Maailm

INIMJAHT JÄTKUB: Abdeslamil oli kaasosaline, 24aastane Laachraoui (5)

Õhtuleht.ee, 21. märts 2016 14:15
Belgia politsei arreteeris Brüsselis Molenbeeki linnaosas Islamiriigi terroristi Salah Abdeslami 18. märtsil 2016, neli kuud pärast Pariisi terrorirünnakuid.Foto: reut
Belgia prokuratuurist teatati, et DNA analüüsi abil on kindlaks tehtud hiljuti tabatud Pariisi terroristi Salah Abdeslami kaasosaline.

Tuvastatud 24aastane Najim Laachraoui on senini tabamata. Belgia võimude teatel kasutas mees valesid isikuandmeid ning tema DNA leiti majadest, kus varjas end kahtlustatavate Islamiriigi pühasõdalaste võrgustik, kirjutas BBC.

Mitu kuud jahitud Abdeslam saadi kätte Brüsselis reedel ning tema ülekuulamised kestavad.

Abdeslami advokaat on eitanud Belgia meedia teateid, et Abdeslamist saab informaator, et saada vastutasuks leebemat kohtlemist.

Belgia võimude teatel plaanis Abdeslam uusi rünnakuid Brüsselis. "…ta oli valmis alustama midagi Brüsselis ning see võib olla tõde, kuna me oleme leidnud hulgaliselt relvi, raskerelvi ning me oleme avastanud teda ümbritsenud uue võrgustiku Brüsselis,“ teatas Belgia välisminister Didier Reynders pühapäeval.

Prantsuse president Francois Hollande aga kohtub täna mullu 13. novembri Pariisi terrorirünnakute ohvrite omastega.

Samal teemal

12.03.2016
PILTUUDIS | Terrorist Salah Abdeslam Brügge vanglas
31.02.2016
Advokaat: Salah Abdeslam on Prantsuse võimudega koostöövalmis
24.02.2016
FOTOD | Advokaat: Pariisi terrorirünnaku korraldaja Salah Abdeslam soovib enda väljaandmist Prantsusmaale
22.02.2016
GALERII | MAAILMAS ON KA HÄID INIMESI! Spordistaarid ja -maailm leinavad Brüsseli terrorirünnakute ohvreid ning avaldavad kaastunnet