Eesti uudised

GALERII | Presidendipaar külastas Tartut (29)

Õhtuleht.ee, 28. märts 2016, 18:43
Foto: Presidendi kantselei
President Toomas Hendrik Ilves käis täna koos abikaasa Ieva Ilvesega Tartus, kus külastati Eesti Maaülikooli ja Eesti kõige kiiremini kasvavat tarkvaraarenduse ettevõtet Mooncascade'i. Lisaks andis president Ilves Eesti kirjandusmuuseumis üle rahvaluule kogumispreemiad.

"Rahvaluule kogumine on võidujooks ajaga. Need erinevad lood on meie inimestes küll olemas, kuid me ei saa kunagi olla kindlad nende säilimises enne, kui neid ei ole kirja pandud või salvestatud, enne, kui neid ei ole toodud arhiivi. Teie talletatud erinevate inimeste saatustest moodustub meie maa lugu,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves Tartus Eesti kirjandusmuuseumis, andes üle iga-aastased rahvaluule kogumispreemiad.

Foto: Presidendi kantselei

Tänavu pälvisid preemiad Age-Li Liivak sisukate kaastööde eest aastatel 2009–2015;  Juta Leesik, Reet Sepp ja Kaie Humal kolme aastakümne jooksul valminud käsikirjaliste raamatute ja salmikute mahuka kogu eest; Tuuli Reinsoo isikupäraste kaastööde eest alates 2013. aastast, sealhulgas silmapaistva panuse eest mullusel kogumisvõistlusel "Minu maastikud“.

President Ilves kiitis Facebookis ka Mooncascade'i. "Tõeliselt meeldiv oli kohtuda ettevõttega, mis panustab oma töötajatesse ning teeb Eesti nime ja tarkvaraarenduse kvaliteeti tuntuks kõikjal maailmas. Muu hulgas toetavad nad start-up’e neisse investeerides ja aidates arendada nende tooteid," kirjutas president.

 

Samal teemal

4. aprill 2016, 15:09
Ieva Ilves kiitis sotsiaalmeedias muusikanädalat
29. märts 2016, 14:15
President Ilves jättis endast jälje tarkvarafirma programmikoodi
22. märts 2016, 16:04
Ieva Ilves kiidab Horvaatia presidendi abikaasa korraldatud ekskursiooni
22. märts 2016, 09:45
GALERII | Presidendiproua Ieva Ilves näitas Horvaatia visiidil tõelist glamuuri ja elegantsi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee