Eesti uudised

Kuidas mustlanna kergeuskliku vanaproua ära tinistas

Karoliina Vasli, 19. märts 2016 06:00

59 KOMMENTAARI

j
juss/ 20. märts 2016 22:42
Selline tola ei tohiks valimise õigust omada.
p
pole / 20. märts 2016 14:21
vaja olla nii lollilt kergeusklik, ise süüdi kui mustlase juttu üldse kuulama jääd või hakkad suhtlema, raputan alati sõnagi lausumata pead ja lähen mööda.
n
naine/ 20. märts 2016 11:14
ka minu ema andis mustlasele 120eurot nö.korraliku nahkmantli eest.Rääkis teine sellist ilusat juttu,et 84 aastane inimene jäigi uskuma.Päras muidugi nuttis kaua aega.Vot nii....Vana inimene ongi selline kergeusklik ja siiralt usub inimesi.
Pole vaja siin kindlasti eakat süüdistada.Süüdi on ikka see,kes julmalt vanurilt raha petab.
s
sens....../ 20. märts 2016 09:08
kutsusin 112 kaudu Põlva Säästu Marketi juurde politseid kuna mustlased pakkusid mingeid hilpe.Telefonis hakati minult andmeid küsima nii hariduse ,elukoha,kui vanaduse kohta ja kui võimalik siis ka surnud vanaema kuseproovi andmeid.Palusin saata uuest i politseid ja kiiresti sest kolm naist vibasid autode vahel kiiresti.Hakati uuesti peale ja nii ma lõpetasingi kõne.Pole meil kelleltki abi lootaja see on VABARIIK.
o
olen kunagi/ 19. märts 2016 19:28
õppinud ühe mustlaspoisga 8 a ühes klassis. Ta vist ongi ainuke mustlane kes nii pikalt koolis suutis käia. Tal kuramusel ka alati vedas. Eksamil õppis esimene pileti ja selle ka sai. Ühesõnaga veeti kuidagi põhikoolist läbi. Mina neid ei kartnud. Mõnel küll vahel raha jopetaskust kadus kuid eriti midagi suurt ta ei varastanud.
Kui 1980 a.Talinnasse õppima läksin, siis bussijaamas olid mul äkki mustlaseided ümber ja tahtsid ennustada. Mina vana loll teades ja tundnud mustalasi ei osanud nagu midagi ka karta. Ühesõnaga jäin ilma 25 rublast enne kui arugi sain. Kuid peale seda juhtumit saadan nad kohe pikalt kui keegi ligi imbub. Eks vigadest tuleb õppida.
n
noh jah, / 19. märts 2016 19:18
nüüd ju Euroopa Liit ja piirid kõik lahti ja sellega kaasneb ka igasuguse rämpsu liikumine siia.
g
Georgy/ 19. märts 2016 18:23
Bisness on bisness, eks proua ise teadis, kui head kasukat talle vaja on. Juba siis oli plaanis kusagileolemisele minna. Kunstnahast ongi parem, kannatab vihma ja kergem ka , vanainimesel niigi raske astuda ja ega see 2600 siis mingi raha ka rika proua jaoks olnud, Ma arvan , et kauba pakkuja siin ei eksinud.
k
Kõik on kunst ja võlts/ 19. märts 2016 17:53
Kunsthammaste juurde sobib ka kunstkasukas!

k
Kas viimane kirsturaha anti ära/ 19. märts 2016 17:52
Miks nii eakas inimene nii kallist karusnahkset kasukat ihkas, mis hiljem lausa kunstnahaks osutus?
t
19. märts 2016 18:43
te jobud pole vist mustlaste hüpnoosiga kokku puutunud, et ei tea, kui lollideks nad oma ohvrid muuta suudavad. mina olen, ja ise imestan, kui loll olla võib.
o
On ka või?/ 19. märts 2016 19:00
"Mustlase hüpnoos" lõpeb sel hetkel, kui ta saab aru, et nüüd läheb jamaks.
Ta peab saama sellest aru juba esimeste silpide juures sõnast, millega ta sind kõnetama asub.
No, et NÜÜD läheb jamaks.
t
Tahaks/ 19. märts 2016 21:20
Tahaks näha milline mustlane nii ära hüpnotiseerib, et mind 2600 eurost kunstnahast kasukat ostma paneks :D
m
mina tinistan / 20. märts 2016 12:45
k
Kodanik / 19. märts 2016 17:50
Igasuguste asjadega peaks olema ettevaatlik. Käisin eelmine nädal Põlvas kaubamajas nägin seal pakuti vanainimestele selja massaažiaparaate hinnaga 169.- pidin pikali kukkuma, sest ostsin söömist taolise 59.- eest ütlesin ka sellele naisterahvale et tegelete pettusega ja soomes on hind selline hakkas seal vabandama ja seletama pole sama toode jne. Inimesed avage silmad ja ärge laske vanemaid inimesi petta!!!
n
no/ 19. märts 2016 15:37
Õhtaleht va mustlane peaks sellised mustlaspättide eest hoiatavad artiklid ikka tasuta hoidma!
1
123/ 19. märts 2016 15:51
õhtuleht ongi nagu mustlane,oletame kui maksadki selle uduse kitja eest siis kasutegur on 0
n
Nojah/ 19. märts 2016 21:22
Targad küll ikka. Miks nad peaksidki avaldama artikli tasuta kui see on trükitud ajalehte. Natuke imelik oleks kui õhtuleht trükiks ajakirju ja siis paneks kõik ajakirjas ilmunud artiklid netti tasuta, kes siis enam paberil lehte ostaks. Tahate kõike tasuta, äkki tahate teemanteid kah tasuta? Lollid inimesed ajavad närvi küll ikka. Teised inimesed näevad vaeva, et leht koostada ühe päevaga ja siis mõni ullikene on: aa miks tasuta ei saa ää???
m
mari/ 19. märts 2016 15:35
Tegelikult oleks vaja asi siiski lahti rääkida. Esiteks mõne psühholoogi poolt. Kas on võimalik kasutada mingeid lenduvaid mürke mis inimesele kuidagi mõjuvad jne. Eriti vanemate inimeste paljaks varastamine on täiesti lubamatu.
f
fgh/ 19. märts 2016 18:47
Ka parapsühholoogi poolt. Ja parasitoloogi poolt.
o
Oota oota/ 19. märts 2016 21:28
Ma arvan, et siin ei ole tegu paljaks varastamisega. Kui sa teed impulsiivseid oste siis ei ole see mitte kellegi süü kui su enda. Ostsin ka kunagi poest kleidi mis paar päeva hiljem nii tore ei tundunudki, kas see tähendab, et pood varastas siis minult? Ei, see tähendab seda, et ma tegin mõtlematu ostu, osavaid müügimehi on veel, mitte ainult mustlaseid. On osavaid müügimehi kes käivad ukse tagant uksele ja need kes helistavad ja pakuvad raamatuid. Vanaproua tegi impulsiivse ostu mitte teda ei varastatud paljaks. Ma ei pea õigeks sellist müügiviisi kus käiakse inimestele asju pakkumas ukse taga aga siiski, kui see mustlane ei võtnud temalt vägisi raha ära ja tegu polnud varastamisega. Muidugi saab pärast ostu kahetsemist õelda, et hüpnotiseeris aga nimetagem seda nii nagu see oli "impulsiivne ost". Kes vaidleb vastu siis kontrollige sõnade tähendusi, ennem "varastamine, varastamine" lõugamist, tänud.
p
Pastor/ 19. märts 2016 15:34
Aastaid tagasi, kui veel noor olin ja Venemaal sai sõidetud, oli piisavalt juhuseid, kus mõnes parklas mustlased oma kaupa kippusid pakkuma. Piisas vaid küsimusest: kas k...i ka teeme? Kohe oli eit seelikute lehvides ja tänitades kadunud. Mingi kümmekond aastat tagasi aga tuldi mulle koduõues "head kaupa" pakkuma. Auto Bulgaaria numbriga, mustad lõustad sees. Ütlesin kohe (vist mitte eriti sõbralikult), et olen nendesuguseid terves euroopas piisavalt näinud ja kui siit õuest kohe ei kao, ning juhtun neid sealkandis veel nägema, läheb neil kehvasti. Kadusid ja rohkem ei näinud. Ju said aru, et pole teretulnud.
j
Jah.../ 20. märts 2016 16:37
....kuidas üldse saab võõra mustlasega jutlema hakata? Oli ka kunagi juhus -mustlasnaine tuli uxe taha mingit džemprit pakkuma ,et vot just sinu suurus ja osta ära! Ütlesin , et pole leivarahagi ... ja oh, kui ruttu keeras otsa ringi!
t
to mees55/ 19. märts 2016 15:28
Pensionäril on matuseraha kogutud, see ongi tal kodus. Vaene vanatädi jäi kindlasti oma matuserahast ilma.
m
mees55/ 19. märts 2016 12:20
Mind paneb hämmastama et pensionäril on selline raha tagataskust võtta?! Ja nii kergekäeliselt ära anda? Mingi kaltsu eest?
Töötan bussijuhina üle 20 aasta, üldse tööl alates 1980 aastast, ei joo ega suitseta, kuid mul küll taskus sellist raha pole, pangaarvelgi mustadeks päevadeks kõrvale hoitud alla 2 tuhande euro.
Veebruarikuu 535 netopalgast sain kõrvale panna 150, ülejäänu läks maksudeks, toidule, diislile (ilma autota pole võimalik tööle saada), müstika!
k
Kuidas varem asjad käisid/ 19. märts 2016 12:03
Aasta võis olla 1986- 1987, ilus suvehommik. Balti jaamast võtsid Moldaavia mustlased kaks taksot, eemal ootasid neid naised ja lapsed koos meeletu killavooriga. Palusid sõita linna lähedale, mingi väikesma jõe äärde. Sel ajal polnud Tiskre oja juures mingeid elurajoone ja viisime nad sinna. Osa seltskonnast jäi telke üles panema, teised palusid end mõnda külasse sõidutada. OK- esimene küla siis Tabasalu, mille nad koheselt LINNAKS tunnistasid ja palusid meid end viia sinna, kus on eramajad. Raadio teel omavahel suheldes leidsime, et Merivälja peaks olema sobilik.
Meriväljal väitsid nad, et need EI ole eramajad vaid kortermajad, sest on mõeldamatu, et nii suurtes majades vaid üks pere elab. Viigu me neid ikka suurde külla! Vahepeal käisid nad poes ja hullusid, sest meil oli müügil hapukoort, vorsti jms, mida nad ostsid argumendiga "täna oli müügil- peab tagavaraks ostma" hullus koguses. Lisaks küsisid, et kas ma tean, et on leiutatud masin, nimega "vidimo"- paned kasseti sisse ja näitab kino! Sain aru, et tegemist on videomakiga ja ütlesin, et miks ei tea, mul on selline kodus olemas. Vaatasid mind kui väga valelikku elajat, kuigi oli mul tõesti pealtlaetav AKAI videomakk (VHS) juba mitu aastat olemas.
Ok, viisime nad siis "suurde külla" nimega Jüri. JÄLLE väideti see linn olevat ja pahandati, et kas ma siis ei tea mis on küla- küla on ju selline pikk tänav ja majad kahel pool!
Tegime selgeks, et meil POLE selliseid külasid! Ei usutud. Küsisime, et miks üldse neil seda "küla" vaja on?
Oh- nad müüvad jube head kaupa! Näitasid mingeud lillelisi, ka kuldniitidega läbiõmmeldud rätikuid ja muud mõttetut träna.
Kui püüdsime selgeks teha, et neid siinmail küll mitte keegi ei osta- panid nad seda pahaks.
Siis nõuti, et viiksime neid "hutar"-ite, ehk talude juurde- no kui me ei tea, mis asi on tegelik küla ;)
OK, samast Jüri lähedalt hakkasime pihta ja siis hakkas ka nalja saama. Ilmselt olid puhkepäevad, sest taludes olid inimesed kodus. Kus lasti koerad peale, kus sõna otseses mõttes vaatasid mustlased hoovidel kaheraudse torusse sisse ;).
"Sobatšaja respublika! Fašistõ!" (koertevabariik ja fašistid)
Asi lõppes sellega, et nende rätikute ja muu saasta müügi skoor oli NULL, telgid pakiti kokku ja põgeneti sama päeva õhtul Eestist. Ka taksoarvete tasumisel tekkisid mõningad erimeelsused, aga võlusõna "miilits" lahendas probleemi koheselt ja meie kasuks.
Kohe sõitsime Taksoparki autosid kasima, sest need olid päris jubedaks lagastatud. Aga päev oli sisustatud nii materiaalselt kui ka koomiliselt.
MIKS nõukaajal, mil kõik olla olnud nii KOLE, võis oma hoovilt pätid ka relvaga või koeri peale lastes minema ajada ja see oli täiesti respekteeritav? Miilits poleks kulmugi liigutanud, pigem ise veel neile mustlastele nuuti andnud ja plate peale viinud.
Mis ninnu ja nännu see nüüd siis on?
l
Lisaks/ 19. märts 2016 12:53
Minu kirjutise mõte oli see, et kas taksotäit mustlasi sai ca 10-ne tunniga aru, et Eestis pole neil midagi teha, ei kedagi tüngata, ei varastada.
MIKS?
Nende isegi vägagi primitiivse mõtlemisvõime puhul oli ajukesele poole päevaga selge: "Siit saab koerakihvad kintsu, siin saab kaigast, siin võib pärast taguotsast haavleid välja nokkida...".
Kadusid sama päeva õhtul kui tulid- asi oli väga selge.
Nõukaajal oli inimesel õigus end ja oma vara kaitsta!
p
piret/ 20. märts 2016 07:35
Nojah,mustlastega kõneldi neile arusaadavas keeles,(koer ja kaheraudne),viisakus ei kuulu nende maailma.
s
sellepärast/ 19. märts 2016 13:18
Enne oli elu,nüüd on demokraatia.

t
tarkpea/ 19. märts 2016 11:11
See on see eestlaste hjäda, et ei ei julgeta öelda ja enda eest seista. Löunamaiste kylalistega tuleb olla otsekohene.ja lyhikese jutuga
U
../ 19. märts 2016 11:08
Uksed tuleb lukus hoida ja igasugused "karvased ja sulelised" ukse tagant kohe ära saata! Minu isale tehti ka tüng, aga saega. Elab maal ja uks oli lahti ja äkki kõpsti kaks meest toas. Vanem inimene ka ja vaist ütles, et kui "äri" ei tee, siis hästi see ei lõpe.. sellised ähvardavad kujud olid. Õppetund, et uksed tuleb lukus hoida ka maal ja igasuguseid sisse mitte lasta. "Kotipoisid" käivad jälle ringi.
v
Vanasõna/ 19. märts 2016 10:19
Loll saab kirikuski peksa!
Loll ning raha omavahel kokku ei sobi!
Lollidelt tulebki raha ära võtta!
Parem karta kui kahetseda!
v
VANASÕNALE .:::/ 19. märts 2016 11:09
Kui Sina just poliitik pole ::: Või eesti politsei ???
1:: KIRIKUS ---ei SAA peksa täna keegi ---Annetad kui om Raha::
2: RUMALAD --ja raha kokku ei SOBI ?( aga see loll tahab ka leiba osta))
3>:: AGA MIKS MUSTLASED ---NII VABALT EESTIS TEGUTSEVAD
SEDA KÜSIN SM, POLITSEI ÜLEMUSE KÄEST ,,,,,
SEE KAVAL RAHVAS ---OM RATASTEL JA LIIKUV RAHVAS::
MUSTLAST ---KINNI PÜÜDA ---OM VÄGADE RASKE TÄNA::
v
VANASÕNALE .:::/ 19. märts 2016 11:09
Kui Sina just poliitik pole ::: Või eesti politsei ???
1:: KIRIKUS ---ei SAA peksa täna keegi ---Annetad kui om Raha::
2: RUMALAD --ja raha kokku ei SOBI ?( aga see loll tahab ka leiba osta))
3>:: AGA MIKS MUSTLASED ---NII VABALT EESTIS TEGUTSEVAD
SEDA KÜSIN SM, POLITSEI ÜLEMUSE KÄEST ,,,,,
SEE KAVAL RAHVAS ---OM RATASTEL JA LIIKUV RAHVAS::
MUSTLAST ---KINNI PÜÜDA ---OM VÄGADE RASKE TÄNA::
M
!!!/ 19. märts 2016 10:17
Mind on mustlasmutt üheainsa korra lolliks teinud ja siiski vaid mõõdukalt - tosin aastat tagasi jäin ilma vaid mõnestkümnest kroonist. Kooliraha kohta polnudki see sugugi kallis. Hiljem on mul sellistel puhkudel alati tõrge tekkinud, ettevaatus ja tõrjuv reaktsioon sisse lülitunud, kui mõni mustlane on minu poole pöördunud. Nimetage seda siis eelarvamuseks, rassismiks või kuidas tahes. Aga siiski, see on väärt vaist ja eelarvamus. Lollid, kes kõike suu ammuli usuvad saavadki alati pügada.
e
eesti taat/ 19. märts 2016 10:06
Kle mustlane, kas sa tõesti maksad mulle 2600 eurot peale, et ma selle kasuka vastu võtan?!?
p
19. märts 2016 09:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
miks sa õelutsed?/ 19. märts 2016 11:28
Maal elatakse oma elu turvalises keskkonas, seal ei osata iga inimest kaabakaks pidada. Mis aga vaesusesse puutub, siis enamus pensionäre ongi vaesed. Käivad noorpõlvekaltsudes ja söövad soustikartulit, et piskupensionist raha mustadeks päevadeks ja matusteks kõrvale panna või lapsi aidata Teiseks - vananedes muutub inimene abitumaks, öeldakse, et vanad inimesed ja lapsed on ühtemoodi kaitsetud. Sul peaks oma õeluse pärast häbi olema.
j
jama/ 19. märts 2016 09:47
Mingit ''tinistamist'' pole, mul oli umbes sama juhtum, natist kinni ja mustlane uksest välja, pole vaja teda kuulamagi hakata.
t
tark/ 19. märts 2016 09:31
lollidelt tulebki raha ära võtta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
n
nn "targale"/ 19. märts 2016 11:44
Paraku ei ole sa tark. sa oled õel ja pahatahtlik. kordad nagu papagoi üht fraasi, oskamata muud. Häbi sul olgu.
s
Sorry/ 19. märts 2016 21:34
Aga kui proua sai aru asjadest, siis 2600 eurot on kunstnahast kasuka eest osta on väga loll otsus.

e
Eh/ 19. märts 2016 09:09
tinistan parem Õhtulehe ära. Kogu oma sissetulek saatke Tinistaja Tina Swedbank EE 4568713569365655565
o
Ostsin .../ 19. märts 2016 08:55
ka täpselt pildil oleva kasuka Taaskasutuskeskusest odaval päeval 1.-euroga ,et koera kuuti talvel alla panna !
m
mis teha/ 19. märts 2016 08:52
aga meie pensionärid aina kinnitavad et elu raske ja penssivähe,ei tule välja,aga paar tonni välja käia pole probleem
n
naisuke/ 19. märts 2016 11:06
jah...nii tundub tõesti..aga tegelikult on nad kogugunud ja kõrvale pannud oma matuseraha...meie noored nii ei mõtle ega kogu midagi...vanema aja inimesed on teistmoodi....pole vaja parastada, kuniks endaga ei juhtu....sama on ka nende libapolitseinikega....vanad lihtsalt satuvad paanikasse ega mõtlegi enam selge peaga...nii ongi neid lihtne tüssata...mustlased on muidugi teine teema...nende eest tuleks lijtsalt kohe uks kinni panna ja mitte vestlusse laskudagi...tundugu pealegi ebaviisakas....
JA SEDA KAHTE TUHANDET --HOIDIS KOKKU JUBA/ 19. märts 2016 11:14
EESTI KROONI AJAST ALATES::: MIS SA IMESTAD::_KIRST TAHTIS KA OSTA ?? KOGUB IKKA MUTIKE RAHA,,, --EGA EESTI SEADUSED----JA RIIGIKORD SIND KA ---KIRSTU---RAHAGA EI MATA::
JA SEDA KAHTE TUHANDET --HOIDIS KOKKU JUBA/ 19. märts 2016 11:14
EESTI KROONI AJAST ALATES::: MIS SA IMESTAD::_KIRST TAHTIS KA OSTA ?? KOGUB IKKA MUTIKE RAHA,,, --EGA EESTI SEADUSED----JA RIIGIKORD SIND KA ---KIRSTU---RAHAGA EI MATA::
O
"naabrivalve" / 19. märts 2016 08:22
On tavaline unine veebruarikuine nädalavahetus Kohtla-Järvel. Kortermajas elaval 86aastasel Lainel on hea tuju: toad on kraamitud ja nüüd võib televiisorist lemmiksarju vaadata. Ühtäkki kuuleb ta koputust uksele.
.
No tore ju. Naabrivalve neil ilmselt selline mis viimasel ajal paljudes kohtades moes - jätkem välisuksed võõrastele pärani ja keskendugem hoopis sellele mida naabrid teevad ja kes neil külas käivad ja mida nad ostavad ja kui palju see ikka maksis...
n
nii tehti minu/ 19. märts 2016 08:15
AGA RÕIVAS TAAVI ---KÄSEB POLITSEI KUTSUDA;;;/ 19. märts 2016 07:44
SIIS KUI JUBA KURITEGU OM TOIME PANDUD::
AGA ELVA kandis ---pakutakse mingit köögikomplekti ???
mMustlased::: algul räägib ühe komplekti kinkimisest ! ja Siis Meelitavad jutuga--- mutikesed raha välja võtma--- ET MUTIKESE RAHA --KINGITUSE -- PETTUSEGA --PIHTA PANNA ;;;KUS ON TAAVI MAAKONNA ---POLITSEI,, ((KUI PIDEVALT PUHJAS ,,RÕNGUS --KUS IGANES POODIDE JUURES --- PAKUTAKSE PÄTTIDE "" VÕLTS--- KAUPA --ET TÜHJAKS MUTID VARASTADA :::
SEE toimub meie väikses riigis:::
ä
ära siis vingu/ 19. märts 2016 08:54
kas hullarisse on patsientidele arvutid antud,
EI """vingu mina enam / 19. märts 2016 10:32
Minu vingumise ---varsti lõpetab surnu--kuur,,
mina pole Hullari veel pääsenud---jätsin koha sinule..!
h
19. märts 2016 19:08
hullaris on palju normaalsemad, kui riigiametites, kus eriarsti tõendit ei nõuta, piisab, kui napi aruga alluv olla.
t
täpselt nii ongi/ 19. märts 2016 08:58
lisame siia juurde nende hüpnotiserimisvõime, kui juba jutule saavad ja tehtud. Pole vaja mutikesi süüdistada, olen nende hüpnoosivõimet tänaval kogenud, õnneks käis krõks ja mõistus tuli tagasi.
i
19. märts 2016 10:04
Igasugused ukse taga koputajatest mustlased, jehhoova kummardajad, tolmuimejate müügimehed, kinnisvara kokkuostjad ja muidu meelitajad ei saaks ühegi maja uksest sisse, kui neid sinna sisse ei lastaks. Kuid lasevad sisse just needsaamad penskarid, kes kõhuli akna peal uudishimulikult köögutamas ja uudistamas, kes tuleb ja millal läheb. Kui selline tegelane on juba majja sattunud, siis käib ta ka teiste korterite uste taga hüpnotiseerimas, sest saak on vaja kätte saada.
j
JA mustlase käes --ärge suhu midagi võtke:: isegi kui --oli komm:::/ 19. märts 2016 11:20
TEAN ----Mis võib inimese mõistuse viib-- ---ja väga uimaseks teeb,, see on uinutav aine::::
a
Aga miks ometi?/ 19. märts 2016 16:45
Miks sa seda ainet iga päev tarvitad?
j
Jah/ 19. märts 2016 21:38
Hüpnoosivõime ehk siis teisisõnu kergeuslik. Kui ise ei suuda ära õelda nende pakutud jamale ja oled lolli ostu teinud tuleb järsku "hüpnotiseerimisvõime". Jah ja siis mustlasneiu tegi kaks nipsu ja vibutas korra võlukepiga ja haihtus ukselävelt. Nagu muinasjutt, abilisteks olid rääkivad hiired keda ta hüpnotiseeris rääkima!
m
19. märts 2016 21:51
Mustlased on India põhjapiirkondadest pärinev rändrahvas. Arvatakse et madalamasse kasti kuuluvad. Nende keel on suguluses sanskriti keelega ja valdavad samamoodi silmade kaudu hüpnotiseerimisvõimet nagu paljud india babad.