Maailm

Germanwingsi surmapiloot Andreas Lubitz püüdis abi saada 41 arstilt (4)

Marika Villa, Berliin, 24. märts 2016, 06:00
KES ON SÜÜDI? Prantsusmaa lennuõnnetuste uurimise komisjon BEA selgitas välja, et Germanwingsi surmapiloot Andreas Lubitz poleks tohtinud kunagi lenduriluba saada, sest juba enne õpinguid ja ka nende vältel ilmnesid tal tõsised psüühikaprobleemid.Foto: Reuters / Scanpix

Täna möödub täpselt aasta Germanwingsi surmalennust 4U9525, mille puhul võib küsida, kas seda ongi päris õige nimetada lennuõnnetuseks. Oli ju tegemist, nagu hiljem selgus, piloodi ettekavatsetud otsusega, tahtliku katastroofiga, enesetapuga, mis võttis elu veel 149 inimeselt.  

Seepärast räägitakse kolmes leinavas riigis – Saksamaal, Prantsusmaal ja Hispaanias – pigem katastroofist. Aasta aega on juhtumit uuritud ja tulemused neil päevil avalikkuse ette toodud. 

Prantsuse lennuõnnetuste uurimise komisjoni BEA (Bureau d’Enquêtes et Analyses), kelle töö tulemused on juhtumite juriidilisest arutamisest sõltumatud, järeldused tekitavad palju küsimusi. Selgus, et Airbus A320 esimene ohvitser ehk teine piloot Andreas Lubitz poleks tohtinud kunagi lenduriluba saada, sest juba enne õpinguid ja ka nende ajal ilmnesid tal tõsised psüühikaprobleemid. Ka Lufthansa lennumeditsiini teenistusele oli ta kaevanud depressiooni ja enesetapumõtete üle, tundnud vaevusi silmades ja kõrvus. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25. märts 2017, 04:00
Surmapiloodi isa nõuab uut uurimist
23. märts 2017, 10:54
SURMAPILOOT LUBITZI ISA NÕUAB UUT UURIMIST: minu pojal polnud enesetapumõtteid
17. detsember 2016, 04:00
Uuring: igal kaheksandal piloodil on depressioon
5. aprill 2016, 10:41
Germanwingsi enesetapupiloodi vanemad leinavad poega, kuid see ärritab teiste ohvrite sugulasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee