Eesti uudised

TERROR BRÜSSELIS I Terroristid tundis ära neid sõidutanud taksojuht (1)

Aadu Hiietamm, 24. märts 2016 06:00
OLULINE FOTO: Sellel politsei avalikustatud Brüsseli lennujaama valvekaamera fotol tundis taksojuht ära mehed, keda ta hommikul koos kohvritega lennujaama oli toonud. Belgia prokuratuuri teatel lükkab keskel käru lennujaamas pommi õhkinud Ibrahim El Bakraoui. Paremal on meedia andmetel Najim Laachraoui, kes eileõhtusel teatel sai samuti lennujaamas surma. Vasakpoolne mees oli eile lõunaks veel tuvastamata või ei soovinud uurijad tema nime avalikustamist.Foto: AFP / Scanpix

Verised terrorirünnakud Brüsseli lennujaamas ja metroos korraldasid teisipäeva hommikul kaks venda: Ibrahim El Bakraoui ja Khalid El Bakraoui. Neist esimene õhkis pommi lennujaamas ja teine metroorongi teises vagunis, teatas eile Belgia prokuratuur. Teise pommi õhkis lennujaamas Najim Laachraoui. Kahes terrorirünnakus sai täpsustatud andmetel surma 31 ja vigastada 270 inimest.

Belgia politsei tuvastas terroristid kiiresti tänu lennujaama valvekaamera foto avalikustamisele. Üks taksojuht tundis pildilt ära hommikul lennujaama toodud kohvritega mehed, kes olid käitunud kummaliselt.

Täpsemalt ei lubanud nad taksojuhil oma kohvreid pagasiruumi tõsta. Taksojuht juhatas politseinikud maja juurde, kus ta mehed oli peale võtnud. Nende korterist leiti suures koguses lõhkeainet, kotitäis kruvisid ja naelu ja väidetavalt ka terrorirühmituse Islamiriik lipp.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.03.2016
Advokaat: Salah Abdeslam on Prantsuse võimudega koostöövalmis
24.03.2016
Belgia langetas terrorismi ohutaset
24.03.2016
Mida teame Brüsseli rünnakute ja ründajate kohta?
23.03.2016
Le Monde: Najim Laachraoui pole jooksus, ta oli üks end Brüsseli lennujaamas õhkinud terroristidest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee