Eesti uudised

Kas arstid võinuks haigele halastada ja kirjutada kanepiravimi retsepti välja? (46)

Katrin Helend-Aaviku, 30. märts 2016 06:00
JÄI 41-AASTASEKS: Andres Graf jäi igavesti 41-aastaseks. Neeruhaige mehe kurnav sõit Saksamaale retsepti järele sai talle saatuslikuks. Ta suri pärast koju tagasi jõudmist. Süüdistada ei saa selles kedagi. Juhtunu üle mõelda aga küll. Foto: Erakogu

Retsept on taskus! – see võidukas tekstisõnum oli viimane, mille raskelt haige Andres Graf saatis Saksamaalt arsti juurest tulles oma endisele abikaasale. Mees oli oma olukorras ette võtnud liiga riskantse reisi kanepipõhise ravimi retsepti järele, mis oleks ta piinu leevendanud, aga mida Eesti arstid tema paljudest palvetest hoolimata välja ei kirjutanud.

"Andres oleks praegu veel elus, kui ta ei oleks pidanud temale vajaliku retsepti pärast nii kurnavat reisi ette võtma!" ütleb mehe eksabikaasa Merle. Väljaöeldud sõnades on ahastust, kurbust, viha ja jõuetust.

Kümme viimast aastat oli Andresel probleeme kõrge vererõhuga ja neli viimast aastat keeldusid neerud töötamast – ta püsis elus tänu hemodialüüsile, mida tuli käia haiglas tegemas kolm korda nädalas neli tundi järjest. Merle nägi Andrest viimast korda 28. septembri õhtul, päev enne mehe Saksamaale sõitu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.10.2016
Kanepit raviks kasutanud naine: "Ma kutsusin seda masinaõlituseks."
13.08.2015
Kellele on vaja kanepiseaduste muutmist?
21.04.2015
RATASTOOLIS NAINE: kanep aitab mind, aga seda ostes olen kurjategija!
11.04.2015
Kanepiravi eestvedaja vahistatud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee