Pilt on illustreeriv (TIINA KÕRTSINI)

Esimene samasooline koosellunud paar on Eestis peresiseselt lapsendanud kaks last, teatas "Ringvaade".

"Antud kaasuse puhul pöördusid Harju maavalitsuse poole kaks samasoolist isikut ja esitasid avalduse lapsendamiseks pere siseselt vastastikku. Tegemist oli perekonnaga, kus mõlemad emad olid saanud lapsed, kus sünnitunnistusse isa märgitud ei olnud. Tegemist oli spermadoonorlastega ja need lapsed on selles perekonnas elanud juba üle nelja aasta," ütles Seksuaalvähemuste Kaitse Ühingu juhatuse esimees Reimo Mets.

Metsa sõnul leidis kohus, et selles konkreetses asjas on lapsendamine mõlema lapse huvides, öeldes, et vastastikku on kumbki ema ka teise lapse nn teine vanem hooldusõiguse küsimuses.

Küsimusele, kui suur osa on selles kooseluseadusel ja kooseluseaduse lepingul, millele need naised olid alla kirjutanud vastas Mets, et enne kooseluseadust polnud see võimalik.

Jaga artiklit

145 kommentaari

K
kus on ministri silmad  /   17:25, 31. märts 2016
kus nüüd justiitsminister on? jageleb toobalitega, aga seda ei näe, kuidas otseselt ja avalikult seadust rikutakse? ja kus on lastekaitse? ühelgi emal ei ole mingit õigust oma last lihtsalt teisele inimesele smuugeldada, selline teguviis näitab, et emal ei ole selget aru peas ja siin peaks lastekaitse kiiresti sekkuma, juhul kui lastekaitse ise ei taha olla titekaubanduskeskus
K
kas  /   00:30, 31. märts 2016
sellise nagu pildil?Täitsa sobib.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis