Maailm

Allikas: Savtšenko võidakse vahetada USA vanglas istuvate relvaärimehe ja narkosmugeldaja vastu (3)

Toimetas Kristin Aasma, 29. märts 2016 14:11
Nadia SavtšenkoFoto: AFP / Scanpix
Vene uudisteagentuuri Interfax allika kohaselt võib Venemaa nõustuda Ukraina õhuväelase ja rahvasaadiku Nadia Savtšenko väljavahetamisega juhul, kui vastutasuks lastakse vabadusse mitu Venemaa kodanikku, nende seas USA vanglas pikka karistust kandev relvaärimees Viktor But ja USA-sse kokaiini smugeldamisega vahele jäänud lendur Konstantin Jarošenko, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Praegusel hetkel käivad läbirääkimised, sealhulgas ka konfidentsiaalsete kanalite kaudu, selle üle, kas on võimalik Savtšenko vabastada vangide vahetamise teel. Vene pool esitas nimekirja oma kodanikest, kelle vastu ta on nõus endise Ukraina sõjaväelase vabaks laskma," rääkis allikas Interfaxile.

Ukraina president Petro Porošenko teatas 22. märtsil, et Kiiev on valmis andma piloot Nadia Savtšenko koju naasmise nimel Venemaale kaks Ukraina kätte vangi langenud Vene sõjaväelast, Aleksandr Aleksandrovi ja Jevgeni Jerofejevi. Porošenko väitel on tema Venemaa kolleeg Vladimir Putin sellise vangide vahetusega nõus, aga Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul ei ole president Vladimir Putin Savtšenko küsimuses mingit otsust teinud.

Samal teemal

18.04.2016
Savtšenko on surma äärel
07.04.2016
Ukraina usub, et Savtšenko saab varsti vangist vabaks
06.04.2016
Nadia Savtšenko alustas kuiva näljastreiki
26.03.2016
Tõmošenko: Moskva on otsustanud Savtšenko Ukrainale üle anda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee