Galeriid

GALERII | Tiibeti laamad teevad Kullo lastegaleriisse ravimandala 

Õhtuleht.ee, 29. märts 2016 18:07
Ravibuda liivamandala Kullo lastegaleriisFoto: Teet Malsroos
Täna alustasid kaks Tiibeti laamat – Eestis resideeruv Drupon Laama Sangyas ja Ungaris resideeruv Drupon Laama Lhundup – Meditsiini Buda liivamandala loomist Tallinnas, Kullo lastegaleriis (Kuninga 6).

Mandala valmistamine toimub 28.-31. märtsini päeval kella 10.00-17.00ni
Mandalat saab vaadata kuni 3. aprillini, mil see kell 17.00 pühitakse kokku ning viiakse merre.

Liivamandala kaudu on võimalik suurendada kaastunnet, tajuda elu haprust ning pidevat muutumist. Peale selle on liivamandalal ühiskonda ja keskkonda tervendavad omadused. Inimestele ja teistele olenditele (näiteks loomadele), kelle elukoht asub mandala läheduses, mõjub see puhastavalt ja tervendavalt.

Kui mandala on valmis, pühitakse mandala liiv kokku ja valatakse läheduses voolavasse veekokku, mille kaudu tervendavad energiad uhutakse üle maailma laiali. Mandala kokkupühkimine sümboliseerib surelikkust, muutumist ja universumi loomulike protsessidega leppimist.

Mandala palees elav jumalus ei hävine mandala kokkupühkimisel, vaid võtab uue vormi ning suundub voolava vee kaudu järgmiste olenditeni.

Liivamandala luuakse Tallinnas 1.-3. aprillini  toimuva neljanda rahvusvahelise traditsioonilise tiibeti meditsiiini kongressi raames.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee