Eesti uudised

EESTI TEEDE KARM REAALSUS: 118 kontrollitud veokist oli puudustega 63, korduvülevaatusele saadeti 25 (48)

LISA KOMMENTAAR

Hiljuti oli eesti keele päev. 18. märts 2016 15:42
Miks on nii, et veoautojuhtide jutust ei saa aru mida öelda tahetakse? Ei suuri algustähti, ei kirjavahemärke. Ilmselt on ka lugemisoskus samal tasemel nagu kirjaoskus. Kui eeskirju pole suuteline lugema, siis täitmist on palju tahta.
Ats 18. märts 2016 15:29
Tegelikult on meie lugupeetud valitsus kogu selle jama taga,mis puudutab autojuhti ja politseid.Randpere õhkab teleriekraanil,et"see on lihtsalt õudne,mis meil liikluses toimub"ning otsus on-tõstame trahve.Kuna summad on suured,kirjutatakse ümmargused numbrid riigieelarvesse sisse.Ja politsei käitub nagu maffia-jäid vahele-maksa!ja palju!!Kui nii õpetatakse,siis õpetuse järgi ka käitutakse.Euroopaliku,abistava politseini on meil veel pikk maa minna.Saksamaal,kui Sind ka karistatakse,käitub politseinik sinuga nii,et okast hinge ei jää.Meil tunned peale kokkupuudet seadusesilmaga,nagu oleks tema isiklikul kapsamaal kakil käinud...käed värisevad,närv on püsti--sest politseinikuhärra ei tea elementaarsetest käitumis reeglitest mitte muhvigi.
Ei ole palju riike,kus kodanikud protestivad oma politsei vägivalla vastu!
Elust enesest 18. märts 2016 15:29
Peavad pollarid veoka palgikoormaga kinni, kaaluvad ja mõõdavad, uurivad igalt poolt alt ja pealt, kontrollivad tulesid ja ei midagi. Aga trahvi väänavad juhile ikkagi ära, sest number on natuke porine.
tulgu ajagu ise seda komblekti nende kahe küünlaga seal taga, vaadaku palju nad näevad kuhu ajada. 18. märts 2016 15:11
See ka neile ei meeldi kui tagurdades valgust soovid rohkem, et nagu seda asja pead pimedas tegema oma ette, teel nagu pole eriti näinud, et keegi selg ees ringi kütab.
komposter 18. märts 2016 15:03
pakuksin katseajaga võrdsust mõlemile poolele...ehk siis,loetud arvust veokitest oli üle poole nn"veaga"ja ei vastanud standardile..võtame nüüd määruse-seaduse ja rivistame ka need politseinikud üles.kellel sabas must või vöö lahti või auto räämas...kohe trahv riigikassasse...alati saab
ülemust süüdistada,ok..võtame ka nemad ette ja panema need ..enamjaolt ülekaalulised
kabinetiloomad siis testi tegema...jooks 1,6 km nn Cooperi test jne ....kes ei läbi-trahv või töölt kõrvaldamine..olgu siis võrdsus mõlemis leeris...makse maksavad mõlemad pooled. tasub katsetada??
Edevatele 18. märts 2016 14:42
Kas peavad autod välja nägema nagu jõulupuud? Mõni kade kaasliikleja jääb siis seda jõulupuud vahtima ja võibki õnnetus juhtuda. Miks meeldib tüdrukutele miniseelikut kanda ...?
Kadedatel 18. märts 2016 14:57
pole sel juhul rooli asja, käigu parem jala!
No 18. märts 2016 14:23
kui katkise või pragulise tagatule eest saata kordusülevaatusele, siis on see tõepoolest ahistamine! Kuuldavasti meeldib meie võmmidel lisatulesid kontrollida, aga kas muud teha pole kui niisuguseid pisiasju kontrollida-hollandlastel itaallastel autod kui jõulukuused ja ei torgi neid keegi! Kas ja kuidas ohustavad need lisakaugtuled teisi liiklejaid, kui neid ei kasutata st kui neid kasutada koos kaugtuledega või kaugtulede asemel! Mis puutub töö ja puhkeaega, siis siin rikkumisi ei saa ega tohi olla-puuduvad parklad on probleemiks, kuid selle taha pugeda ei saa oma rikkumistega! Pealegi jõuab 4 ja poole tunniga terve Eesti risti läbi sõita või siis poolitades pause, saab asi aetud! Ülekaalu eest on trahv ja ei tasu rikkuda, pealegi on uutel autodel kontrollimiseks kaaluandurid autol varustuses! Teema nii ja naa, aga võmmidel ei tasuks pilli lõhkiajada...tegemist on lihtsate inimeste ja vahel inimlike eksimustega! Kui näiteks teile ka välja mõelda trahvid turvavööta sõidu eest või siis telefoniga rääkimise eest nii 1300 euri ega siis pole naljatuju-eksole! Olen näinud patrulle sõitmas 30 alas vähemalt 60-ga ja veel moblaga jutustamas! Nii, et olgem rohkem mõistlikud ja mitte nii kättemaksuhimulised ametnikud teedel!
rekka juht 18. märts 2016 13:54
tehke kontroll ka roostes bmv juhtidele.vahtraleht suitsu pilv ei mingit co d.suss sile kapuuts peas koni näos,ülbe kui kurat.söelub ületab kiirust neid ei märgata.

rekka juht 18. märts 2016 13:54
tehke kontroll ka roostes bmv juhtidele.vahtraleht suitsu pilv ei mingit co d.suss sile kapuuts peas koni näos,ülbe kui kurat.söelub ületab kiirust neid ei märgata.
Ex-autojuht. 18. märts 2016 13:43
Olin sunnitud autojuhi tööst loobuma, et pere nälga ei sureks. KORRAS autodega saavad Eestis omi vedusid teha vaid AUTOROLLOD, kelle lähisugulased valitsuses, kõrgetel kohtadel figureerivad. Teised lihtsalt ei teeni nii palju, et uusi veokeid soetada ja olemasolevaid korras hoida. Tundub, et sellepärast käibki pingeline pagulaspropaganda, et peagi, kui ainult rikkamad veavad oma kaupa hobustega ja vaesemad eeslitega, oleks pilt tasakaalus.
Maanteede Kuningas (mitte kalvi) 20. märts 2016 08:26
Vabanda väga, aga raskemat sorti autopark on Eestis suht uus, ja kui sa tõesti ei jäksa korraliku masinat soetada ja seda korras hoida, siis tegid õieti, et ameti maha panid.
18. märts 2016 13:36
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
tagant mees 18. märts 2016 14:38
pane ennast ise, eest naine.
eest naine 18. märts 2016 13:36
andrus 2000 laku üks verine kimaroi.
poolakas 18. märts 2016 13:29
mitu võõrriigi rekkat kinnipeeti
rekka juht 18. märts 2016 13:14
kuulge politseid .tehke vähemalt pool aastat meie tööd siis tunnete kuidas me leiva lauale saame ja makse maksame et politsei palka saaks ning oma perele leiva saaks.tee ääres veokeid peatada ja retsepte välja kirjutada ei vaja mingit eri valemit.mõelge te trahv on ju pere eelarvest.laste söök riided saapad jäävad mureks perele................
rekka juht 18. märts 2016 13:14
kuulge politseid .tehke vähemalt pool aastat meie tööd siis tunnete kuidas me leiva lauale saame ja makse maksame et politsei palka saaks ning oma perele leiva saaks.tee ääres veokeid peatada ja retsepte välja kirjutada ei vaja mingit eri valemit.mõelge te trahv on ju pere eelarvest.laste söök riided saapad jäävad mureks perele................
Lihtsalt teadmiseks, et..... 18. märts 2016 13:38
ka politseinikud maksavad makse.
No mida 19. märts 2016 03:26
Ühiskonna ülalpeetavad! + soodustused. Nagu ka teiste riigi teenuste töötajad. Riigi majanduskasv ei tule teie arvelt! Aga makse te kah loomulikult maksate! Keegi ei vaidle.
Mis moodi sul 20. märts 2016 08:30
politseinikud makse maksavad? Kas on mõni organ , kes kontrollib, et nad suunda näitaks, korralikult pause ja puhkeaja peavad, teedel nende masinapargi tehnoseisundid kontrollib, ja rikkumiste korral neile trahve väänab?
18. märts 2016 14:26
See kommentaar näitab "rekka juhi" taset.
Lollidele 18. märts 2016 12:42
tuleks teha puust ja punaselt, panna kogu veoauto ja bussiliiklus seisma, kaup ei jõua enam poodi, ka sinu toodang jääb müümata, vaataks, kaua te politsei terrori pooldajad vastu peate?

Pada sõimab katelt... 18. märts 2016 12:39
Iga 63km tee kohta on seal 118 surmavat löökauku, pole ime, et enamus siinsetel teedel liikuvad masinad lagunevad.
TÜV 18. märts 2016 12:13
Lohutuseks veokimeestele ja teadmisteks traktoristidele, et kontrolliti ka möödunud aasta lõpus traktoreid ja kümnest kontrollitud traktorist suunati erakorralisele ülevaatusele neist kaheksa. Seega ei ole suuremaks ohuallikaks mitte raskeveokid vaid traktorid.
18. märts 2016 12:31
Traktor sōidab pōllul vastasvakku, aga sina oma veokiga vastassuuna vōōndisse.
Kas traktoreid 20. märts 2016 08:32
käidi põllul vagude vahel kontrollimas?
METSAVEND 18. märts 2016 12:12
Praegu on kommenteerijatest näha ,et suured targad ja sönavötjad on need kes pole veoautoga söitnud ja ammugi töötand ,pigem on tegemist söiduautojuhtudega kes ei saa aru ,et köigil on öigus liikluses osaleda .Need söiduauto juhid on kanged kiruma kui möni reka kuskil neile ette jääb ja siis tuleb süüdistusi hulgi ,et nemad ja maailm .Fakt ,et väiksemal tuleb suuremaga liikluses arvestada .Pigem on see köik näide sellest kuidas ebateadlikud inimesed öigustavad politsei poolseid sigadusi kasvöi trahvide kogumisega riigieelarve täitmiseks .Paistab ,et siin on isegi möni jalgratta omanik sönavötnud ,et kujundada omale sobivat arvamust aga enne aru ei saa kui samuti politsei poolt trahvi saab .
räägime asjast 18. märts 2016 11:59
olen nõus, et veoauto on suurem ohu allikas aga räägime nüüd teistest asjadest ka...
Ülevaatus. Kas keegi karistas politseiniku, et sõidutas kinnipeetavat autoga millel puudus kehtiv tehnoülevaatus?
Väsimus. Autojuht on kohustatud tegema iga 4,5 tunni sõidu järel puhkepausi sest muidu on ta väsinud. Ametnik on 24 tundi tööl ja peale seda sõidab perega Lätti ostureisile. Kas tema ei ole väsinud. Televiisoris rääkis arst, et oli opil, siis tuli siirdamine ja siis pani veel 24 tundi vahetust otsa. Ütles otse, et pole pea kolm päeva koju saanud Kas tema ei ole väsinud?
Tehnoseisukord. Vaadake milliseid "panne" on sõiduautodena liikluses, kas neid ka keegi kontrollib? Vaadake kasvõi 5.kuupäeval, et milliste autodega liigutakse lähimasse linna, et raha pangast võtta?
Ma saan aru, et raskeveok on suurema ohu allikas aga ei saa olla tähenärija ja võtta silmapiirile ainult üks ohuallikas. Kas on keegi kunagi näinud kontrollitavat prügiveokit või kiirabiautot? Kui kontrollime siis võtame ikka kõik masinad ette ja sõltumata sellest , et kellele ta kuulub.
METSAVEND 18. märts 2016 11:38
Seda oligi arvata ,et politsei olles riigi käepikendus trahvide kogumisel hakkab igati kiusama autojuhte kasutades selleks meediat ja tekitades rahvale olukorrast pildi kus igat autojuhti saab süüdistada .Kuigi agarus on ogarus on asutud intensiivselt tegutsema trahvide kogumisel ja trahvijad ise hooplevad oma vöimekuses mis väljendub möraga tagatule klaasis vöi plaastri puudumises apteegis ,rääkimata Imaveres leitud teelöigus .Välja on kujunenud tava ,et alla saja euri ei tehta ,sest ju ei saada muidu vajaliku summat kokku .Rahvale on lihtne öigustada köike ohutu liikluse tagamisega aga tegelikult vöetakse antud juhul löögi alla satunud kutseliste autojuhtide teenitu lihtsalt ära .Loogika on lihtne ,et köik mis jääb palgast üle peale laenude maksmist ja maksudest ja hädapärast eluks vaja minevast tuleb riigile tagasi vötta ,et oleks mida rollotada ja ärmatada ehk lihtsalt varastada .Oli aeg kui kiusati söiduauto juhte aga kuna sealt pole midagi enam saada siis toodi ettekäändeks liiklusalane ohutus ja mindi rekade kallale .Samas on teada politsei taktikast ,et kui konkreetsele juhile on juba trahvi arve avatud ehk esimene trahv tehtud siis järgmist on juba lihtsam teha öeldes ,et nagu nii rikkusid vöi leiame mida rikkusid .Pole kaugel aeg kui politsei möllab pöllul ja metsas ,et traktoristile samuti trahvi teha ,sest muidu ei suuda eelarvesse kirjutatud trahve välja kirjutada .Tuletage meelde kuidas alul valetati ,et pole trahve eelarvesse sissekirjutatud aga nüüdseks on see avalikult teada ,et söltumata köigest tuleb trahve teha ,et eelarvet täita .Tegelikuses on see köik ebareaalne ehk pigem lollus ,et peab trahve määrama no pole ju tegelikult vöimalik prognoosida palju on aastas tegelike reaalseid rikkumisi .Samas on saavutatud massilise trahvide tegemisega tavakodaniku poolehoid ,kes tegelikusest midagi ei tea ja usub pimesi politsei poolseid muinasjutte ohutusest .Samas ei suutnud politsei tegelda Tartus toimunud peksmisega kus lasti lihtsalt peksjad kainestusmajast minema ja alul prefekt öigustas ,et menetlustoimingud käivad ja samuti töestas Anita Peiponen ,et köik on seadusest tulenev ,kuigi löpuks oli perefekt sunnitud tunnistama ,et jah oleks saanud kiiremini ,kuigi vahepeal jöudis politsei hirmutada kodanike ,et peksjate avalikustamise eest vöib karistada .Tulemus ongi selline ,et seal kus on politseid töesti vaja turvalisuse tagamiseks seal pole aga rekajuhtide kiusamiseks vöimekust jätkub .Näiteid politsei poolsest lollusest vöib tuua mitmeid kasvöi see ,et vädeti ,et peab olema pulberkustuti aga mitte süsihape kustuti kuigi tegelikuses on süsihapekustuti efektiivsem .Piisab sellest ,et igal trahvi tegijal on oma nägemus kehtivatest seadustest mida saab tölgendada mitmeti siis pole probleem saja euro kaupa trahve teha .ja hoobelda omas seltskonnas kuidas usinasti riigikassat täidetakse .
arvan 18. märts 2016 13:51
ei nad pöllule tule.nad kyntakse lihtsalt maa sisse,,talumees nalja ei möista ja nu,,ssida ennast ei lase
Koleloom 18. märts 2016 11:37
Mõned näited liiklusohtlikest veoautodest.Mitte põlevad ääretuled(2tk)-kordus ülevaatus!?Reg. nr. määrdunud(tagum. karjääri vann)-trahv!?Tuled on neil kogu aeg hammaste vahel olnud.Ja hoidku jumal selle eest, kui veel autodele natuke edevamaid juppe külge keerata!Kohe tembeldatakse inseneriks, kes autot ümber ehitab-jällegi kordus ülevaatus!?Loomulikult liigub ka Eesti teedel parajaid romusid ja suht palju, aga no debiilseks on nad muutunud juba.Ülevalt poolt tuleb ju käsk riigi kassat täita!Väidetakse muidugi, et ei ole selliseid käske!Tean kindlalt(politseist saadud info), et tegelikult eksisteerib selline käsk ja see puudutab kõiki sõidukeid.Au neile politseinikele, kes suudavad sellises olukorras inimeseks jääda!
löuad pidada ja maksta 18. märts 2016 13:55
Andrus (andrus2000@gmail.com) 18. märts 2016 11:30
Veoauto on kõrgendatud ohuallikas ja siin ei ole mõtet vaieldagi. Veoauto ja sõiduauto kokkupõrkel, kelle süü läbi ka iganes jääb kannatajaks just sõiduauto. Seega peab veoauto olemas nii tehniliselt 100% korras, kui ka kõike reegleid peab täitma. See, et keegi tahab jubedalt raha teenida ei anna veel alust suuremaid koormaid peale panna või reeglitest mööda vaadata.
Nüüd istuvad netis ja kiunuvad, et neile tehakse liiga selle asemel, et kõrvaldada vead. fkk rsk!
Ära erutu! 18. märts 2016 14:39
Ja ära fakita junn! Palju on olnud avariisid veokiga tehniliseseisukorra pärast-aah? Juhid vahetaksid absoluutselt kõik vähegi vajavad jupid esinduses, kui seda ettevõtejuhid lubaksid ja arvan, et tegelikult pole asi tehnilise olukorra tõttu nii hull, kui seda võmmid arvavad! Sa loe artiklit ja vii ennast kurssi teemaga, jutt on rahakogumisest - peidistamisest! Muide, miks ei kontrollita sõiduautode tehnilist olukorda teedel, miks see jääb tavaliselt vaid rehvide ja juhi alkoholi tuvastamise piiridesse? Avariide kajastamisel sõiduautode puhul tihtipeale oletatakse juhil terviseriket või auto tehnilise rikke tõttu juhtunud õnnetust!
maili 18. märts 2016 11:30
Ja siis veel rekkamehed nutavad, et neile tehakse liiga ....
lollide, 18. märts 2016 12:35
mitteohtlike asjade eest tehakse tohutuid trahve, kas sina ka maksad vahel kogu aastase või mitme kuu sissetuleku trahviks? Kas sinu lapsed peavad selle tõttu nälgima? Tark räägib sellest, mida teab, sina vaevalt oled vastavat tööd teinud.
mailike! 18. märts 2016 15:03
Võmmidele tuleks ka trahvi teha kui ta näiteks jääb tööle hiljaks 15min-t või siis töötab pool tunnikest üle...no nii 1800-4000 euri! On ju väsinud võmm ohtlik, sest on stressis ning väsinud ja võib kujutada ohtu kaasliiklejatele, ka veokite kontrollimisel olla ebaadekvaatne ja väänata trahvi, mis pole õiglane!

qwe 18. märts 2016 11:22
Olen kindel,kui kiirust ei ületa,turvavöö on peal,uus auto jne,kui peatatakse siis trahvist kindlasti ei pääse,"midagi ikka leitakse,et läbi n....a".Kui võmmi autot kaugemal märgata tuleb esimesel võimalusel kõrvalteele ära keerata,et trahvi vältida.Isegi venemaal pole asi nii hull.
arvamus 18. märts 2016 10:44
Järsku peaks reegleid muutma, kui neid täita ei suudeta. Eesti on alati silma paistnud lollide seaduste Saksa täpsusega täitmises, mille täimist teised riigid ignoreerivad.
Just 18. märts 2016 15:19
Hea meelega täidaks, kui oleks tingimusi. Probleemidest ollakse teadlikud, kuid nendega pädevad ametnikud lihtsalt ei tegele. Ei tea miks. Seni aga on patuoinas autojuht. Politseis on erinevad inimesed: on nii debiilikuid kui ka mõistlikke inimesi. Seda tegelikult igas ametis. Mis aga trahvidesse puutub, siis juba rohkem kui 15 aastat tagasi alates on riigi eelarvesse sisse kirjutatud, et kui palju raha laekub trahvide näol. Summa küll umbkaudne, kuid see oli ja on politsei tööplaan. Kui politsei seda ei täida, siis tuleb tõsta makse või leida mõni muu moodus raha kätte saamiseks. Üks meeldivaim ohver selles vallas on igal juhul raskeveokijuht. Vist arvatakse, et teenivad miljoneid. Toetan protestiaktsiooni!
ab 18. märts 2016 10:37
kui luup ka appi võtta, leiab igast liikurist puuduse....
Maa Mees 18. märts 2016 10:33
Jõudu politseile tma tänuväärses töös ohutuse tagamisel.
Ärge laske ennas santaseerida, jätkake püstipäi. See 45 minutit kulutage õiglaselt, kõik põhjuseta liiklust ohustavad juhid peavad saama trahvitud.
.... 18. märts 2016 10:48
Oled mitte maa mees vaid mees suure M iha
Lihtsalt mees 18. märts 2016 11:12
Tundub, et maa mees omab jalgratast ja on saanud noomida helkuri puudumise eest. Nüüd on kibestunud ja kuna ta pole kunagi auto roolis olnud ja arvab, et autol ju on tuled kuidas nad ei näe mind. Seni kui sa pole autoroolis olnud ära seleta ja kui sa pole veoautoga töötanud ära seleta! Teoreetiliselt võid ju tark olla aga praktiliselt...
18. märts 2016 12:08
Jah, muidugi, sellepärast, et sina veoautoga töötad, annab sulle õiguse eeskirjadest mitte kinni pidada? Sinusugustest ju praegu räägitaksegi, ülbed ja ennast täis, kes teiste liiklejatega ei arvesta.
eeskirjad? 18. märts 2016 12:41
Kui käid mõnel saarel ja pärast praamijärjekord tunde pikk ja tööaeg läheb lõhki, oled kohe suur kurjategija ja maksa aasta teenistus trahviks, kui vahel harva käid kedagi aitamas?
Maa Mehele 20. märts 2016 08:45
Mittu kaheliitrist "diislit" oled juba sisse kaaninud? "...kõik põhjuseta liiklust ohustavad juhid...". Aga kuidas jäävad lood PÕHJUSEGA LIIKLUST OHUSTAVATE juhtidega?:D