Tuletõrjeautod õnnetuspaigasFoto: HAND OUT
Toimetas Sander Silm 19. märts 2016 06:32
Venemaal Doni-äärses Rostovis kukkus alla odavlennufirma FlyDubai reisilennuk, mille pardal oli 62 inimest.

FlyDubai lend FZ981 oli teel Dubaist Rostovisse ning õnnetus juhtus, kui lennuk valmistus maanduma. Katastroof toimus Eesti aja järgi kell 02.50.

Õnnetuse põhjused pole veel teada, kuid Rostovis oli lennuki maandumiskatse ajal väga tugev tuul ja sadas tihedat vihma.

Väidetavalt tiirutas lennuk Rostovi kohal kaks tundi ja süttis teisel maandumiskatsel põlema. Vene uurimiskomitee kinnitas oma veebilehel, et lennuk kukkus vastu maad ja purunes tükkideks.

Venemaa eriolukordade ministeeriumi kinnitusel oli lennuki Boeing 738 pardal 55 reisijat ja seitse meeskonnaliiget, kes kõik on hukkunud. 

FlyDubai andis Dubais pressikonverentsi. Lennufirma täpsustatud andmetel oli lennuki pardal 46 Vene kodanikku, seitse Ukraina, kaks India ja kaks Hispaania, üks Küprose, üks Usbekistani, üks Kõrgõzstani, üks Seišellide ja  üks Kolumbia passiga reisija.

 
 

2008. aastal asutatud FlyDubai on lennufirma Emirates sõsarfirma.
Siiani pole sel lennuturvalisusega mingeid probleeme olnud. Ainus tõsisem vahejuhtum oli möödunud aasta jaanuaris Bagdadi lennuväljal, kui FlyDubai lennuk sai maandudes kuuliga pihta. Keegi viga ei saanud, kuid pärast intsidenti lõpetasid mitmed lennukompaniid Iraagi pealinna lendamise.


Samal teemal

Kommentaarid  (84)

KAHJU 20. märts 2016 09:49
et esto-banaania klikivalitsus pardal polnud
maakas 20. märts 2016 10:35
Krdi Saudi-Araabia lendavad pe-dikud 20. märts 2016 07:25
Loodame et Puutin karistab neid eeslike--ijaid karmilt
piilur 20. märts 2016 08:35
Vaatan õnnetuspaiga fotosid ja täpselt nii nagu terased vaatlejad on juba märganud, ükski puuoks ei liigu. Tähendab, midagi varjatakse.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS