Eesti uudised

Paet: üha enam jõuab kohale teadmine, et turvalisus on illusioon (37)

Teele Talve, 22. märts 2016, 16:29
Urmas PaetFoto: Arno Saar
Euroopa parlamendi liige Urmas Paet sõnas, et tänavatel on kuulda kiirabi ja politsei sireene. Samuti on käimiseks mõned tänavad suletud.

“Ühistransport ei liigu. Mitte ainult metroo, aga ka bussid ja trammid,” rääkis Paet ning lisas, et kuna liikumiseks teist varianti ei ole, on see arvatavasti ka põhjuseks, miks on tänavatel näha jalakäijaid. “Sest mis neil muud üle jääb,” sõnas Paet ning lisas, et on aru saada, et linnaelanikud on ärevuses ja ehmunud.

Samal teemal

Lennujaama plahvatuspaiku läbib Paet enda sõnul üks või kaks korda nädalas:. “Sest sealt mööduvad kõik, kes Brüsselist välja lendavad,” selgitas ta.
Ta lisas, et aeg-ajalt kasutab ta ka metrood, ning jaam, kus plahvatus toimus, on jaam mida ta arvatavasti kõige tihemini kasutab, sest selle sealt pääseb Euroopa Parlamendi juurde.

Paet ütles, et inimesed lähevad küll eluga edasi, kuid üha enam jõuab kohale teadmine, et turvalisus on järjest rohkem illusioon. “Kahjuks ei ole välistatud, et sellised sündmused võivad korduda- see teadmine on järjest enam olemas, kuid seepärast ei saa jätta ju elu elamata.”

Ta on veendunud, et üksiksikuna ei ole võimalik sääraseid olukordi vältida, sest terroristide pommid on pimedad. Ta lisas, et säärases olukorras peavad reageerima riigid ning luureorganisatsioonid. “Riigid peavad tegema adekvaatset koostööd, usaldama üksteist rohkem luureinfo jagamisel ja analüüsil,” rääkis Paet. Ainult adekvaatse koostöö puhul on võimalik sääraseid rünnakuid ennetada.

Samuti tuleks Paeti sõnul võtta üksikisikuliselt ette ka mitu tuhat ELi riikide kodanikku, kes on radikaliseerunud ja Süürias ISISe ridades võitlemas käinud ning uute oskustega Euroopasse tagasi pöördunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee