Eesti uudised

Varvara surmast on möödunud neli aastat. Kas mõrvar leitakse? (76)

Õhtuleht.ee, 18. märts 2016 10:36
MÖÖDUNUD ON NELI AASTAT: Varvara Ivanova otsimiskuulutus 2012. aastal.Foto: Arno Saar
Täna möödub neli aastat päevast, mil Narvas kadus oma kodu juures mänginud üheksa-aastane Varvara Ivanova.

Varvara pärast olid mures kõik, teda otsis kogu Eesti, isegi teistes riikides püüdsid inimesed aidata teda leida. Sotsiaalvõrgustikus levis kiiresti Varvara foto ja teave tema kohta. Narva elanikud otsisid vahetpidamata, kuulutused Varvara kadumisest olid üleval kogu Eestis.

Samal teemal

Laps leiti alles nelja päeva pärast Narva jäähalli juures… Surnuna. Teda oli vägistatud, kägistatud ning visatud ta paljana lumme, kirjutas vecherka.ee.

"Ta oli hakkaja tüdruk ja seltskonna hing. Samas olid tal arvatavasti oma haiguse tõttu väga täiskasvanulikud mõtted,“ rääkis Varvara ema Natalja aastate eest. "Ta põles nagu säde. Nüüd, teises klassis, olid tal küll mõned neljad, aga esimeses klassis õppis ta ainult viitele. Kirgliku joonistajana jättis ta maha suure virna joonistusi, hiljuti läks ta ka kõhutantsu õppima. Kuna ta oli aktiivne, siis jäi ta ka inimestele silma." Ema arvas, et tütar kiirustas elama.

Varvara põdes harvaesinevat kaasasündinud seenhaigust, mille tõttu ta sai avalikkusele tuntuks juba 2010. aastal, kui Eesti meedia tema probleemist kirjutas. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vahendusel kogusid Eesti inimesed tüdruku kallite ravimite ja ravi jaoks ligikaudu 100 000 krooni. "Varvara ühendas Eesti inimesi – tema raviks annetasid nii eestlased kui venelased,“ rääkis ema.

Kuigi meedias on ilmunud inimestelt ja selgeltnägijatelt teateid, et lapse mõrvari nimi on teada, pole sellest teadmisest abi olnud.

Praegu kinnitavad õiguskaitseorganid, et uurimine jätkub. Kuriteol, mille eest on ette nähtud eluaegne vanglakaristus, aegumistähtaeg puudub, kirjutas rus.err.ee. "Praegusel hetkel ei saa me uurimise huvides vastata küsimusele, miks tapjat siiani pole õnnestunud kinni pidada,“ ütles Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja. "Uurimisega seoses tehtud ekspertiiside arv ulatub tuhandeni. Asja uuritakse. Seni pole rohkem midagi lisada.“

Samal teemal

05.04.2016
Varvara jälgilt mõrvanud mees võttis endalt elu
04.04.2016
Pevkur: loodetavasti saavad Varvara lähedased hingerahu
04.04.2016
Varvara võimalik tapja on selgunud?
22.01.2016
"See on tema, kes tappis Varvara," räägib mees, kes arvab teadvat tüdruku mõrvarit