Krimi

Politsei tegi Tartumaal tagaotsitava peatamiseks kaks hoiatuslasku: tagaotsitav üritas jalgrattaga põgeneda (13)

Õhtuleht.ee, 20. märts 2016 16:54
Pilt on illustreerivFoto: Mattias Tammet
Politsei tegi täna hommikul Tartumaal Võnnu vallas põgeneva tagaotsitava peatamiseks teenistusrelvast kaks hoiatuslasku, keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Täna hommikul kella 10.15 paiku kontrollis politsei Võnnu alevikus üht korterit, milles võis laekunud info kohaselt viibida 20-aastane tagaotsitav noormees. Tagaotsimine oli seotud varavastaste süütegudega, mille eest karistuseks määratud üldkasuliku tööd mees ei teinud ning hoidis samas kõrvale ka kriminaalhooldaja juures käimisest. Täna hommikul korterit kontrollinud politseinikud avastasid sealt eest tagaotsitava noormehe, kes politseinikke nähes hüppas poolpaljalt esimese korruse aknast välja ning püüdis põgeneda. Talle joostes järgnenud politseinikud silmasid, kuidas mees haaras ühe prügikasti juurest võõra jalgratta ning püüdis rattal sõites politseinikega suuremat vahemaad tekitada.

Korraldusele jääda seisma mees ei reageerinud, mistõttu tegi üks politseinik õhku kaks hoiatuslasku. Selle peale jäi mees seisma ning ta peeti kinni. Praegu viibib ta arestimajas ja ootab kohut.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets sõnas, et politseinike kontrollid ukselt uksele on vaid üks võimalus tagaotsitavate asukoha väljaselgitamisel.

„Politsei kasutab tagaotsitavate tabamiseks erinevaid vahendeid, jälgib infokanaleid ning kogub teavet oma allikatelt. Tegu võib olla nii inimese suhtlusringkonna, tehniliste vahendite kui ka virtuaalsete kanalitega. Alati ühte sajaprotsendiliselt toimivat meetodit ei ole, mistõttu tuleb erinevad infokillud kokku panna. Nii tabatakse mõned tagaotsitavad vihjete peale, mõned jäävad vahele rutiinsel kontrollil või muu rikkumisega ning paljude puhul viib tulemuseni politsei jälitustöö,“ selgitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee