Eesti uudised

"Ma ei saa relvaloaeksamit ära teha, kuna lasketiirus on pime."

Katrin Helend-Aaviku, 28. märts 2016, 06:00

80 KOMMENTAARI

v
vanamees on lihtsalt pime/ 29. märts 2016, 17:32
esiteks, eksamit lastakse 25m pealt püstoli märklehte. Püssiga saab sinna kinnisilmi ka pihta. Selles mottes on elu kui lill. Hullem on kogenematutel püstoli loa taotlejatel, sest algajal on tõesti raske pihta saada. Lasin ka püssiga seda märklehte eksmail, naljakas oli lasta nii suurt märklehte. Seal ei pea sihtimagi kui aus olla.
1
123/ 29. märts 2016, 01:20
Mis sest kasu olekski kui saab selle loa.Ei usu,et ta normaalse valgusegagi selle eksami ära teeb.Ressurss on otsas,tuleb järgmises elus proovida ja kohe varakult.
v
võibolla ehk aitab juba tapmistest?/ 28. märts 2016, 22:46
Kas loomariigi esindajate tapmisest rahulduse saamise eesmärgil juba küll ei ole? Ikkagi 77a vana juba?
a
AAA veretu jaht/ 28. märts 2016, 21:52
Taat rahune maha, tahad metsaskäia, võta luud ja seo pael külge viska üle õla. Loomad terved ja õnnelikud, ise saanud värsket õhku ning unigi õhtust hommikuni magusam. Unusta ära see tapmine, liha närimiseks nagunii hambad juba viletsad. Kui pauku tahad teha võid ju seltskonna mõttes käia tiirus edasi paugutamas, saad ennast eksamineerija peal välja elada ja muidu seltsielu elada. Saad kogemata relva load ja kindlasti kehva -topelt nägemise tõttu tapad vale nahavärviga olendi tuleb sul palju pahandusi.
t
TEADA/ 28. märts 2016, 21:41
k
28. märts 2016, 21:38
Kui isegi padruneid üles ei leia, siis ehk tasuks tervisekontrolli uuesti minna? Või noh, ilmselt enamus perearste seda nii väga ei kontrolligi, kahjuks...
Mis moodi siis teised selle eksami seal ära teevad?
t
teame neid jahimehi/ 28. märts 2016, 15:17
need on ennegi üksteist kõmmutanud, kui ikka lasta ei oska hoia käpad relvadest eemal!
i
Indrek2/ 28. märts 2016, 14:38
"Politsei ütles, et kui tahate kappi parandada, tuleb relvad niikauaks politseisse hoiule tuua"
Mis debiilikud seal mendis küll töötavad?

p
põhjus/ 28. märts 2016, 14:29
kuna mehel relvaluba pole, siis järelikult on nii relv kui moon politsei oma. Kaks kuulipadrunit erinevast moonast jooksevad kondlalt eri moodi. Kui ta seal spordikaga laseb, siis iselugu.
t
Trevv/ 28. märts 2016, 14:01
Märklauale tuleb saada pihta just hämaras kuna Eesti ilma puhul enamus ajast ongi jaht hämaras. Talvel õieti valget aegagi pole ja siis veel puudus ,et sedasorti mehed relvaga ringi jalutavad. Ma ise olen H&K USP-d lasknud päris palju ja ka erinevaid automaate,kuulipildujaid ning on olnud võimalus korra ka tankitõrje relvast lasta. Inimesed kellel käsi täpne ja tervis/silmanägemine hea on mõtekas relvaluba anda.
k
kas relvaseaduses/ 28. märts 2016, 13:59
on tõesti selline nõue? Mu meelest on õigel ajal jäänud relvaloa pikendus tegemata ja siis nõuab seadus küll eksamit.
d
dff/ 28. märts 2016, 13:38
no kui inimene 25 meetri pealt ei taba isegi sportpüssist suurt lehte siis ei tohiks tal ka luba olla. Need relvad on lühikese maapeal nii täpsed et suuna ainult toru lehele ja ikka tabad. Asi oleks keerulisem kui peaks 50 vöi 100m pealt laskma siis juba pead teadma ka mida sa teed aga 25 lihtsalt suuna toru ja anna tuld.
a
Allan/ 28. märts 2016, 12:35
Tegemist on suurima bürokraatiaga mis ma näinud olen. Ja relva ohutuse, teadmiste ja täpsusega ei ole seal mingit pistmist. Iga üks kes avalduse teinud võib sinna sisse jalutada ja kui veab siis veab. Esiteks teoreetiline osa kus käid neli viis korda ja siis ikka läbi saad. Õpi või ära õpi see ei aita. sest küsimusi võib vorpida kuidas tahes. Teiseks laskmise osa. Kus lased ei tea millest ja samuti kui veab saad läbi kui ei käid veel kümme korda. Mis on vedamisel eksamil pistmist sellega kui ohtlik või ohutu olen ma teistele? Mitte midagi. Keegi ei küsi kas oled koolitatud või kas oled väljaõppe saanud. Kui auto puhul käid auto koolis ja sul on nii sõidu kui teoreetiline osa. Siis relvade puhul seda ei nõuta. Ja need kes ka vabast tahtest koolitusel käivad ei saa ka esimese korraga eksamilt läbi. Sest koolitaja ka ei tea mis täpselt nõutakse. Puudub kava. Samas bürokraatiat on kohe hunnikute viisi. Kõik käib koos paberi määrimisega. Üks avaldus ajab teist taga, iga liigutusega riigi lõiv jne. Relva asjade osas on riik veel kivi ajas. Ja siis pole ime kui viske relvaga 25mpealt pihta ei saa. Meil pidi olema E- riik? Aga ainuke E selle asja juures on see, et esimest korda eksamile minnes saad teate eksami ajast e- meilile. Ülejäänu on kõik paberi määrimine ja kui sa kolid siis veetakse seda paberi kausta ühest prefektuurist teise.
h
28. märts 2016, 17:18
l
Lex/ 28. märts 2016, 16:16
Loll oled. Õppisin eksamiks korralikult ja tegin esimese korraga ära. Eksam on väga kerge ja kui seda ära ei tee, siis järelikult seadust ei tunne!
v
28. märts 2016, 19:11
Väga rumalat juttu ajad suust välja. See relva eksam on ikka väga konkreetne värk- seal kas tead vastust või ei tea, sellest sõltub ka tulemus. Ja koolitusel räägitakse väga täpselt ja põhjalikult, mida vaja teada. Võibolla on nüüd teistmoodi, aga mõned aastad tagasi käis asi nii moodi. Olen selle ise läbi teinud ja esimese korraga.
m
28. märts 2016, 21:17
Mōne mehe jaokk autokool ka ūle jōu, no mida rasket saab olla relvaloa taotlusel.
k
Karl/ 28. märts 2016, 11:56
No nii pime nüüd ka pole, et ei leia üles laualt isegi padruneid. Kui ikka üks jahimees on nii pime ja pimedakartlik siis pigem oleks ta teistele ohtlik. Kuidas teised saavad ja tema ei saa. Metsas ja tänaval ja mujal pole ka alati ideaaltingimusi. Pigem ongi pime kui valge. Vähem vingumist.
s
see,/ 28. märts 2016, 13:52
et ta teist lasku ei näe teha võib tuleneda haigusest, ehk silmalihaste spasmist, silm fokusseerib end tahtmatult erinevatesse punktidesse ja kirp muutub hetkega uduseks, mingi aja pärast jälle teravaks tagasi. aga jahi- ja militaarfoorumites kirjutavad kõik enda kogemusest pärnu politseiga, et seal ongi erilised p..drid koos, kukutavad teadlikult läbi või ei väljasta erinevatel otsitud ettekäänetel (näiteks, et "teil pole ju mingit varagi mida kaitsta, järelikult pole teil relva vaja!") relvaluba, samas kui korduseksamil näit tartus või raplas saadakse kohe läbi, hoidke sealt pärnu politseist eemale!
a
A.H./ 28. märts 2016, 13:56
Luba küsida, kellele sa tänaval jahti pead? Kui sinusugusel ongi relvaluba, siis see on ostetud.
s
Sig/ 28. märts 2016, 11:42
Mine tee see laskmine siis mujal...Tartus suht ok tingimused.
k
kodanik/ 28. märts 2016, 14:00
selles vanuses jäävadki silmad nõrgemaks ja kõigepealt väljendub see nägemise languses hämaras, pimeda ajal ja tehisvalgustuse tingimustes. Hea, et ei ole veel seda relvaluba saanud, laseb veel mõne inimese maha, ega metsas siis prožektorid põle.
K
???/ 28. märts 2016, 11:22
Kas see laskeeksam on tasuline? Sellisel juhul on see valgustuse jama asi arusaadav - iga korduseksam toob lisaraha sisse.

e
e.b./ 28. märts 2016, 11:01
Tulgu siis Tartusse ja tehku siin ära. Ma lasin sõjaväes Makarovi püstoliga 50-st 3 proovilaskmisel ja 0 eksamil. AK-47-ga ei saanud kordagi pihta suurele märklauale ka trasseerivate kuulidega, sest lõi lihtsalt toru üles, kui lasin. Seega ei oska lasta. Aga Tartus tegin relvaloa eksami esimesel katsel, sest need relvad olid nii täpsed, ilma tagasilöögita, nii et võimatu oli mööda lasta. Ja valgus oli ka hea.
Ä
..................../ 28. märts 2016, 12:34
k
Kiirtuld!/ 28. märts 2016, 12:42
Ära pane pada - Mis on vahet trasserivate kuulidega laskmisel ja "harilikega? Isegi trasseerivatega ei tabanud?! Trasseerivad kuulid on mõeldud tule korrigeerimise paremaks võimaldamiseks öisel laskmisel.
Aga need laskekatsed on tõesti üle pingutatud, justkui valitaks kandidaate olümpiamängudeks. Piisaks kui märklauale pihta saadaks - Kas enesekaitseks peaks oluline olema, et tabataks täpselt silma või südamesse. Põhirõhk peaks olema relvakäsitsemisoskusel, et endale ja ümbritsevatele viga ei tehtaks. Praktilisel vajadusel relva tarvitada ei olda lasketiirus lasketiiru seadustega. Siinkohal ka kivi "kannataja" kapsaaeda - kui tekib praktiline vajadus relva kasutada, siis pole sul valida paremat valgustust, see võib juhtuda videvikus või ööpimeduses, vihma- või lumesajuga, pikali või püsti olles, mis iganes.
Miks vanale jahimehele haavlipüssist küll ei ole? - Peaks harjunud asi olema. Aga jahimeestel peab ka nägemine korras olema, "isegi prillidega peab nägema"
s
silm/ 28. märts 2016, 10:35
kle boris, ära pane silma kinni , pinguta ühte ainult veidi , siis saad pihta ka.
j
joppenpuhh/ 28. märts 2016, 15:34
sileraudsest lastes hoia mõlemad silmad lahti , siis näed ka hämaras lasta.
k
28. märts 2016, 10:30
Kõige naljakam artikli pealkiri!
s
..../ 28. märts 2016, 10:25
see, et mees on 30 aastat metsas jahil käinud, ei ole argument. Kuigi 62 aastane ei ole täna veel pensionärgi, ei muuda kah asja. Jahil käiakse enamasti ikka ajal, mil päike ei paista lagipähe. Kui lasketiirus paigalseisvale märklauale pihta ei saa, seda vaid 25 meetri pealt, siis on viga silmanägemises või keskendusvõimes. Ja tuleks KINDLASTI minna arsti juurde, et kontrollida oma tervist! Kui viga vaid silmades, siis seda saab parandada korralike uute prillidega. Kui aga probleem on juba sügavamal, tuleks unustada jahil püssikandmine - jahil saab käia ka ilma püssita. Ah jah - ja seda, et üks lasketiir teda spetsiaalselt kiusab, saab ta ju kontrollida mõnes teises, kes pakub laskmisvõimalusi tasu eest. Võib ju minna lasketiiru ja näidata, et tegelikult silm terav nagu kullil.... Väriseva käega kehva keskendumisvõimega kanapime püssimees on ohuks kõigile teistele kahejalgsetele ja selline laskja tabab saaklooma surmavalt vaid koba peale.
e
evik/ 28. märts 2016, 11:11
ega tal pole vajadust sooblile silma lasta, et nahk terve oleks.
n
naine siit/ 28. märts 2016, 10:21
Nii vana mees, kellel nägemisega, tervisega ka probleeme, ei pea üldse omama laskmisluba ja püss tuleb ka ära anda.
a
Alar1/ 28. märts 2016, 10:10
Vähe sellest, et epilepsiat põdevatele südamehaigetele antakse juhiluba, nüüd tahab üks kanapime veel relvaluba????
a
Appii../ 28. märts 2016, 09:53
Kui juba teist korda sihtides "kirp virvendama hakkab", siis ilmselgelt ei ole asi väheses valgustuses, vaid nägemishäiretes! Ja "viimane kord pani isegi prillid ninale"????? Mis ta muidu laseb siis kuulmise järgi või? Kui ta prillid ninale pani, järelikult need on nägemise parandamiseks VAJALIKUD ja mõelda, et mingi poolpime, väriseva silmavaatega ja kergesti ärrituv jahimees mööda metsa jalutab koos laetud püssiga - brr.... Väga õige, et luba ei antud!!! Kui inimesel niipaljugi mõistust pole, et prillid ette panna laskmiseks...
s
Selgitan/ 28. märts 2016, 11:32
Mina näiteks ei näe ilma prillideta kuni meetri kaugusele teravalt mitte midagi.
Samas- võin shotshow korraldada, sest miskipärast ei sega see täpset tulistamist.
Tavainimese seisukohalt ulmeliselt täpset.
Ja teist silma EI suleta! Ma ei lasku siin snaipriteadusse ja ei hakka loengut pidama suletud silmast tekkiva näolihaste pinge mõjust teisele silmale jms, sest onu EI pea oskama teha 300- 400m pealt "kolmandat silma", aga puht jahiohutuse pärast peaks teine silm olema ka avatud.
Filmis paneb täpsuslaskur ühe silma kinni- tegelikult seda ei tehta, reaalses lahingsituatsioonis, eriti optilise sihikuga, oleks see ka mõningaselt suitsiidne ;)
n
Nojah, aga.../ 28. märts 2016, 11:41
Ma usun samas, et sul ei ole kunagi tekkinud olukorda, kus liiga hämar on ja sa ei suuda selle tõttu märki tabada. Või on? Kui artikli peategelane ikka märgile pihta ei saa, siis vahet pole kas tal on lahti 2, 4 või 6 silma - relvaluba talle anda ei tohiks.
v
Virvendusest/ 28. märts 2016, 11:38
Olen olnud võistlustel, kus juba 100m märklaud oli õhu virvendamise tõttu nähtamatu.
Tiiru valgustus võib olla aga nii perversne, et tekibki "virvendus", kuna mingil moel 60x sekundis kustuvad ja süttivad lambid, mis veel erinevatest süsteemidest ja spektriga, võivad tekitada täiesti tervetele inimestele mistahes efekti, kuni stroboskoobiefektini välja.
Kõnealuses tiirus võiks käe või harjavarrega valguse käes kiiresti läbi õhu vedada. Kui on nähtavad kümned harjavarred või käsi- on sealne valgustus vale.
Jahil kunstlikku valgustust ei kasutata ja seal ongi mehega kõik korras.
k
Kiirtuld!/ 28. märts 2016, 12:48
Kui peaks tekkima praktiline vajadus relva kasutada, siis pole teil kusagilt lasketiiru mugavusi võtta. "Tavakodanikult" pole mõtet nõuda snaipri täpsust, et kui kord laskmiseks läheb siis ikke silma või otse südamesse - vaevalt, et teil laskeasendi võtmiseks jne, aega antaks.
h
hehh/ 28. märts 2016, 13:32
Märklaud ja kirp on siiski kaks erinevat asja...
a
arvamus/ 28. märts 2016, 09:49
Kas põhjus mitte selles pole, et relvad on nii ära lastud, et lasevadki kuhu jumal juhatab ja eks iga eksami eest saab raha ka küsida, hea äri.

l
Lex/ 28. märts 2016, 09:39
s
Snaiper/ 28. märts 2016, 09:39
Oh jah ütlen selle peale minagi - kui ikka 25 meetri pealt sellele mustale ringile pihta ei saa siis ei ole küll seda luba vaja välja anda. Kui ikka treenitud laskmist siis seda teeks ka ilma sihtimata .
j
jaja/ 28. märts 2016, 10:26
sa oled puha l 25 m pealt võõrast püstolist annab pihta saada sellele mustale ringile relv tuleb kõigepealt enda jargi ära timmida muidu erinevad kõver silmad keeravad ta enda jargi pärast on kergem selle relvaga pihta visada kui lasta
m
miilits/ 28. märts 2016, 13:49
tegelikult ei saa enamik inimesi 25m pealt jooksvale inimesele pihta
j
28. märts 2016, 09:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
s
Stalin/ 28. märts 2016, 12:00
o
28. märts 2016, 22:16
Oskan ka pimedas lasta, ainult siis peaks mārklaud mingit heli andma. Nāiteks siga metsas kōnnib, oksad krabisevad jalge all ja maha vōtmisega ei ole probleemi.
u
Uljanov/ 28. märts 2016, 14:55
j
jep/ 28. märts 2016, 09:23
Kui Pärnu politsei relvlubade tehinguga hakkama ei saa siis tuleks seal mehi vahetada ilmselt. Kogu punt tänavale ja uued mehed platsi. See meenutab kurikuulsat ARK-d kus iga mõne aasta tagant suured skandaalid lahvatanud. Meeskonda peaks sellistes kohtades iga 2-e aasta tagant vahetuama, sest korruptsioon vaeses eestis on kõrge. Näe Tallinki juhatus varastas miljoneid. Pojad ja tütred elavad omavad autosid ja maju - neid ei konfiskeeri keegi( õpetaja palga eest maja ju ei osta). Ja mis kõige huvitavam - mehed lasti trellide tagant välja. Ja kui saavad - varastavad edasi, sest karistust ju ei järgne.
l
Lex/ 28. märts 2016, 09:41
Võrdled valesid asju. Üks asi on Tallinki juht ja teine asi on eksamit vastu võttev politseinik. 25 meetri pealt pika püssiga pihta saada on naljaasi!
a
28. märts 2016, 22:08
Anu Saagim ja Ristomatti on lahutatud ametlikult.
t
to jep/ 28. märts 2016, 11:05
Jah, muidugi, mehed tuleks vahetada. Mis see siis on, et ei saa relvaluba välja antud inimesele, kes eksamit ei ole võimeline sooritama.
k
ka inimene/ 28. märts 2016, 09:17
kõikides asutustes nõuab tööinspektsioon vastavat valgusvihku,millega oleks võimalik töötada.Politseilt nad seda ei julge nõuda.Kas seal ka mõõtmisi tehakse?Üks on laskmisoskus ja teine on tingimused.Muidu on kõik ülereguleeritud,kas siin teadlikult ongi nii?
t
to ka inimene/ 28. märts 2016, 10:05
huvitav, kas metsas jookseb naine (kui on) prožektoriga ees ja vanapapi püssiga järgi?
j
j/ 28. märts 2016, 09:17
kas loa saamisel arvestatakse täpsust, või lihtsalt lauale pihta saamist?
kui arvestatakse täpsust, siis peaks olema ikka hästi valgustatud ruum. see, kes lasta ei oska, ei lase ei pimedas ega valges täppi.
või peaks olema relvaloa saamiseks ka pimedas laskmine, nagu juhiloa saamisel pimedasõit.
h
Hus/ 28. märts 2016, 09:09
Lasketiirus pole pime. Märklaud on sul kordades korralikumalt valgustatud kui kuskil võsas laskeharjutusi sooritades. Tean, mida räägin.
a
ank/ 28. märts 2016, 09:02
sellised poolpimedad lasevadki jalgrattureid sea pähe

v
vanapapi peaks aru saama, / 28. märts 2016, 08:41
et relva tuleb kasutada ka hämaras või pimedas, st -ki seda et ka hämaras või pimedas tuleb osata lasta, ja kui vanapapi sai vihaseks, siis sellised inimesed ei tohi üldse relva omada, kelle psüühika on ebastabiilne.
p
papi/ 28. märts 2016, 08:49
aga metsas on alati valge!
m
Mis vanapapi!?/ 28. märts 2016, 19:42
60+ ja vanapapi!? Meil oli kunagi politseis patrullis vana, kes oli 70+ ja klohmis kõik läbi ;)
e
ei ole jahimees/ 30. märts 2016, 11:18
ma ei tea küll ühtegi jahimeest kes öösel või hämaras nii hea nägemisega on et 25 meetri pealt põdrale pihta saaks...selleks on tänapäeval sihikud mis aitavad öösel siga parmust eristada....
o
on tehtud/ 28. märts 2016, 08:24
tegin ka pool aastat tagasi pärnus relvaloa eksamit ja laskmisega küll probleeme ei tekkinud. Tuleb rohkem harjutada kui pihta ei saa. ise tabasin esimese 10 teised kaks 9.
h
Heino/ 28. märts 2016, 08:15
Silmaarsti juures on ka pime. See pidavat olema eurostandart.
h
Heino/ 28. märts 2016, 08:24
Jalutan ilma prillideta, loen raamatudki suvise valguse kaes ilma prillideta, aga eurostandart autot juhtida ilma prillideta ei luba.
n
28. märts 2016, 08:55
No ju see ikka kindlaks tehtud silmakontrollis, et prille vaja. Lugemine on üks asi ja kaugele nägemine teine. Ei nõua eurostandard siin midagi.
k
Kas tead,/ 28. märts 2016, 10:19
et kõigil ei ole miinus nägemine?
e
28. märts 2016, 21:21
Eurostandart nōuab, et silmaarsti kabinet on poolpime.
k
28. märts 2016, 21:26
Kuule autoga sōta nāen ikka hulga paremini kui lugeda . Ainult silmarstid hoiavad elektri arvelt raha kokku. Kirjutati vālja sellised prillid , mis neid ette pannes ajasid iivelduse peale . Lāķasin arstile tagasi, rāākisin loo āra ja ilma mingi uue kontrollita anti uus retsept
u
Urrr/ 28. märts 2016, 08:13
Idiootne seadus kus elukoha vahetusel peab ka uue relvaloa eksamie tegema!
Sama hea kui pead iga elukohavahetuse järel uue autosõidu eksami tegema....
t
To Urrr/ 28. märts 2016, 09:51
Urrr / 08:13, 28. märts 2016
Idiootne seadus kus elukoha vahetusel peab ka uue relvaloa eksamie tegema!
Sama hea kui pead iga elukohavahetuse järel uue autosõidu eksami tegema....
Huvitav, millisele seadusele Sa osutad? Kui Relvaseadusele, siis seal sellist nõuet ei ole märganud.
Ei ole mõtet kommentaaridega lahmida kui ise seadust lugenud pole.
k
kobras/ 28. märts 2016, 08:10
Mida vähem lubasid, seda lihtsam on politseil. Kui tegin relvaluba Pärnus, siis selline ütlus lipsas ka kellegi ametniku suust. Meeldiva teenindusega seal tõesti ei hiilatud.
m
28. märts 2016, 08:50
Mida ebameeldivam teenindus seda vähem avaldusi, kehtib kõikjal. EL-is kaalutakse eriolukorra kehtestamist, mis pagana relvalubasid siis veel üldse jagada. Relvad käest, juhiload käest ja trahvid nii kõrgeks, et sa üldse kodust välja ei lähekski, telekast tulevad ainult õudukad ja porno. Kogu elanikkonna hulluks ajamiseks rohkemat ei ole vajagi, psühhiaatriline abi ära kaotada siis on tulemus juba väga hea.
t
Tublitubli/ 28. märts 2016, 08:09
Kas see on järjekordne kärpereform!? Raha ju pole.
t
Tublitubli/ 28. märts 2016, 08:09
Kas see on järjekordne kärpereform!? Raha ju pole.
t
to tublitubli/ 28. märts 2016, 11:07
millest sa nüüd räägid, ehk seletad?
t
to 08:09/ 28. märts 2016, 17:33
mis sinult siis ära kärbiti?
p
Personal, vahendid ja kütus/ 28. märts 2016, 18:02
Kärbitakse elektrienergiat!
s
setu/ 28. märts 2016, 07:37
Kas jahil käid ka ainult säravas päikesepaistes? Minu tuttavad ikka õhtuhämaruses?
j
Ja-jah/ 28. märts 2016, 08:51
Need siis salakütid ....
v
28. märts 2016, 09:51
Vabanda, tahtsin panna+, aga kukkus -.
m
28. märts 2016, 22:10
Ma panin sinu ette selle plussi ara, muidu ma ikka miinuste mees, nii on huvitavam.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee