Kadri SimsonFoto: Arno Saar
Õhtuleht.ee 23. märts 2016 16:28
Üks küsimus: Õhtuleht uuris Keskerakonna fraktsiooni esimehena jätkavalt Kadri Simsonilt, miks ta tegi fraktsiooni koosolekul ettepaneku valida esimees kolmeks aastaks, ja kas Keskerakonnas taastub pärast fraktsioonijuhi valimisi lõpuks kodurahu. 

Kadri Simson, Keskerakonna fraktsiooni esimees: riigikogu fraktsioon teeb oma otsuseid nii, et need vastavad riigikogu kodu- ja töökorra seadusele. See seadus ei nõua fraktsioonilt juhtkonna valimist igal aastal. Panin fraktsioonile ette võimaluse anda mandaat fraktsiooni juhtkonnale kuni koosseisu lõpuni. Heimar Lengi hääleka vastuseisu tõttu loobusin ise sellest ettepanekust ja nii valime aasta pärast fraktsiooni juhtkonda taas. 

Tegin selle ettepaneku, sest muidu töine fraktsiooni õhustik, mis säilis töisena ka kongressi ajal (novembris toimunud Keskerakonna kongress, kus erakonna esimeheks valiti taas Edgar Savisaar – toim), muutus ebameeldivaks. Eelkõige seetõttu, et fraktsiooni liikmed sattusid erakonna juhtkonna ebameeldiva ja agressiivse surve alla. Püüdsin kolleege säästa. 

Peale demokraatlikke salajasi valimisi eeldan fraktsiooni tegusa meeleolu taastumist ja teen selleks omalt poolt kõik. Kodurahu taastumises on muidugi oma osa ka Keskerakonna peasekretäril (Priit Toobal – toim), kes ei peaks erakonnakaaslasi liiga tuliselt kohtuga ähvardama.