„Siin on ikka totaalselt kõik maha magatud,“ tõdeb Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandi kutsel abipolitseinike rühmaga Brüsselis viibiv abipolitseinike kogu juhatuse esimees Dein-Tom Tõnsing, koordineeritud rünnakute kohta, millest ta ise napilt pääses.

„Hakkasime hommikul minema metroo peale. Öeldi, et see on kinni,“ kirjeldab hotellis Des Colonies peatunud Tõnsing, et oleks nad varem parlamendihoonesse minema hakanud, võinuks nad plahvatuse hetkel tõepoolest metroos olla. „Mõtlesime, et läheme siis jala, kui nägime piki tänavat paistmas suitsupahvakat, mis oli metroojaamast üles löönud. See ei olnud meist sugugi kaugel."

Edasi oli selge, et Euroopa Parlamendi hoone on suletud ja sinna minna pole mõtet. Indrek Tarandi assistent, kes oli kümmekond minutit enne plahvatust sama metroo kaudu grupi juurde saabunud kinnitas, et Tarand tuleb ise hotelli nendega kohtuma.

„Hetkel tunduvad tänavad rahulikud olema,“ kirjeldab Tõnsing. „Oleme täpselt selle trassi peal, kus kiirabiautod sõidavad ühele poole ja teisele poole. Kopterid tiirutavad pea kohal. Meie lähedale kõrghoonesse toodi mingi kuus või kaheksa erariietes automaatidega venda, kus jooksid sinna torni sisse. Tänaval on politsei ja sõjavägi väljas. Aga eile käisime linnas ringi – mõned sõjaväelased jalutasid seal, väga rahulik oli.“

„Praegu otsitakse meile varianti, kas saame kuidagi bussiga sõita Hollandisse, et Amsterdami kaudu tagasi Eestisse sõita. Ühistransport ei liigu, ainuke variant on leida rendibuss,“ räägib Tõnsing, kes pidi abipolitseinike rühmaga Brüsselist Tallinna tagasi lendama täna õhtul. Viimaste teadete kohaselt ongi buss leitud ja Tarandi külalised pääsevad Amsterdami.

Jaga artiklit

24 kommentaari

  /   17:15, 23. märts 2016
Kui Tarvin siis saa eestlased brusselist -Amsterdami viia.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis