Tallinna linnavaade. (Larua Oks)

Järgmisel nädalal Eestisse saabuva seitsme sõjapõgeniku tausta on uuritud ja nad ei ohusta Eesti julgeolekut, ütles siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja asetäitja Birgit Lüüs.

Birgit Lüüs selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et Kreeka esitas Eestile nende inimeste toimikud esialgse informatsiooniga, misjärel menetlesid toimikuid Eesti politsei- ja piirivalveamet ja kaitsepolitseiamet, vahendab ERR.ee.

Järgnenud intervjuu käigus selgitati veel nende inimeste tausta, kaitsevajadust, samuti tutvustati neile Eesti ühiskonna toimimise põhimõõteid ning seda, mis neid Eestis ees ootab, milline on siinne vastuvõtu võimekus.

Lüüsi sõnul teavad saabuvad sõjapõgenikud Eesti kohta põhifakte – kus Eesti asub, milline on meie kultuuriline taust ja mis on meie ühiskonnas lubatud ja mis mitte. "Nii et tegelikult on neile üsna põhjalik esmapilk antud, sealhulgas see, kuhu lapsed kooli panna ja kuhu nad elama asuvad," märkis Lüüs.

Lüüs lisas, et ka PPA ja kapo on kinnitanud, et need inimesed ei kujuta ohtu Eesti avalikule korrale ja julgeolekule.

Siseministeerium teatas täna, et Eesti võtab järgmisel nädalal Kreekast vastu ühe viieliikmelise Iraagi perekonna, ühe mehe Süüriast ja ühe mehe Jeemenist. Sõjapõgenikud asuvad elama Tallinnasse ja Tartusse.

Jaga artiklit

110 kommentaari

A
AL  /   11:48, 26. märts 2016
Kuidas in lood nende järeltulijatega ja järgi tulejatega targutajad? Belgia vennad on kodanikud ja sündinud seal, mitte eile saabunud...
S
Soomest lähevad iraaklased tagasi  /   16:40, 25. märts 2016
Preaguseks 5 tellimus-lennureisi tehtud, päris kallis lõbu:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001145565.html

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis