Maailm

Belgia politseil õnnestus vahistada Euroopa tagaotsituim mees 

Õhtuleht.ee, 21. märts 2016 06:00
KAS ABDESLAMI VAHISTAMINE JÕUDIS TELEVIISORISSE: Telejaam RTL on kindel, et valge peakattega mees politseinike keskel on Salah Abdeslam.Foto: RTL videokaader

Reedel kell 16. 30 kohaliku aja järgi 79. majas Brüsseli Quatre Vents tänavas alanud politseioperatsioon lõppes kümme minutit hiljem Euroopa tagaotsituima mehe, Pariisi läinud novembri terroriaktis osalenud Salah Abdeslami vahistamisega. Samal ajal istusid Brüsselis koos Euroopa Liidu riigipead arutamaks migrantidekriisi.

Abdeslam oli elanud pikka aega oma vanemate elukohast vaid paarisaja meetri kaugusel, jalutanud linnas ringi, mitu korda möödunud kohalikust politseijaoskonnast. Ükski kohalik elanik väidetavalt temast politseile teada ei andnud.

Brüsseli ajalehtede versioonid tema vahistamisest lahknevad. Mõnel väitel märkas politsei suuri pitsatellimusi Quatre Ventsi tänavale, tungis korterisse ja leidis sealt hulga inimesi, sealhulgas ka lapsi ja Abdeslami rahulikult teed joomas. Teisel väitel andis vihje tema asupaigast ettevaatamatu kõne ühele oma sõbrale, kes oli politsei jälgimise all. Kolmas variant kõneleb, et samal ajal korraldati politseioperatsioon mitmes eri paigas, kus arvati Abdeslam elavat ja 79. majas näkkas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.05.2016
Pariisi terrorirünnakute korraldaja Abdeslam oli esimesel ülekuulamisel vait
24.03.2016
VIDEO | Vahistatud Abdeslam: ma ei teadnud Brüsseli ründamise plaanidest midagi!
24.03.2016
FOTOD | Advokaat: Pariisi terrorirünnaku korraldaja Salah Abdeslam soovib enda väljaandmist Prantsusmaale
21.03.2016
INIMJAHT JÄTKUB: Abdeslamil oli kaasosaline, 24aastane Laachraoui

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee