Nadia SavtšenkoFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 29. märts 2016 14:11
Vene uudisteagentuuri Interfax allika kohaselt võib Venemaa nõustuda Ukraina õhuväelase ja rahvasaadiku Nadia Savtšenko väljavahetamisega juhul, kui vastutasuks lastakse vabadusse mitu Venemaa kodanikku, nende seas USA vanglas pikka karistust kandev relvaärimees Viktor But ja USA-sse kokaiini smugeldamisega vahele jäänud lendur Konstantin Jarošenko, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Praegusel hetkel käivad läbirääkimised, sealhulgas ka konfidentsiaalsete kanalite kaudu, selle üle, kas on võimalik Savtšenko vabastada vangide vahetamise teel. Vene pool esitas nimekirja oma kodanikest, kelle vastu ta on nõus endise Ukraina sõjaväelase vabaks laskma," rääkis allikas Interfaxile.

Ukraina president Petro Porošenko teatas 22. märtsil, et Kiiev on valmis andma piloot Nadia Savtšenko koju naasmise nimel Venemaale kaks Ukraina kätte vangi langenud Vene sõjaväelast, Aleksandr Aleksandrovi ja Jevgeni Jerofejevi. Porošenko väitel on tema Venemaa kolleeg Vladimir Putin sellise vangide vahetusega nõus, aga Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul ei ole president Vladimir Putin Savtšenko küsimuses mingit otsust teinud.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Lugeja arvab 29. märts 2016 15:12
Loo moraal on et mitte kasutada vene lennuvälju ümberistumiseks, nad korjavad vahetusmaterjalina kokku keda iganes.
Lugeja küsib 29. märts 2016 16:47
Midapidi haakuvad siia Vene lennuväljad?Äkki on Teil lihtsalt kontrollimatu ilavoolus ja sügelised näpuotstes?
Lugeja küsib 29. märts 2016 19:07
Kas teil on ka probleeme vaimse tervisega?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS