Maailm

Mida teame Brüsseli rünnakute ja ründajate kohta? (17)

Õhtuleht.ee, 24. märts 2016, 10:18
Vennad Khalid (vasakul) ja Ibrahim (paremal) el BakraouiFoto: -
22. märtsil maailma vapustanud rünnakud võisid läbi viia viis terroristi. Kolm meest jäid veretöö hommikul Zaventemi lennujaama turvakaamera ette ja ka metroos võis tegutseda kaks pommimeest.

29-aastane Ibrahim el-Bakraoui pani 22. märtsi varahommikul Zaventemi lennujaamas plahvatama ühe lõhkekeha.

Temast kaks aastat noorem vend Khalid el-Bakraoui lõhkas pommi Brüsseli Maelbeeki metroojaamas.

Mõlemad mehed hukkusid. Ibrahimi isik tehti kindlaks sõrmejälgede abil. Politsei leidis hiljem tema arvuti, milles oli mehe hüvastijätukiri. El-Bakraoui kirjeldas, et tunneb end tagaetavana ja kartis kinnivõtmist.

Mõlemad vennad olid Belgia kodanikud ja varem politseiga kokku puutunud. Terrorismisüüdistusi polnud neile esitatud, kuid uurijad oletasid, et nad on seotud Pariisi terrorirünnakutega.

Eile teatas Türgi, et Ibrahim el Bakraoui saadeti mödunud aastal Türgist terrorismikahtluse pärast Hollandisse. Holland lasi mehe vabaks, kuna ei suudetud tõestada tema seotust Islamiriigiga.

Teine lennujaamas end õhku lasknud terrorist on ilmselt Najim Laachraoui, kuid tema osalust pole ametlikult veel kinnitatud. Najim Laachraoui oli samuti politsei huviorbiidis seoses Pariisi terrorirünnakutega ja väidetavalt oli just tema Pariisi ründajate pommimeister.

Kolmanda lennujaamas tegutsenud mehe isik pole teada.

Lisaks levitab Belgia prantsuskeelne meedia teadet, nagu oleks ka metroos tegutsenud kaks pommipanijat. Khalidi olevat aidanud veel üks mees. Ühtegi fotot selle tõendiks veel pole.

Brüsseli rünnakud on tekitanud küsimuse Belgia politsei usaldusväärsuse kohta. Iisraeli ajalehe Haaretz kinnitusel olid Belgia võimud saanud luurelt hoiatuse, et Zaventemi lennujaama ja Brüsseli metrood võidakse rünnata. Ometi ei suudetud rünnakuid ära hoida.

Sarnased faktid tekitavad suurt nördimust. Näiteks Briti ajaleht The Independent kuulutab oma tänases kaaneloos, et Brüsselis toimunu oli "vigade tõttu tekkinud tragöödia".

Samal teemal

29. august 2016, 09:27
FOTOD | Brüsseli kriminoloogiainstituudis korraldati suur tulekahju
7. aprill 2016, 09:35
Üks Brüsseli pommimeestest töötas Euroopa Parlamendi hoones
26. märts 2016, 12:41
Brüsseli lennujaam jääb suletuks teisipäevani
24. märts 2016, 15:21
ÕÕVASTAVAD PILDID | Kirurg näitab Belgia kuningale Brüsseli terroriohvrite kehast leitud pommikilde

17 KOMMENTAARI

z
Zionistid 25. märts 2016, 18:51
Et see oli kokkumäng ja inimeste ohverdamine psühhopaatidest ladviku poolt. Kõik kavandatu oli kaua teada ja vaikiti maha. Oma kodanike õigustel talla...
(loe edasi)
ü
üx 25. märts 2016, 15:43
Kaua peab neid õhkulastud molusid siin õhtulehes veel vahtima? Neid ei saa isegi loomadeks nimetada, see oleks loomade solvamine. Elukad, tõesti on neid lihtsalt jälk vaadata, säästke palun kaasinimesi!
Loe kõiki (17)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee