Maailm

VIDEOD | Vene kohus mõistis patsiendi maha löönud arsti üheksaks aastaks kolooniasse (26)

Õhtuleht.ee, 24. märts 2016 16:08
Endine kirurg Ilja Zelendinov Belgorodi kohtu ees.Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Venemaa Oktoobri rajooni Belgorodi kohus mõistis täna patsiendile surmahoobi andnud kirurgi üheksaks aastaks vangi.

32aastane Ilja Zelendinov saadeti patsiendi mahalöömise eest range režiimiga kolooniasse üheksaks aastaks ja kaheks kuuks. Interfax vahendab Belgorodi kohtu otsust, et pärast kolooniast vabanemist ei tohi Zelendinov kolm aastat meedikuna töötada. Kohtuotsuse järgi tekitas arst kannatanule raskeid tervisekahjustusi ning põhjustas ettevaatamatuse tõttu tema surma.

Samal teemal

Kohtualuse suhtes viidi läbi ka kompleksne psühholoogilis-psühhiaatriline ekspertiis, mille järgi kohtualusel mingeid psüühilisi haigusi või häireid ei avaldunud.

Juhtum leidis aset eelmise aasta 29. detsembri õhtul kella poole üheteistkümne paiku. Zelendinov läks haigla vastuvõtu osakonda, kus lõi meespatsienti, kes oli teise arsti vastuvõtul. Pärast meediku lööki kukkus mees pikali, kaotas teadvuse ja heitis hinge. Kõigele lisaks peksnud kirurg ka hinge heitnud patsienti saatnud meesterahvast. Pärast seda juhtumit lasti kirurg töölt lahti ja ta võeti vahi alla. Lisaks avastas prokuratuur selles haiglas hulgaliselt mitmesuguseid rikkumisi ning uurimine algatati ka haigla administratsiooni suhtes.

Vene kõmuleht Komsomolskaja Pravda uuris välja, et ohver, 56aastane patsient oli olnud pikaajalises joobes ja talle tehti haiglas maoloputust. Protseduuri ajal lõi joomar medõde jalaga nii tugevasti, et näitsik kukkus peaga vastu seina. Pole selge, kas patsient tegi seda kogemata või muutus agressiivseks. Patsiendi sugulased väitsid, et kadunuke oli vagur inimene. Ka haiglasse olevat joomar toodud raskes seisundis – tal oli maoverejooks.

Mees tunnistas meedikutele, et kuni selle ajani, kui tal halb hakkas, oli ta joonud. Sugulased jäid seisukohale, et ta jalg tõmbles valu pärast.

Nooruke medõde väidab, et patsient ei olnud adekvaatne ja tõukas teda jalaga. Läbivaatusel selgus, et õde sai ajupõrutuse. Neiu rääkis konfliktist arstile, too tuli tema kaitseks välja astuma ja lõi vägivallatseja maha.

Liikusid ka jutud, et pereisast Zelendinovil, kes meedias on saanud poksija-arsti kuulsuse, oli medõega armuromaan.

Samal teemal

11.00.2016
Arst lõi patsiendi surnuks
09.00.2016
VIDEO | Võimalik vaid Venemaal: arst peksis patsiendi surnuks