Maailm

Indrek Tarand: mu assistent suundus Maalbeeki metroojaama... Ja siis tuli uudis plahvatusest (17)

Karoliina Vasli, 22. märts 2016, 11:48
Kiirabiautod metroojaama juures. Foto: Reuters / Scanpix
"Paanika on kõige halvem abimees," rahustab Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand, kes ise viibib Brüsselis ja pidi seal täna võõrustama isegi Tallinna abipolitseinikke ja koolilapsi.

Kella 11.30 paiku kinnitab Tarand, et laste ja politseinikega on kõik korras - ta just suundub nende juurde hotelli, et arutada, kuidas edasi minna ja kuna nad koju saavad.

Samal teemal

Tarand lisab, et praeguse seisuga on rünnakud ilmselt läbi ja olukord tasapisi siiski rahuneb. "Tõsi, liiklusummikud on kõikjal. Politseid ning kiirabiautosid on väga palju," jätkab ta.

Tema enda hommik algas nõnda, et ta hakkas suunduma parlamendihoonesse tööle. Esiti jalutas ta kesklinnas koos oma assistendiga, ent siis jäeti hüvasti Maalbeeki metroojaama sissepääsu juures. Assistent suundus sinna alla, et metroorongiga edasi sõita.

Üheksa minutit hiljem kuulis Tarand esimest korda, et ka seal on toimunud plahvatus. "Ütleme nii, et emotsionaalselt oli see olukord ikka pehmelt öeldes raske. Küsisin endalt - jõudis ta ikka rongi peale?" Õnneks selgus, et jõudis ja temaga oli kõik korras.

Tarand sõnab, et meedia muidugi võimendab kogu aeg olukorda - arvestades kas või hukkunute arvu. "Tähtis on praegu säilitada külm pea. Paanika on kõige halvem abimees," toonitab ta kõne lõpetuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee