidi veider olla aga vaevused ... no ei olnud
Ja hemodialüüsiga kaasneb pisike operatsioon, et soodustada vere läbivust masinast, see tõesti tõstab vererõhku. Kuid ka selle vastu on ravimid mis seda normaliseerivad.
Mul on see kõik läbi elatud ja tean mida räägin.
hmm 31. märts 2016 12:33
Lisan veel seda, et ka oma dialüüsipäevadel käisin veel peale dialüüsi tööl.
Tegevus viib mõtted sellest jamast eemale aga mitte kanep.
inimesed erinevad 1. aprill 2016 11:09
A.Grafi enda sõnade põhjal oli temaga nii... Kahjulike ainete kõrval eemaldatakse verest dialüüsis ka kasulikke aineid ja lõhustatakse valke, mis soodustab lihasmassi vähenemist. Häiritud saab ka elektrolüütide tasakaal organismis. Sellisel patsiendil on mürkainete tase organismis pidevalt 10 või rohkem korda kõrgem kui tervel inimesel. See aga mõjutab aju, närvisüsteemi, hormonaalsüsteemi, tervet organismi.
Need mõjutused väljenduvad iivelduses, närvilisuses, unepuuduses, peavaludes, kõrges vererõhus, põletikes. Mõjusid on võrreldud vähihaigetele rakendatava kemoteraapia kõrvalmõjudega. Kuigi Andres oli ametlikult 90% töövõimetu, töötas ta edasi üritades viie päeva töö ära teha kolme ja poole päevaga, sest poolteist tööpäeva nädalas tuli tal dialüüsis oll....Mida head kanep tegi? See andis talle kolm väga olulist asja: une, söögiisu ja rahu – rahu leppida oma saatusega. Loomulikult langesid ära ka igasugused rahustid, unerohud ja paar sorti vererõhu ravimeid.
http://nihilist.fm/andres-grafi-luhike-ja-piinarikas-elu/

issand küll! 30. märts 2016 08:52
Kanepipõhine retsept poleks ju antud juhul mitte midagi muutnud , püha lihtsameelsust küll!
! 30. märts 2016 08:59
Terveks poleks muidugi ravinud. Aga piinu kergendanud küll. Kui sa ise taolisi piinu peaksid taluma, vahest ehk saadsiis ka ise pühast lihtsameelsusest lahti.
! - le 30. märts 2016 12:29
See ,, imeravim `` kanep ei kergenda isegi piinu.
Antud konkreetsel juhtumil , mil neerud ei tööta, on kaks varianti - pidev dialüüs või neerude siirdamine. Kanep ei aita absoluutselt , isegi ei leevenda mitte ühtegi vaevust!
Toimib 30. märts 2016 21:19
Viib korrakski mured eemale.. see ongi leevendus!
Selliseid püha lihtsameelseid 30. märts 2016 09:05
terve ilm täis. Nii kui kuskilt midagi kuulevad, nii ainult neile peab õigus jääma. Selliste pealt posijad ja blogipidajad teenivadki.
muskrat 30. märts 2016 08:43
Mõistus 30. märts 2016 20:00
See poleks sinu elu kuidagi mõjutanud. MIKS inimesed nii faking külmad ja viha täis on. Las inimene ravib ennast nii, kuidas ta ise õigeks peab.
kurblik 30. märts 2016 07:54