Eesti uudised

Scott Diel: väliseestlasi ei arvata eestlaste hulka, sest nad pole piisavalt kannatanud

Geidi Raud, 23. märts 2016 13:39

23 KOMMENTAARI

r
Rumal jutt!/ 23. märts 2016 23:13
Hvostov tõi immigrantsioonist rääkides välja, et ta ei kujuta ettegi seda, et immigrantidele hakatakse rääkima eestlaste sajandeid kestnud orjapõlvest ja okupatsiooniaastatest. "Tõenäoliselt tuleb segarahvastikuga ühiskonnas õppida teatud asjadest mitte rääkima. Ajalugu ja religioon on sellised asjad, millest tuleb õppida mitte rääkima.
No see on nii rumal jutt kui saab olla. Mis te arvate, et Saksamaal ei õpetata koolides II Maailmasõja ajalugu ja Saksamaa süüd selles või? Aga koolis käivad ju ka sisserännanute lapsed, arvate et nende jaoks on teised programmid võI? MIks kuradi pärast just eestlased oma mineviku maha peavad vaikima? Tamkivi, Hvostov?
s
siiski/ 23. märts 2016 21:12
Vana reaktsionääri Rannuti asemel oleks diskussioonile pidanud kutsuma mõne teravama pliiatsi. Martin Ehala näiteks.
i
23. märts 2016 18:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
23. märts 2016 20:31
Tüüpiline kiilu ajamine ühiskonnas, ega kohalik meedia muud ei oskagi. Mul on neist väliseestlastest täiesti ükskõik, kuni nad minu ellu sekkuma ei tüki nagu Taagepera Presidendivalimistesse sellumisega tegi, see oli esimene ja viimane kord, kus ma väliseestlasel ennast petta lasin.
h
haabjärv/ 24. märts 2016 16:43
Ega siis kõik väliseestlased ei olnud veriste kätega vassistidest emigrantlik ladvik. Leidus ka lihtsaid tööinimesi, kes salaja Kodumaad lugesid.
s
sallivate peal on seda juba näha./ 23. märts 2016 17:52
Ausalt öelda, selles nõukogude liidus sai näha mis limukas tegelikul eestlane on parteid oli vaja usinalt lakkuda, mingit tsurkade liitu nendega küll koos ei taha taha teenida, need värdjad keeravad ruttu need eestlased ümber sõrme ja ronivad koos nuga peos kõri kallale.
v
23. märts 2016 17:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
eks / 23. märts 2016 19:44
sa siis emigreeru ja võta uus kodakondsus. WTF, meedias käib pidev hala, poliitikute, nn. arvamusliidrite ja tolerastliberaalide kooriulg, kui jubedad, pahad, lollid, laisad, töönarkomaanid (seda vastuolulist loetelu võite ise jätkata) kõik eestlased ikka on. ma ei tea, kas neil ulgujatel on ka mahti välisuudiseid lugeda ja välismeediat jälgida, aga igast maailmakaarest potsatab mõni sarnane kuju uudistesse, ei ole see eestlane ühti mingi jubeduse rekordiomanik. lõpetage ometi ükskord see kiun.
s
23. märts 2016 20:10
See eestlaste varaseks, loodriteks ja kaabakateks tembeldamine ongi puhas vihakõne ja sildistamine, aga mõjub, tööd teevad ja peaaegu tasuta!
s
Selliseid/ 23. märts 2016 16:45
,,eestlasi,kes on läinud soome ja sinna jäänudki,kuna seal olid paremad palgad-ei pea ma väliseestlasteks.Reeglina siunavad nad kodumaad,et siin on võimatu elada jne.Sellist kontingenti nimetatakse tegelikult sõnnikuks.Hoopis teine teema on siit sõja jalust läinud inimesed.Nende kohta ei saa küll kuidagi öelda,et nad pole õiged eestlased.Nemad just ongi need,kes eestlust au sees on hoidnud.Järgnevad põlvkonnad on nii ja naa,kuidas keegi.
n
Nii et küsimuseks oli - kes on eestlane?/ 23. märts 2016 16:28
Aga see on ju lihtsamast lihtsam! Eestlane on see, kelle teod toetavad Põhiseadust.
Ja kes seda maad, teisi eestlasi (vt eelmine lause) ja nende pürgimusi toetavad, austavad ja armastavad. Mida siin veel arutada?!
m
mamma/ 23. märts 2016 15:13
imestan nr 1: väliseestlased peavad ikka ise tundma, et tahavad olla Eesti riigiga seotud enam, kui vaid sõnades. vaid üksikud on siia naasnud, siia jäänud ja/või sidunud end selle riigiga sisuliselt/tegudega, samas ise füüsiliselt siin mitte püsivalt viibides. mingisuguste kannatuste allakriipsutamisega ei ole sel kummalisel omaetteolemisel midagi ühist. cheesus .. praegu Eesti elus tegusatest põlvkondadest suurel osal ei ole suurt mingeid sovjeedikannatusi esile tuua. kõik, sh hr. Diel, on teretulnud. aga tahtmine siia tulla, end selle vaesevõitu kandiga siduda, peab tulema ikka end Eestiga siduda tahtjalt.
imestan nr 2: Diel tahab saada eestlaseks? ta võib küll saada eestimaalaseks, aga eestlaseks ta ju ei saa kuidagi saada. eestlane on rahvus. kas tal ei ole siis päritolu, juuri? kas ta ei austa oma esivanemaid?
t
Tead, mamma?/ 23. märts 2016 15:25
Olen Põhja- Soomes. Kui olid Eestis meeleavaldused, arstide streik, õpetajate streik j.n.e. Olen käinud umbes 450 km. tagant Toompeale. Mis ma selle eest sain. Kuulda, et "loll olid, et tulid". "Arsti teenivad niigi, tööd ei tee". Ühesõnaga tehti selgeks, et ma eo kuulu Eestisse. Ise hädaldavad kehva elu üle. Iga Rõivase, ükskõik, millise poliitiku nimega artiklis, sõimatakse riigitegelased ropult läbi. No, on sest kasau ka olnud? No ei kipu ma teile appi tulema. Tööd rabades kulutate tervist, näljas hoitakse nii kui nii. Abi on võimalik anda sellele, kes oskab abi vajada.
a
23. märts 2016 15:45
Arstide streik tegi abivajajatee võimalused abi saada ainult väiksemaks, sellest said üldse aru? Tormasid kohale, aga ise ka täpselt ei mõistnud milleks ja nüüd teised süüdi?
Ameerikalikus väärtussüsteemis kasvanu ei olegi enam kultuuriliselt eestlane, geenid võivad veel olla, aga geenidega eriti e suhtle.
m
mamma/ 23. märts 2016 15:47
vabandust, ei pannud tähele, et kutsusin kedagi Eestisse appi.
püüdsin vaid Eesti ja eestlaste kohta enesekindlalt väiteid esitanud ameeriklasele selgitada, kas ja miks võib jääda mulje, nagu välismaal elavaid eestlasi ehk nn väliseestlasi eestlaste hulka ametlikult ei loeta.
protestiaktsioonides osalemisega on jälle nii, et aktsiooni käigus saab vaid jõulisemalt probleemi esile tuua. lahendused tulevad hiljem. ja vahest neid ei tulegi. see on sama moodi igal pool maailmas.
... tööd rabades kulutame tervist ja näljas, jah, oleme niikuinii
aga kui kõik eestlased kui üks mees mujale läheks, siis ... kuhu jääks Eestimaa?
k
kuule tead mamma / 23. märts 2016 15:55
Mingi mugavuspagulane olgu üldse vait. Istu seal rahahunniku otsas ja inise omaette. Kui kõik eestlased kodumaa hülgavad, siis ei ole enam mõtet seda riiki kaardil hoida. Mina ei ole nõus oma riiki raha pärast reetma ja siiajäänud inimesi mõnitama. Sul peaks häbi olema. Enesekriitikat võiks niipalju olla, et mitte kaagutada nendel teemadel. Sa ei ole kangelane. Sa oled p..k.
j
Ja kuidas sinu Toompeal käimine/ 23. märts 2016 16:24
Eesti asja edasi aitas? Mida tegema ja kelle kutsel sa sinna Toompeale läksid?
Ja kes need olid, kes sind Eestisse ei oodanud? Oleme ikka täpsed - igas riigis elab ju seinast-seina tegelasi!
ÄRA SIIS KA TAGASI RUTTA -----KUI / 23. märts 2016 17:21
SEE --ISISE --- POMMITAMINE ALGAB JUBA --TEATRIS ,,KINOS --KONTSERDIL ---TÄNAVATEL .--HAIGLATES ...
KUS AGA IGANES ---- SINA IKKA OOTA ---ÄRA SÜNNI----MAALE VEEL TULE APPI TULE::::::: ----VÄGA KARM KIRI SINU POOLT ""EI SA KIPU ENNE TAGASI VARJU ----TULEMA ----ENNE KUI TULE--VÄRK PÄRIS KÕRVETAB;;,

e
emma/ 23. märts 2016 15:05
Eestlaseks ei saagi saada. Sa lihtsalt oled eestlane. Eestimaalaseks võib küll saada. Väliseestlastel on võõras mõtteilm, mis kipub kodueestlasi väikeseks ja vastikult ninatargaks pidama. Siin sündinud topeltkodakondsusega isikud on segaverelised, mis on väga hea, sest nad rikastavad verd. Minu suhtlusrigi võõramaalased ei kurda eestlaste üle. Pigem neile meeldib meie ausus ja eluterve maailmavaade. Väliseestlastega on palju rohkem erinevusi, kui välismaalastega.
e
Eks see vahe ongi,/ 23. märts 2016 15:18
kodueestlane vaid töötab ja töötab. On uhkegi selle üle. Kes väljamaale läinud, ei see enam ainult tööta. Töötab normi ja kasutab vaba aega lahedalt. Kumb on eestlasem?
v
väljaspool/ 24. märts 2016 19:10
"Väliseestlastel on võõras mõtteilm, mis kipub kodueestlasi väikeseks ja vastikult ninatargaks pidama. " ja "Väliseestlastega on palju rohkem erinevusi, kui välismaalastega."
Oleme ju üks rahvas. Hoiame kokku ja aitame teine teist. Kasutage meid välismaal ära Eesti kasuks, palun ärge hüljake meid. Välisvõimud paiskasid meid maailma mööda laiali. Ega me pole rumalad...sellised laused kinnitavad, et sõbralikkust ei ole ees oodata.
e
Ehh/ 23. märts 2016 14:57
Mis surra-murra jutt see on, jälle õpetatakse eestlasele, kuidas ta peab elama, ja õpetavad juurteta inimesed, kel pole vahet, kus elada, peaasi et on kasulik
e
23. märts 2016 14:23
Ehk on asi selles, et väliseestlased, kes sündisid ja/või elasid vabas maailmas, kippusid Eestisse tulles kodueestlastele ülevalt alla vaatama ja õpetama. Lisaks hakkasid tulema lood hirmsast põgenemisest ja oma elu raskest ülesehitamisest uuel kodumaal. Jättes tähelepanuta, et kui nende üleelamised lõppesid, kodueestlaste omad jätkusid, kusjuures polnud mitte mingit väljavaadet, et kunagi midagi muutub.
j
Jüri Kukk/ 23. märts 2016 14:10
Selle Dieli puhul paistab silma ameerikalik mõttelaad — nii kui Vabadussammast näen, olen ameeriklane. Nii see päris ei käi. Üldiselt püüavad kaks inimest, kes ei kuulu põlisrahva hulka, need harimatud, silmaklappidega, madalad ja matslikud eestlased Lääne reeglite järgi paika panna.
a
arnold mustneeker/ 23. märts 2016 13:52
IRL-i ja sõprade jutt juba nagu sotsidel. Pole hullu, kui liituvad, siis järgmises riigikogus kokku ehk 6 kohta pigistavad välja :D

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee