Eesti uudised

Ekspert: saabuvad sõjapõgenikud ei kujuta Eestile ohtu (110)

Õhtuleht.ee, 24. märts 2016 13:50
Tallinna linnavaade.Foto: Larua Oks
Järgmisel nädalal Eestisse saabuva seitsme sõjapõgeniku tausta on uuritud ja nad ei ohusta Eesti julgeolekut, ütles siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja asetäitja Birgit Lüüs.

Birgit Lüüs selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et Kreeka esitas Eestile nende inimeste toimikud esialgse informatsiooniga, misjärel menetlesid toimikuid Eesti politsei- ja piirivalveamet ja kaitsepolitseiamet, vahendab ERR.ee.

Järgnenud intervjuu käigus selgitati veel nende inimeste tausta, kaitsevajadust, samuti tutvustati neile Eesti ühiskonna toimimise põhimõõteid ning seda, mis neid Eestis ees ootab, milline on siinne vastuvõtu võimekus.

Lüüsi sõnul teavad saabuvad sõjapõgenikud Eesti kohta põhifakte – kus Eesti asub, milline on meie kultuuriline taust ja mis on meie ühiskonnas lubatud ja mis mitte. "Nii et tegelikult on neile üsna põhjalik esmapilk antud, sealhulgas see, kuhu lapsed kooli panna ja kuhu nad elama asuvad," märkis Lüüs.

Lüüs lisas, et ka PPA ja kapo on kinnitanud, et need inimesed ei kujuta ohtu Eesti avalikule korrale ja julgeolekule.

Siseministeerium teatas täna, et Eesti võtab järgmisel nädalal Kreekast vastu ühe viieliikmelise Iraagi perekonna, ühe mehe Süüriast ja ühe mehe Jeemenist. Sõjapõgenikud asuvad elama Tallinnasse ja Tartusse.

Samal teemal

25.03.2016
Siseminister Pevkur: põgenike taustakontroll on olnud väga põhjalik
24.03.2016
Eestisse saabuvad sõjapõgenikud saavad rahalise toe toimetulekutoetuse skeemist
24.03.2016
Eestisse saabuvad järgmisel nädalal esimesed seitse sõjapõgenikku