Foto: Reuters / Scanpix
Delfi.ee 26. märts 2016 10:01
Üks end teisipäeval Brüsseli lennujaamas õhku lasknud meestest valmistas kaks pommivesti ka rünnakute tarbeks, mis viidi läbi mullu 13. novembril, kui Prantsusmaa pealinnas Pariisis ja selle ümbruses hukkus rünnakutes 130 inimest, teatas Belgia prokuratuur reedel.

 24-aastane Belgia kodanik Najim Laachraoui oli üks Brüsseli lennujaama enesetaputerroristidest, kes oli pundis novembrikuise veresauna ühe korraldaja Salah Abdeslamiga (26).

Viimane tabati eelmisel reedel pärast neljakuist ülemaailmset inimjahti ning juba nädala algul spekuleeriti, kas Brüsselis toimunu võis olla reaktsioon sellele, et Abdeslam vahistati. Prokuröri sõnul paistab see versioon saavat kinnitust, märgib AFP.

Belgia prokuratuur märkis reedel, et Laachraoui oli üks Brüsseli lennujaama enesetaputerroristidest ning ühtlasi kinnitati ka, et tema DNA jälgi avastati mullu novembris Pariisi Bataclani kontserdimajast ja Stade de France'i jalgpallistaadionilt, samuti rünnaku ühe korraldaja pommivöölt.

Täispikk refereeritud artikkel Delfis.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

organiseeritud kuritegevus 27. märts 2016 09:04
kui võrgustik on korraldanud ka üheainsa terroriteo, on kõik organisatsiooniga seotud liikmed vastutavad, grupiviisiline vägivallategu on süüd raskendav asjaolu.Molenbeeki linnaosa Brüsselis aga tuleks ümber asustada, need, kellel kodakondsus ja töökoht mujale linnaossa, töötud riigi teistesse regioonidesse ja illegaalid kas vangi või riigist välja. Väga tähelepanelikult aga peaks,võimaluse korral, otsima terrorismi algallikaid Süüriast, ega sealt ometi sm puutja kõrvad paistma ei hakka
Welcome 26. märts 2016 23:00
to Estonia mudakoonud ja kaltsupead.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS