Täna hommikul kärgatas Brüsseli lennujaamas pomm. Kell 10.00 hommikul ei osanud CNN veel öelda, kui palju on hukkunuid ja kui ulatuslik pommiplahvatus oli. Tund aega hiljem teatati, et hukkunuid on vähemalt 11 ja hetkel räägitakse 23 hukkunust. Parlamendihoone on kõrgendatud ohu all ja sinna ei pääse keegi.

Umbes tund aega tagasi teatati, et pommiplahvatused on aset leidnud ka Maalbeek nimelises metroojaamas. Eestlane Dagmar Mamedova peatub Brüsselis hotellis Des Colonies.

“Hotellile tõmmati just lindid ümber ja politsei ütles meile, et pommiplahvatus metroos leidis aset täpselt meie hotelli all,” rääkis Tartus turvafirma juhina töötav Mamedova Õhtulehele kell 11.10 hommikul. “Hotelli aknast oli näha tugevat suitsu, mis tuli välja metroo sissepääsu juurest ja mis pole meie hotellist kaugel. Hotellis sees me mingit kärgatust siiski ei tundnud,” ütles ta (täpsustatud andmetel toimus plahvatus siiski pool kilomeetrit eemal - toim). Naine jõudis Brüsselisse tööreisile eile varahommikul ja pidi sealt lahkuma täna õhtul.

“Meile on öeldud, et kõik lennud jäävad ära ja igasugune lennuliiklus lennujaamas on plahvatuse tõttu peatatud teadmata ajaks. Ilmselt tuleb meil siia kauemaks jääda,” rääkis ta Õhtulehele. Mamedova on Brüsselis koos abipolitseinikega, kellega nad pidid külastama Euroopa Liidu Parlamendihoonet täna hommikul ja kohtuma Indrek Tarandiga. Seda kohtumist loomulikult ei toimunud.

“Hämmastav on see, et kuigi plahvatused toimusid täna hommikul, siis praktiliselt magada pole meist keegi saanud, sest politsei sireenid kestsid terve öö. See sireendie ja politseiautode voorimine algas juba öösel ja meie teada aeti terroriste taga. Seetõttu pole me sõbagi silmale saanud, sest sireenid ja kogu see meeletu kära ei lasknud magada,” ütles Mamedova.

“Tänavatel liigub rahvas ja kõik hotelli külalised on hetkel aetud tänavale. Loomulikult on meil kõigil hirm, aga mitte midagi pole teha. Me oleme siin Brüsselis nagu vangis. Kuna liiklus on igal pool peatutud, bussid ega metroo ei sõida ja lennuliiklus ei toimi, siis pole meil muud võimalust kui lihtsalt koha peal olla ega ka kuhugi turvalisemasse paika põgeneda,” sõnas ta.

"Kuna Parlamendihoone on kõrgendatud ohu all, siis infotund jäi ära. Indrek Tarand tuli meie hotelli ja andis infotunni meile siiski ära. Me ei suutnud ära imestada, et ta sellises olukorras selle teekonna ette võttis ja meid abipolitseinikke mäletas. See oli uskumatu. Infotund meie hotelli fuajees Tarandiga lõppes hetk tagasi ja meile teatati, et linnas on just toimunud veel kolm metroojaama pommiplahvastust. Need on toimunud just hetk tagasi. Läheme abipolitseinikega siiski linna peale vaatama, mis toimub. Me ei suuda käed rüpes ka siin hotellis istuda ja oodata."

Jaga artiklit

112 kommentaari

P
priske palga peal eesti riigi hävingule kaasaaitajad  /   08:08, 23. märts 2016
keelame, käseme, hävitame kildhaaval eesti majandust , põllumajandust ja sellega koos ka iseseisvust-- miks mul ei teki mingeid tundeid ...?
.
....  /   05:57, 23. märts 2016
Kõik tolerandid, eks kommunistidest kameelionid, lillade armastajad, reformarid, sotsid jne kes propageerivad siin sallivust ja rahvuste kaitsjaid vihakõnelajateks ja tont teab kelleks tembeldavad võiksid eelkõige endale selgeks teha islami usulise ja maailmavaatelise nurga. Kui lugeda kaasaegsemat tõlgendust koraanist siis seegi ei anna usulisi valikuid naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa. Nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks.
Ususallivus islamis piirdub ’’raamaturahvastega’’ ning need on islamile vaimselt allutatud ega saa olla islami kõrval võrdväärsed. Jutt käib kristlastest, judaistidest, zoroastristidest ja hinduistidest. Nõukogude marksism talus samuti mitmeid maailmavaateid, millega tehti koostööd ning väideldi. Selleks olid sotsialistid, rahuliikumised, rahvuslikud vabadusliikumised jne… Neid taluti, kuid marksitliku täiuseni ühiskonna käsitlemisel ei küündinud neist marksistide arvates keegi. Marksismile vaenulikesse ja laostavatesse ideoloogiatesse (kapitalistlik kord) oli suhtumine ühene – need tuleb hävitada. Nii Nõukogude Liidu käsilased kui ka paljud islamistid, kes neavad Õhtumaade ühiskonda ja ennustavad talle kadu, nautisid(vad) Lääne ühiskonna võimalusi. Püüdes seda samas seestpoolt igati õõnestada. Ülaltooduga ei piirdu islami ja marksismi praktika sarnasus.
Paraku on neil üks oluline erinevus. Marksism oli ajaloolises mõttes hiline ja juurdumatu nähtus. Islam on aga juurdunud üle tuhande aasta. Sisuliselt on islami sallivus muu maailmavaate allutamise sallivus. See ei anna inimestele maailmavaatelisi vabadusi ja valikuid ning on seetõttu praegusel kujul Lääne ühiskonnale sobimatu ja ohtlik.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis