Foto: YouTube
Õhtuleht.ee 29. märts 2016 14:41
"Radar" käis koos Brüsseli eestlastega Molenbeeki linnaosas, mis on saanud endale hüüdnimeks Euroopa terrorismi pealinn. Võttegrupp langes kohe politseijaoskonna kõrval rünnaku ohvriks.

Molenbeek on linnaosa, kust juhiti nii Pariisi kui ka Brüsseli terrorirünnakuid. Samasse kohta jooksevad niidid veel seoses nelja avaliku massimõrvaga.

See on linnaosa, kus erinevate andmete kohaselt arvatakse olevat kuni 80% elanikest islamiusulised.

"Radari" kaameragrupp sattus kohalikega konflikti kohe politseijaoskonna kõrval. Brüsselis elavad eestlased ütlesid muide, et tegemist on Molenbeeki kõige turvalisema kohaga.

Teistel linnaosa tänavatel pole politseid üldse patrullimas, sest ka politseinikele on seal kallale tuldud. On teada ka juhtum, kus piletikontrolör tapeti oma tööpostil.

"Radar" seletab lahti terroristide võrgustiku, selle seosed kurikuulsa linnaosaga ning küsib, et kui kõik teavad, et Euroopa kõige radikaalsemad noored elavad just Molenbeekis, miks siis keegi midagi ei tee?

Rahvusvahelisest turvalisusest ja ISISe võrgustikust räägivad saates Siim Kallas, Henrik Hololei, Urmas Paet, Yana Toom ning mitmed teised Brüsselis elavad eestlased.

Lisaks annab intervjuu ka Belgia üks tunnustatumaid džihaadieksperte, kes võttis "Radari" vastu oma kodus.

Riigiprokurör Laura Vaik aitab selgitada, mismoodi Eestist ISISe terroriorganisatsiooni rahastati.

"Radari" Brüsseli erisaade on eetris täna õhtul kell 20.30 Kanal 2-s.