Eesti uudised

Keskerakonna sisesõda ka riigikogu juhatuse valimisel? (7)

Karoliina Vasli, 26. märts 2016 06:00
PEREPILT: Aadu Must ees, tütar Kadri Simson selja taga. Rein Ratas ees, poeg Jüri Ratas selja taga. Ühtlasi on kõik ka Kadri Simsoni leeris ehk protestivad Edgar Savisaare poliitika vastu. Vähemasti riigikogus ollakse eesotsas: Simson on fraktsiooni esimees ja Jüri Ratas valiti taaskord riigikogu juhatuse aseesimeheks.Foto: Teet Malsroos

Riigikogulased valisid neljapäeval esimeheks taas Eiki Nestori ning aseesimeesteks Jüri Ratase ja Helir-Valdor Seederi. Arvestades kehtetute sedelite arvu, püsib kahtlus, et ehk tegid Edgar Savisaare toetajad Ratase vastu revanšikäigu.

Esmalt valiti esimees. Eiki Nestori (SDE) vastu kandideeris Krista Aru (Vabaerakond). "Olen sind alati toetanud," patsutas Nestor Arule õlale. Ja õhkkond oligi sõbralik – koridoris tõttasid Aruga jutustama ja teda kiitma nii koalitsiooni kui ka opositsiooni saadikud.

Hääletamine meenutas sõjaväedrilli – lintidega oli eraldatud ala, kus seisis juures rohkem ametnikke kui jõuab ühekäe näppudel lugeda. Rahvasaadikud seisid järjekorras, et hääletama minna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.04.2016
Savisaare uues viieosalises telelavastuses lööb kaasa ka Merle Talvik
30.03.2016
Aukohus võttis Repsi asja arutada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee