Maailm

UUS KORD: Prantsusmaal küsivad päästjad väljakutse eest kopsaka summa (3)

Õhtuleht.ee, 29. märts 2016 15:37
Prantsuse päästjad harjutustel.Foto: AFP / Scanpix
Prantsusmaal Normandias asuva Calvadose departemangu tuletõrjujad on tekitanud kõmu teatega, et elanikud peavad oma mittehädaabi väljakutsed kinni maksma.

1. aprillist kehtima hakkavad tariifid näevad ette, et rikki läinud liftist päästmine läheb maksma 463 eurot, samapalju tuleb eurosid lehvitada sellel, kes teeb valeväljakutse, kirjutas The Local.

Poole leebemad ollakse vägijookide pruukijate vastu: kui joomar pahasti kukub ja abi vajab, läheb see maksma 241 eurot. Kui elanikul on näiteks dokument kaduma läinud, tuleb kaotajal selle otsimise eest maksta 96 eurot.

Tasuta on Calvadose departemangu elanikule vaid pritsimeheteenus, st kui hoone põleb, ja elupäästmine.

Kohaliku sotsialistist poliitiku silmis on selline korraldus vastuvõtmatu. „Arvan, et nad tegid sellise liigutuse, et säästa, kuid rahanduslikku kokkuhoidu ei saa teha inimeste turvalisuse tagatisel,“ ütles Eric Vève ajalehele Le Figaro.

Kohaliku tuletõrjeteenistuse president Jean-Léonce Dupont aga leidis oma blogikirjutises, et tegemist on lausa täiuslikult seadusliku tasunõudmisega tegevuste eest, mis ei ole brigaadide kohustustega otseselt seotud.

Ta on seisukohal, et nüüdsest mõtlevad Calvadosi elanikud kaks korda, enne kui teevad väljakutse kassikese pärast, kes on puu otsa roninud.

Samal teemal

01.04.2016
FOTOD | Gaasiplahvatus hävitas osa Pariisi kesklinna korrusmajast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee