Maailm

Euroopa Liit ja Türgi leppisid kokku koostöös rändesurve leevendamiseks (15)

LISA KOMMENTAAR

arusaanatu 21. märts 2016 08:32
saadetakse tagasi Turki,aga mis saab edasi ,kauaks nad sinna jaavad,palju Turgi mahutab,jarjest tuleb ju juurde.
Küsimus 19. märts 2016 12:33
Aga need kangelased, kes on juba kohal, ikka pääsevad Euroopasse? Loodan, et Eesti valib siiski korralikumad tegelased (naised, lapsed, pered).
https://www.youtube.com/watch?v=dgrvOyN_Pf0
irw 18. märts 2016 21:31
"Iga tagasisaadetud süürlase kohta asustatakse üks süürlane ümber Türgis olevatest pagulaslaagritest Euroopa Liitu."
Kas ajakirjanik purjus? Või on el juhtkond auru all? Varem oli ikka jutt, iga ebaseadusliku illegaalse immigrandi asemel üks süüralane.
Aga kuna süürias asjad on juba rahunenud, kas ei peaks neid hoopis tagasi asuma saatma? Noh, muidugi tagasi saab saata päris süürialasi- võltspasse ja kadunud passe- huvitav kuidas neid merkel süüriasse transpordib?
irff to irw 18. märts 2016 21:39
Täpselt minu sõnad, aga sa jõudsid ette. Väsinuna minu mõttekiirus alaneb.
Mis selle 18. märts 2016 20:56
systeemi möte on peale raha kantimise ja palju sellise otsuse tegijad oma tasku saavad neist miljarditest? Kreekast viiakse Tyrki tagasi ja sealt tuuakse uuesti EL-i? Mis on selle möte, toogu siis Kreekast otse ja pole vaja Tyrgile maksta, Tyrgi piir aga sulgeda igaveseks.
Mina massilise migratsiooni vastasena ja sallimatuna palun valitsuselt 18. märts 2016 20:26
Kuna nii või naa te toote pagulasi või migrante. Siis vähemalt tehke heategu. Euroopa Parlament on tunnistanud, kes on kõige enam taga kiusatud. Nende inimestega tehakse tõesti jubedusi. Ehk siis prioriteedid eelkõige - valige vähemalt teie neid. Me ei pea kõiki ja suvalisi inimesi aitama.
http://www.ibtimes.com/isis-genocide-against-christians-yazidis-european-parliament-recognizes-islam...
Nimetagem asju õigete nimedega 18. märts 2016 19:51
Mitte Euroopa Liit ja Türgi, vaid Merkel ja Türgi leppisid kokku. Ülejäänud EL riikide tegelased ainult koogutasid nagu kanad, söandamata Euroopa keisrinnale Merkelile vastu vaielda!
Milline rõõm, Taavi on heas tujus ja jagab Angelale ja teistele juhtnööre. 18. märts 2016 19:32

Türgi,meie aus liitlane,teab ,kuidas meie raha kasutada ja meid koorida. 18. märts 2016 19:01
Kiidame ja naerame magusalt. Anname miljardid ja saame akadeemikuid,professoreid ,insenere ,astrofüüsikuid ja filosoofe taharrush gamead läbi viima, põletama ja röövima.
Eesti kiidab Türgit taevani,Oskavad raha teha !!!!
Anname omalt viimase ,need ju omad mehed ja neil ka vajadused
? 18. märts 2016 18:53
Kus on nende ministrite mõistus? Kuidas on võimalik sellisesse ämbrisse astuda. Miks teha koostööd Türgiga ja loopida sinna miljardeid kui see jama nagunii jääb kestma. Selle raha ette oleks EU. võinud neid ise ka tagasi viia omale kodumaale ja välja ehitada korraliku välispiiri kaitse. See ju kõigile selge, et kui ühest kohast keeratakse uks lukku siis teisest kohast avatakse aken. Jõudu siis EU - le.
Jah 18. märts 2016 19:15
EL võimekust tuleb tõsta. Oluline on suuta ise kaitsta oma välispiiri. Lisaks tuleb panustada siseriskide maandamisele (terrorioht, radikaliseerumine, kuritegevus).
Jääda sõltuma Türgi armust (eriti sellise partneri puhul) on ohtlik. Võib vaid ennustada, et see 2,8 milj Eesti panus ei jää viimaseks. Mis reservi kallal käidi?
Kas keegi on potentsiaalse viisavabaduse mõjusid analüüsinud? Saadakse ikka aru, mis võib ees oodata?
Mis saab teistest väravatest?
Mina ei usaldaks Türgi pakutud süürlasi. Mind ülimalt häirib Türgi potentsiaalne koostöö ISIS-ga. Ma loodan, et antud riskidega arvestatakse. Võiks siis juba võtta kristlased ja jeziidid (ehk kõige enam taga kiusatud). Huvitav, millised on Eesti valikuvõimalused (toimikuid ikka näevad?). Sõjardite importimisest aitab, eks.
Muideks 18. märts 2016 19:28
Mäletate seda lahingut Ungari piiri ääres. Nn Röszke battle. Kohus algas. Väidetavalt oli ühel aktivistil koguni uraaniumi ampull kaasas. Ametlikke inglise keelseid teateid veel ei ole (nii, et 100% väita ei saa). Tõsisemalt tuleks suhtuda ikka piiride kaitsesse ja sisejulgeolekusse.
Võimalik, et mitte ampull 18. märts 2016 19:36
Aga antud kodanikul oli kokkupuude uuraaniumiga (midagi tal seal riietes oli). Lisaks pildid relvadest jne. Mingis uudises oli juttu, et Albaania on tahtnud teha koostööd EL sisejulgeolekuga aga ei olda andmete vahetamisest huvitatud. Mõtlemisainet igal juhul on.
türklased oskavad kenati lõpsta seda EU rahakesi 18. märts 2016 18:29
aga meie oskame jälle ise peale maksta ja pabulaid ülistada ning vastu võtta oskajaid ning tarku akadeemikuid.