Maelbeek metroojaamas plahvatanud pommi tõttu sulatud tänav. (AFP/Scanpix)

Täna hommikul Brüsselis toimunud terrorirünnakute üheks sihtmärgiks oli Maelbeeki metroojaam, kus esialgsetel andmetel hukkus pommiplahvatuse tagajärjel 15 inimest. Eesti suursaatkond paikneb Belgia pealinna südames asetsevast peatusest vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel.

Saatkond ja Eesti alaline esindus Euroopa Liidu juures asuvad Brüsselis aadressil Rue Guimard 11/13. Linnulennult on sealt Maelbeeki metroojaamani 500 meetrit. Et plahvatus leidis aset kohaliku aja järgi 9.11, olid inimesed teel tööle või suisa kontoris, ent Õhtulehega kõnelnud ametniku sõnul saatkonnahoones plahvatust tunda või kuulda ei olnud. Õnneks pole nendeni jõudnud ka ühtegi teadet viga saanud eestlaste kohta.

Harilikult on lihavõttenädalal euroesindustes tööd tavarütmist tunduvalt vähem. Õhtulehe allika sõnul on seoses terrorirünnakutega aga kõigil inimestel käed-jalad tööd täis, sealjuures ka neil ametnikel, kes püsivad jätkuvalt turvaliselt saatkonnahoones.

Jaga artiklit

2 kommentaari

!
!!!  /   13:50, 22. märts 2016
Juba piibliraamatki olevat öenud, et kel kõrvad on, see kuulgu! Ilmselt ei kuule kõmakat vaid see, kes seda kuulda ei taha ja kõrvad kinni topib. Või klapid pähe paneb.
B
Brunn  /   13:37, 22. märts 2016
Kas pissiv poiss äkki sittus- oligi aeg.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis