Eesti uudised

SEGADUS ASEESIMEESTE VALIMISEGA: kümme riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid aukohtu ja juhatuse poole (36)

Õhtuleht.ee, 29. märts 2016 16:50
Jaanus KarilaidFoto: Arno Saar
Kümme Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid Keskerakonna aukohtu ja juhatuse poole taotlusega tühistada Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimeeste valimised, kuivõrd nende läbiviimine ei vasta Keskerakonna põhikirjale ning 2004. aastal erakonna juhatuses kinnitatud Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni kodukorrale.

Allakirjutanud soovivad hinnangut Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhatuse tegevusele, kuna aasta jooksul ei ole suudetud erakonna juhatusele kinnitamiseks esitada fraktsiooni kodukorda, mille lahutamatu osa on juhatuse valimise kord.

Ühtlasi palutakse erakonna juhatuse ja aukohtu seisukohta ka asjaolu suhtes, kas fraktsiooni juhatuse valimiste korra muutmine vahetult enne juhatuse valimisi fraktsiooni enda poolt on kooskõlas erakonna dokumentidega ning demokraatia printsiipidega.

Avaldusele on alla kirjutanud Riigikogu liikmed Jaanus Karilaid, Siret Kotka, Heimar Lenk, Oudekki Loone, Andrei Novikov, Martin Repinski, Erki Savisaar, Märt Sults, Peeter Ernits ja Marika Tuus-Laul.

Fraktsiooni aseesimehe valimistel võitis Kadri Simson Jaanus Karilaidu.