Maailm

Germanwingsi surmapiloot Andreas Lubitz püüdis abi saada 41 arstilt (4)

Marika Villa, Berliin, 24. märts 2016 06:00
KES ON SÜÜDI? Prantsusmaa lennuõnnetuste uurimise komisjon BEA selgitas välja, et Germanwingsi surmapiloot Andreas Lubitz poleks tohtinud kunagi lenduriluba saada, sest juba enne õpinguid ja ka nende vältel ilmnesid tal tõsised psüühikaprobleemid.Foto: Reuters / Scanpix

Täna möödub täpselt aasta Germanwingsi surmalennust 4U9525, mille puhul võib küsida, kas seda ongi päris õige nimetada lennuõnnetuseks. Oli ju tegemist, nagu hiljem selgus, piloodi ettekavatsetud otsusega, tahtliku katastroofiga, enesetapuga, mis võttis elu veel 149 inimeselt.  

Seepärast räägitakse kolmes leinavas riigis – Saksamaal, Prantsusmaal ja Hispaanias – pigem katastroofist. Aasta aega on juhtumit uuritud ja tulemused neil päevil avalikkuse ette toodud. 

Prantsuse lennuõnnetuste uurimise komisjoni BEA (Bureau d’Enquêtes et Analyses), kelle töö tulemused on juhtumite juriidilisest arutamisest sõltumatud, järeldused tekitavad palju küsimusi. Selgus, et Airbus A320 esimene ohvitser ehk teine piloot Andreas Lubitz poleks tohtinud kunagi lenduriluba saada, sest juba enne õpinguid ja ka nende ajal ilmnesid tal tõsised psüühikaprobleemid. Ka Lufthansa lennumeditsiini teenistusele oli ta kaevanud depressiooni ja enesetapumõtete üle, tundnud vaevusi silmades ja kõrvus. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.03.2017
Surmapiloodi isa nõuab uut uurimist
23.03.2017
SURMAPILOOT LUBITZI ISA NÕUAB UUT UURIMIST: minu pojal polnud enesetapumõtteid
17.12.2016
Uuring: igal kaheksandal piloodil on depressioon
05.04.2016
Germanwingsi enesetapupiloodi vanemad leinavad poega, kuid see ärritab teiste ohvrite sugulasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee