Eesti uudised

Teadmata kadunute vanemad tahaks tutvuda toimiku või kõneväljavõtetega

Arvo Uustalu, 24. märts 2016 06:00

8 KOMMENTAARI

o
Olukord/ 25. märts 2016 12:37
...teadmata kadunud. Jäljetult kadunud.
m
Mitte mingil juhul!/ 24. märts 2016 09:36
Materjalide esitamine vanematele on samaväärne nende avalikustamisega. Vanemad pole nii ehk teisiti päris adekvaatsed ja see on nende olukorras ka täiesti mõistetav.
Kui nt leitakse laip, siis vähemalt varem olid ka kohalikud konstaablid sündmuskohal ja kui mõrvagrupp teadis, kelle laip välja kaevati, EI öeldud seda isegi mitte kohalikele politseinikele. Ja niikaua, kui tapja käes, ka mitte sugulastele.
Sellised asjad käivad kindla reglemendi järgi ja tavakodanikul ei pea metoodikast isegi aimu olema, ka asjasse mittepuutuvatel politseinikel mitte, sest keeled on nobedad loksuma ja kolme päeva pärast teaks asjust terve Eesti, ka kaabakad, mõrtsukad ja muu kontingent.
Politseinikud pole selles osas aruandekohuslased ei vanemate ega avalikkuse ees.
t
to mitte mingil juhul/ 24. märts 2016 12:23
Loomulikult ei tohi seda teha, kui tegu on kuritööga, aga Markkuse puhul on "Lõuna prefektuur korduvalt kinnitanud, et poisi kadumise loos ei ole kuriteole viitavaid tunnuseid (15. jaanuar 2016 "Postimees")"
Seega on tegu lihtsalt kadumisega ja kui isal huvi, siis ma küll ei näe probleemi, e ta ei võiks oma telefoni kõneeristusi näha kui seadus seda lubab.
h
Hm/ 24. märts 2016 08:52
Miks vanemad ei või tutvuda toimiku ja kõneeristustega, saab ju seada tingimused. Kadunud on ju nende laps ja vanemad tahavad olla kaasatud.
Põhiseaduse paragrahv 43. ütleb küll, et "Igaühel on õigus tema poolt või temale posti, telegraafi, telefoni või muul üldkasutataval teel edastatavate sõnumite saladusele. Erandeid võib kohtu loal teha kuriteo tõkestamiseks või kriminaalmenetluses tõe väljaselgitamiseks seadusega sätestatud juhtudel ja korras." Antud juhul oli tegu isa telefoniga, mida kasutas poeg.
k
24. märts 2016 08:59
Kriminaalmenetlust ei ole algatatud, seega ei olegi ju kõneeristuste osas probleemi.
h
huvitav/ 24. märts 2016 11:17
vanasti miilitsa ajal kuulduste järgi koosnes tagaotsimistoimik kahest osast millest esimene osa oli avalik ja teine osa salajane kas siis nüüd nõnda pole enam
m
mnb/ 24. märts 2016 08:12
äkki annaksid mobiilside korraldajad telefoninumbri omanikul võimaluse määrata, et mis tingimustel ja kelledest telefoni omaniku lähedastel on õigus saada telefonieristus ilma kohtu loata.
t
24. märts 2016 15:44
Telefoninumbri omanikul endal ongi ju siis see õigus. Kohtu luba peaks siis vaja olema kui tegu oleks kriminaalasjaga, muidu tuleks tegelikult hoopis omanikult luba küsida nagu aru saan.